Tramvaj odstavená v poli za Prahou po třech letech mizí pod náporem autogenu

Odstavená tramvaj u D1 v Průhonicích. Foto: RopidOdstavená tramvaj u D1 v Průhonicích. Foto: Ropid

Nový majitel tramvaj rozřeže a dá do šrotu. Lidé na něj volají polici.

Zpět na článek
37 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří

A nezapomeňte odstranit nespočet nelegálních billboardu u silnic,neměli již být minulostí?

Stepan

Až budou pražské úseky dálnic převedeny do kategorie místních komunikací, tak se tam všechny billboardy budou moci zase vrátit.

Lojza

Koho to zajímá

Tomáš679.2

Jak tak nad tím přemýšlím:
Cena šrotu ve výkupu je stále stejná, ale opravdu se zaplacená cena vrátí? Nevím kolik stojí náplň do svářecí/řezací soupravy, ale je mi jasné, že doprava šrotu něco stát bude.

Martin Peterka

Třeba to řezání bral hlavně jako relax. Spousta lidí si u fyzické námahy pročistí hlavu 🙂

Tomáš679.2

S tím souhlasím. Mám to stejně.

PvvS

Spíš je jedodušší na to pole dostat kontejner a auto s rukou, než podvalník a jeřáb. Takže to s řezáním může vyjít podstatně levněji.

Filo

Tys přišel z novinek ne… ten chlápek, co to rozřezává to asi nekoupil za ty peníze, co jsou napsaný v článku. To je cena, za kterou to koupil od DP ten developer. Ted´ byla cena transakce bezpochyby o dost jiná…

Tomáš679.2

A víte, že tohle je mi zcela jasné? Každopádně to musí mít spočítané, aby se mu ta koupě vyplatila. Člověk jen žasne co jsou v dnešní době lidé schopni koupit za účelem dalšího prodeje.

Tomáš679.2

„Tramvaj odstavená v poli za Prahou po třech letech mizí pod náporem autogenu“.
Já bych spíš řekl, že pod náporem kyslíku a acetylenu:-)

Michalk

Nebo propan butanu a kyslíku.

Peeetr

Nebojte se, lidé na vás volají policii nadále, ale i když jsou policajti dost blbí, aby tam jeli dvakrát za sebou, tak líní jsou ještě víc, takže při představě, že tam budou jezdi týden až dva, si už raději někam poznamenali, že hlášení o rozřezávání tramvaje na poli mají tento měsíc ignorovat 🙂

Jiří Kocurek

To máte jak s víkendovým zákazem sekání trávy místní vyhláškou v Turistické Lhotě. Bábi Vlčková si bere srp a jde nasekat trávu králíkům: „Možú mňa políbiť v řiť, přeca ich nenechám hlady!“

Faktem je, že se srpem žádný randál nenadělá, tak čemu to vadí? Normální člověk to chápe. Policajt to pochopí tak, že není splněn materiální aspekt přestupku a tak to nebude řešit. Přece nelze Vlčkovu rodinu nutit, aby zrušila chov králíků.

Honza

No, já tomu volání moc nevěřím. Podle mě je to jen v titulku, aby se zvedla čtivost.
Mám známého na obvodu v Jesenici a říkal, že žádný takový oznámení nedostali. Navíc ten zrezlej krám tam stojí 3 roky, nic by MĚ na tom nepřišlo podezřelé, abych volal benga, že v poli někdo rozřezává vrak.

Mikuláš Kalina

Tam nejel Jesenickej obvod, ale z Mirošovic.

Honza

Mirošovice to mají 15km, Jesenice asi 4km. Tak nevím

Stepan

V Jesenici mají taky nějaké dálniční oddělení?

none

Kdo by veril tomu, ze na poli stoji tramvaj….

V. P.

Jakou polici???? Aha policii….

Jan

Zdá se, že nikdo ze zdejších šotoušů truchlících po konci provozu T6A5 nevyužil možnost si tramvaj koupit aspoň z toho pole za cenu šrotu a zachránit ji před rozřezáním.

