Trať z Brna do Šlapanic a Blažovic zrychlí, nejnižší cenu nabídla firma Swietelsky

Nástupiště Brno Slatina. Autor: SŽDCNástupiště Brno Slatina. Autor: SŽDC

Důležitou železniční spojku z brněnské části Slatina do Blažovic přes Šlapanice čeká příští rok velká rekonstrukce. Výsledkem bude především zrychlení

Důležitou železniční spojku z brněnské části Slatina do Blažovic přes Šlapanice čeká příští rok velká rekonstrukce. Výsledkem bude především zrychlení vlaků z dnešních 80 kilometrů v hodině na 115 kilometrů v hodině a vznik nové zastávky ve Šlapanicích.

Aktuálně vrcholí tendr na zhotovitele. Obálky se otevíraly tento týden a podle informací deníku Zdopravy.cz za zakázkou míří sdružení firem Swietelsky Rail a brněnské SEŽEV-REKO. Ty jsou ochotné úsek zmodernizovat za 415 milionů korun, což je necelých 74 procent ceny očekávané. Souboj je přitom velice těsný, z jedenácti nabídek se celkem sedm vešlo pod 450 milionů.

„Realizaci předpokládáme od ledna do prosince 2018,“ uvedla mluvčí SŽDC Kateřina Šubová. Obnovou projde železniční svršek i spodek, mosty, trakční vedení a zabezpečovací zařízení. „V rámci stavby se bude řešit trvalé překračování limitních hladin hluku z železniční dopravy,“ doplnila Šubová. Kromě osobních vlaků po trati jezdí i spěšné vlaky do Uherského Hradiště a Vlárského průsmyku.

Nabídky firem pro úsek Brno Slatina – Blažovice (v mil. Kč)

Swietelsky Rail, SEŽEV-REKO 415
Strabag 422
IDS Olomouc 440
Subterra 443
Porr 446
Skanska a.s. 447
OHL ŽS 448
Alpine Bau CZ 488
Chládek & Tintěra, a.s. Litoměřice 493
EUROVIA CS, a.s. 497
Ridera 534
Tagy Blažovice brno Šlapanice Slatina swietelsky SŽDC železnice
8 komentářů