Třetí nejdelší most v Plzeňském kraji čeká oprava. Konstrukce je v havarijním stavu

Most přes Berounku v Liblíně. Foto: Národní památkový ústavMost přes Berounku v Liblíně. Foto: Národní památkový ústav

Během opravy vznikne provizorní most s jednosměrným provozem.

Odebírat
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
bkv

> Most je roku 2019 kulturní památkou
Asi tam chybí „od“ …

Denny

Ne Zvíkovský, ale Zvíkovecký most. Zvíkovský most překlenuje Vltavu, ne Berounku.

Libeňsky most

Plánuje se nějaká úprava či rozšíření nebo půjde o repliku, zejména ta silniční doprava je tam docela nešťastná. Rampy na most a využití libeňské časti jako parkoviště mi přijde hloupé. To může být vedle mostu. Počítá se i s cyklodopravou?

Tom

To jsi ale o 90km vedle. Tohle je Liblinsky most, ne Libensky 🙂

Jerry

Libeňské? Nejste trochu na jiném mostě?

bkv

Pokud vám jde o Liblínský most a ne o Libeňský most, tak rekonstrukce bude prakticky stejná jako u Dolanského mostu. Na ponechané oblouky mostu se postaví nová širší mostovka.

Kubrt

Kamiony ze severu Čech na Rokycansko – nebylo by časově a možná i energeticky výhodnější jet po D7 a D5, než přes ty vesnice?

Jiří Kocurek

Napadá mě, že jak bude hotový obchvat Plas, tak po I/27 a Jateční ulicí přes Plzeň a hurá k Rokycanům. Jen do Radnic a okolí to nevyjde líp.

Tom Matto

Z Liblina na Rokycany je rozhodne lepsi jet primo i ted, pres Plzen je to uplny nesmysl. Navic se buduje obchvat Oseka, to jeste vic zrychlí primou trasu.

bkv

Až se obě stavby dokončí tak bude zajímavá spojka Kralovice (I/27) – Rokycany (D5). I s ohledem na to, že do budoucna se počítá s prodloužením „napojení severního Plzeňska na dálnici D5“ dále na sever

Fliczek

Tohle je podobné místo jako úsek kolem Jesenice na 1/27: téměř každý rok nějaká oprava, uzavírka, objížďka. Buď se dělaly serpentiny pod Kozojedy, jindy zas průtah Liblínem, přes časem nějaké zpevnění/sanace tohoto mostu… a podobně jako ta Jesenice (letos tedy zavřený úsek za Vysokou Libynou) má objížďka několik desítek kilometrů. 😓

Jiří Kocurek

Tak hurá!. Zavřít lidem most bez náhrady je poněkud nespolečenské, řekl by angličan.

Jerry

Tam to ani moc bez náhrady nejde, protože nejbližší mosty přes Berounku jsou okolo 20 km na obě stany po řece.

Jiří Kocurek

Je ještě jeden most v akutním stavu, kde to bez náhrady nejde. Provoz je na něm podobně omezený, rovněž se rozpadá a voda z Berounky pod ním teče taky. Konstrukčně je ale zcela jiný.

bkv

A význam textu v článku „Na podzim postaví stavbaři poblíž vodáckého kempu provizorní most, ocelovou příhradovou konstrukci, kde bude jednosměrný provoz na semafory. “ chápete?

Jan

Vodácky důležité místo na Berounce. Most nemá v okolí alternativu, dokonce se tu vyskytují i přívozy pro automobily…