Frantisek

Protože 1) běžný fotič nepotřebuje kupovat tramvaj, 2) nezjišťoval, že je na prodej a 3) nepředpokládal, že by ji někdo koupil jen proto, aby ji odvezl do šrotu – což je na celé věci asi nejbizarnější. Otázkou je, kolik tam toho ještě bylo funkčního.

Filip Jirsák

Co je na tom bizarního? Prostě způsob, jak si něco vydělat.

Mimopražský

Neblázněte. Šotouši jsou zajedno v tom, že předmět doličný musí zachránit vždycky někdo jiný, aby oni měli co fotografovat a dokumentovat.

Jan Novák

Jestli ten rozruch s umístěním tramvaje splnil svůj účel (ačkoliv nevím jaký) a byly to dobře investované peníze, to těžko říct….

Frantisek

Někoho mohlo napadnout, že když už postaví místo úrodné půdy ty nákupní a skladové obludnosti, mohl by tam dotáhnout místo kolon aut alespoň lidi nějak kultivovaněji, když už ne zboží. Nu, patrně na to stejně nedojde.

Pavel

Nic proti tramvajím, ale konečně ten vrak zmizí. Opravdu “reprezentativní” využití, ještě by tam ta firma mohla třeba poházet různé vraky aut, aby vzbudila pozornost a ukázala, že to u nás může vypadat jak v Rusku…

vbb

Firma to mohla nabidnout Ukrajině (přinejmenším na náhradní díly třeba do Charkova) a ještě by si na tom udělala PR.

Beny

No, pokud to 3 roky stálo v poli a už před tím stav asi nebyl ideální, myslím že doprava těch dílů by byla dražší než jejich hodnota.

Jiří Kocurek

Co k tomu ještě přidat stánek s prodejem sádrových trpajzlíků?
https://mapy.cz/s/jomesosoha

Jiri

Ať tam byla jako vtip nebo cokoli jiného, přišla mi jako pomník u dálnice, jak si dovedeme ničit okolí. Postupně byla x-krát přestříkána, vymlátily se okna a cokoli šlo. Čekal jsem, kdy vyhoří.

Fascinovalo mě, že jsou lidi ochotní se vydat daleko do pole,aby tam něco ničili a jen tak měnili to na hromadu odpadu.

Jiří Kocurek

A teď si vemte, že to dělá jen pár jedinců. Není trochu divné z činů několika málo jedinců obviňovat všeobecný lid?

Frantisek

Nu, lid tvoří prostředí, v němž to ty jedince vůbec napadne. Většina za to nemůže přímo, někteří však přeci jen nějakým dílem nepřímo.

Jiří

Pokud lid více méně toleruje takové chování (není to moje, co je mi po tom), umožňuje několika jedincům opakovaně ničit veřejný prostor. Následkem je, že se všechno musí mnohem víc hlídat zamykat, kontrolovat atp., což všechny potravuje.
Míra zájmu o společné věci se liší kulturu od kultury a rozmlácená tramvaj rozpadající se v průběhu let u hlavní dopravní tepny v zemi je zřetelný ukazatel.

Honza

Nemyslím si, že to ničení bylo cíleným výletem vandalů ve smyslu „Hurá do pole na tramvaj“, ale oblíbeným místem tamních kluků, co prostě vzali kola a jeli za ves. První rozbitá okna, první pusy, první flašky alkoholu, první pokusy o graffiti ( však taky ty výtvory nebyly nic profi). Prostě jako my když byli malý a lezli jsme do areálu JZD a na střechu sila…

Frantisek

Kde jste si ovšem nevybíjeli energii prostým ničením věcí, nebo ano?

Jiří

Trochu pochybuju, že by ty spreje běžně vozili na cyklovýlet nebo lákali holky sejít se v poli pár metrů od dálnice.
Vandalové klidně mužou být kluci, co bydlí nedaleko, a chodí se tam opakovaně navzájem prsit.

Mimopražský

Nenapadá mne lepší charakteristika. Vždycky si říkám, aby se takovým lidem (po přistižení při činu) dala publicita ve sdělovacích prostředcích, aby široké veřejnosti sdělili své nadčasové poselství zaostalému světu. Jako možná ti čtyřicátníci, co z Budějovicka vyrazili v noci autem do Olbramovic sprejovat osobní vozy a byli na místě odchyceni policejní hlídkou.