umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Letecké společnosti Letectví

Třetí nejstarší aerolinka si připomene své sté výročí speciálním nátěrem

Boeing 787-9 Dreamliner ve speciálním nátěru ke 100. výročí od založení letecké společnosti Qantas. Foto: Qantas
Boeing 787-9 Dreamliner ve speciálním nátěru ke 100. výročí od založení letecké společnosti Qantas. Foto: Qantas

Letecká společnost Qantas si připomene své sté výročí od založení i speciálním nátěrem nového Boeingu 787-9 Dreamliner. Sto let oslaví příští rok v listopadu, po KLM a Aviance je australský dopravce třetí nejstarší aerolinkou, která od svého založení stále létá.

Qantas na speciální nátěr umístil všech sedm log, které Qantas od roku 1920 používal.  Nový dreamliner pojmenoval podle města Longreach v Queenslandu, jedné z prvních destinace dopravce. Qantas je zkratkou názvu Queensland and Northern Territory Aerial Services.

Letadlo registrace VH-ZNJ má převzít v příštích týdnech, firma počítá s jeho nasazením na speciální testovací let z Londýna do Sydney. V rámci projektu Sunrise zaměřeném na zavedení ultradálkových letů už minulý týden dopravce provedl první pokus na více než devatenáctihodinovém letu z New Yorku do Sydney.  Půjde o desátý dreamliner ve flotile.

tagy
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Karel

Ta aerolinka v jednotném čísle je pěkná blbost, to by se mohlo uchytit. 🙂 Ale když vozu jezdícímu po tramwayi můžeme říkat tramvaj a vedení pro trolej můžeme říkat trolej, tak proč ne.

Tom

Qantas – marketingově atraktivní téma posledních dnů. Dokonale zvládnuté. Fandím jim!

Partneři


Czechtoll

pst
podcast