egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

Travel Service ovládl ČSA i personálně, nově zakládá koncern Smartwings Group

Letadlo ATR 42 v barvách ČSA. Foto: České aerolinie
Letadlo ATR 42 v barvách ČSA. Foto: České aerolinie

Stávající šéf značky Smartwings Radek Müller a finanční ředitel Travel Service Petr Kudela se stali novými členy představenstva ČSA. Do vedení firmy je dnes zvolila mimořádná valná hromada. Ve vedení nahradili Jozefa Sinčáka, kterému skončila pětiletá smlouva a Travel Service mu ji jako většinový akcionář nechtěl prodloužit, a Josefa Adama, který rezignoval sám.

Personální změny ve firmě dnes zveřejnil Travel Service v tiskové zprávě. Předsedu představenstva si teprve vedení firmy zvolí, místopředsedou zůstává Martin Štolba. Podle Travel Service jde o kroky, které vedou k vybudování dvou silných značek Smartwings a ČSA.

Konec značky Travel Service

Travel Service před několika dny současně odsouhlasil vznik nového koncernu Smartwings Group, do kterého začlení kromě Travel Service i ČSA. V koncernu budou i zahraniční pobočky Travel Service na Slovensku, v Maďarsku a Polsku a společnost T.S. Building.  V rámci letecké přepravy bude koncern využívat dvou obchodních značek Smartwings a ČSA.

Tyto kroky jsou v souladu s naplňováním dlouhodobé strategie stát se silným a stabilním evropským leteckým dopravcem. Za tímto účelem koncern realizuje modernizaci flotily letadel, buduje další základny pro své lety a otevírá nové linky. Jsme přesvědčeni, že jednotné řízení a koordinace členů koncernu povede k získání silnějšího postavení na trhu letecké přepravy,“ říká Jiří Šimáně, předseda představenstva Travel Service.


V rámci naplnění koncernové strategie Travel Service Group současně zahájila proces směřující ke změně obchodního názvu společnosti a na všech trzích, kde působí, bude používat místo obchodního názvu Travel Service obchodní jméno Smartwings. Pro koncern bude používáno slovní spojení Smartwings Group.

Naším cílem je rozvíjet pravidelnou leteckou dopravu pod značkami Smartwings a ČSA a budeme usilovat o to, aby obě tyto značky byly jasnou volbou pro klienty nejen v ČR, ale i v dalších evropských zemích, kde působíme,“ dodává Roman Vik, člen představenstva Travel Service. K přejmenování má dojít do konce letošního roku.

Travel Service Group očekává v roce 2018 konsolidované tržby ve výši 28,4 mld. Kč. Flotila Travel Service Group v současné době čítá 60 letadel.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
To je jedno

Pro mě to tedy rozhodně jasná volba nikdy nebude bohužel Travel service/Smartwings má u cestovních kanceláří monopol a pokud cestuji s CK na dovolenou téměř ničím jiným než Travel service/Smartwings letět nejde

Jen tak

Velkou cast letu do egypta a tunisu obsluhuji egyptske a tuniske aerolinky. Takze zadny monopol.

A krom tech a travel servisu… s kym by asi tak meli letat?

Tyhle vykriky “protoze maj monopol, nikdy s jima nepoletim” jsou zabavne.

DP

Zkuste někdy letěť nějakou ***** stars aerolinkou, a i v economy to je zážitek…. kam se hrabe Lufthansa nebo Eurowings …. a vůbec nezmiňuji tu českou společnost ;-)))

Prostě dovolená má být o zážitcích, komplet, od dopravy až po pobyt….bohužel tady u českých CK to nějak zamrzlo , ale je to v lidech, kdyby se „vzbouřili“ a sabotovali české CK a tím i TVS , tak věřím, že by se to zvedlo, ale asijským aerolinkám se to nevyrovná nikdy

Johny Fontane

Hmm, a kolik „***** stars“ aerolinek létá ze střední evropy do středomoří a dalších obvyklých letních dovolenkových destinací?

Jiří Špinar

Spíš si řikám zda-li by nebylo lepší více rozvíjet značku ČSA – Czech airlines. Udělat Czech Airlines Group a SmartWings jakožto dceru pro charterovou dopravu. A všechny pravidelné lety převézt pod značku ČSA.

Jen tak

ono je v podstate jedno, jak se jmenuje vlastnici konglomerat (vite napr. jak se jmenuje spolecny vlastnik iberie a british airways? urcite jste to nikdy neslysel) – dulezite je, jak budou promovany jednotlive znacky. pokud to bude delane korektne – cili smart wings – chartery a low costy, a csa – klasicka doprava, muze to fungovat.

Tom

Travel Service/Smartwings už operuje vesměs drtivou většinu pravidelných letů, to už v podstatě nejsou chartery. To neznamená, že když lítají do dovolenkových destinací s převahou v letní sezoně, že se jedná o chartery. To jen na doplnění.

Špatné Informace

Stávající obchodní ředitel Travel Service je Peter Šujan.