cargo

Travel Service ovládl ČSA i personálně, nově zakládá koncern Smartwings Group

Letadlo ATR 42 v barvách ČSA. Foto: České aerolinieLetadlo ATR 42 v barvách ČSA. Foto: České aerolinie

Stávající šéf značky Smartwings Radek Müller a finanční ředitel Travel Service Petr Kudela se stali novými členy představenstva ČSA. Do

Stávající šéf značky Smartwings Radek Müller a finanční ředitel Travel Service Petr Kudela se stali novými členy představenstva ČSA. Do vedení firmy je dnes zvolila mimořádná valná hromada. Ve vedení nahradili Jozefa Sinčáka, kterému skončila pětiletá smlouva a Travel Service mu ji jako většinový akcionář nechtěl prodloužit, a Josefa Adama, který rezignoval sám.

Personální změny ve firmě dnes zveřejnil Travel Service v tiskové zprávě. Předsedu představenstva si teprve vedení firmy zvolí, místopředsedou zůstává Martin Štolba. Podle Travel Service jde o kroky, které vedou k vybudování dvou silných značek Smartwings a ČSA.

Konec značky Travel Service

Travel Service před několika dny současně odsouhlasil vznik nového koncernu Smartwings Group, do kterého začlení kromě Travel Service i ČSA. V koncernu budou i zahraniční pobočky Travel Service na Slovensku, v Maďarsku a Polsku a společnost T.S. Building.  V rámci letecké přepravy bude koncern využívat dvou obchodních značek Smartwings a ČSA.

Tyto kroky jsou v souladu s naplňováním dlouhodobé strategie stát se silným a stabilním evropským leteckým dopravcem. Za tímto účelem koncern realizuje modernizaci flotily letadel, buduje další základny pro své lety a otevírá nové linky. Jsme přesvědčeni, že jednotné řízení a koordinace členů koncernu povede k získání silnějšího postavení na trhu letecké přepravy,“ říká Jiří Šimáně, předseda představenstva Travel Service.


V rámci naplnění koncernové strategie Travel Service Group současně zahájila proces směřující ke změně obchodního názvu společnosti a na všech trzích, kde působí, bude používat místo obchodního názvu Travel Service obchodní jméno Smartwings. Pro koncern bude používáno slovní spojení Smartwings Group.

Naším cílem je rozvíjet pravidelnou leteckou dopravu pod značkami Smartwings a ČSA a budeme usilovat o to, aby obě tyto značky byly jasnou volbou pro klienty nejen v ČR, ale i v dalších evropských zemích, kde působíme,“ dodává Roman Vik, člen představenstva Travel Service. K přejmenování má dojít do konce letošního roku.

Travel Service Group očekává v roce 2018 konsolidované tržby ve výši 28,4 mld. Kč. Flotila Travel Service Group v současné době čítá 60 letadel.

Tagy České aerolinie Jozef Sinčák Radek Müller Travel Service
9 komentářů