egoe-plus
Dopravci Železnice Železniční průmysl

Továrnu Siemensu ve Vídni opustil poslední vagon pro ČD z 50 objednaných

Vagon pro České dráhy se stěhuje z Vídně do Ostravy. Pramen: ČD
Vagon pro České dráhy se stěhuje z Vídně do Ostravy. Pramen: ČD
Specialitou budou bezdrátové nabíječky telefonů a speciální okna pro bezchybný mobilní signál uvnitř vlaku.

Továrnu Siemensu ve Vídni opustil poslední ze série 50 vagonů, které si České dráhy objednaly v létě 2018 u konsorcia Siemens-Škoda. Z Vídně vagon míří na finální montáž do ostravské Škody Vagonky. Oznámily to České dráhy, které s vagony počítají na linky mezi Prahou a Chebem, a to přes Ústí nad Labem a Chomutov i přes Plzeň.

Ve Vídni se vozy svařovaly a lakovaly, dokončení probíhá v Ostravě. Hotové vagony už prošly testy na okruhu Výzkumného Ústavu Železničního v Cerhenicích a nyní jsou na testech v Maďarsku. Do provozu s cestujícími by se měly dostat ve druhém pololetí.

Vozy vycházejí z platformy Siemens Viaggio Comfort, známé jako railjet. Budou po pěti sestaveny do 10 netrakčních jednotek, které budou spojeny podobně jako vysokorychlostní vlak. To umožní cestujícím průchod soupravou. Na rozdíl od railjetů jsou ale soupravy na obou koncích ukončeny standardním rozhraním UIC pro osobní vozy a otevřenou čelní stěnou.

„Specialitou budou bezdrátové nabíječky telefonů u vybraných míst a také jako první dopravce ve střední Evropě nabídneme vlaky se speciálními okny pro perfektní mobilní signál uvnitř vlaku,“ uvedly České dráhy.

Hodnota kontraktu činí necelé tři miliardy korun.

Základní charakteristika netrakčních souprav od konsorcia Siemens – Škoda

– pětivozová, uvnitř semipermanentním tyčovým spřáhlem spojená netrakční jednotka s tlakotěsnými průchody mezi vozy;
– zakončení jednotky na obou koncích se standardním rozhraním UIC pro osobní vozy s návalky a s běžným tažným a narážecím ústrojím, umožňující průchozí spojení s ostatními typy vozů, respektive s lokomotivou;

Konfigurace pětivozové netrakční jednotky

– koncový vůz 1. třídy + multifunkční vůz 2. třídy s infopointem a zázemím pro vlakový doprovod, místy pro osoby na vozíku s bezbariérovým WC a zdvihací plošinou s elektrickým pohonem pro nástup osob na vozíku, dětským kinem a místy vyhrazenými pro cestující s dětmi, umístění kočárků a místa pro uložení jízdních kol + dva vozy 2. třídy se standardním interiérem + jeden koncový vůz 2. třídy se standardním interiérem;
– délka netrakční jednotky přibližně 132 metrů;
–  společné navzájem propojené palubní elektrické sítě a diagnostika;
– kapacita 330 míst k sezení;
– nejvyšší provozní rychlost 200 km/h

Pramen: České dráhy

Odebírat
Upozornit na
guest
106 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Travegoist

No jestli jim ta bezdrátová nabíječka nabije i iPhone 5S/SE na fotografii, tak je to skutečně pokroková technologie 😀

MHD

Nejpohodlnější místo v druhé třídě toho vlaku bude to v připojeném Bmz. 😁

Ketchup1970

Kterém Bmz ? Index by nebyl ?

Petr

Asi to tak bude, hlavně první třída v těch nových vagonech mě přijde jak nepovedený vtip. Ty ze dvojky vypadají teda pohodlněji.

X 1

Asi jsi nikdy nejel Railjetem, že?

Petr

Jel, a ty rozvrzané chatrné židle v 1. třídě mě nijak nenadchly, Bmz pro mě byly určitě pohodlnější, Nejlepší to bylo business třídě, ale ten příplatek za místenku už na častější ježdění není zrovna lidový.

Pitrys

Bmz s dírou za zády zase nenadchly mě…

vagonář

Fakt je škoda, že máme tak zastaralou infrastrukturu.

X 1

Tak to je zase jiná pohádka. 🙂

Henry

Jaké lokomotivy to budou tahat?

medical_examiner

V dohledné době 383 nebo 388

Henry

Jak daleko tu dohlednou dobu vidíte?
Budou dříve vozy nebo lokomotivy?
Pokud vozy, čím to budou ČD tahat?

Apollo17

Nejspíš těma,které to tahají dnes.

Henry

Děkuji za odpověď.
Super. Takže 362/150.

Henry

151

olgoj

Jasně, banánem do Chebu..

Apollo17

Banán Praha-Ústí/Eso Ústí-Cheb.

Henry

Chytráku

medical_examiner

Dohlednou dobu vidím…do 20 let… 😀

Henry

Tak dlouho tam ty současný lokomotivy nevydrží.

Jerry

Vagony jsou to dle mého názoru povedené. Mám pouze obavu, že zde nebude tichý oddíl, který by byl alternativou k chybějícím kupé (chápu, že velkoprostor je levnější a lepší na údržbu).

Facepalm

Je-li to tedy reálně 10 5vozových souprav a nikoli 50 sólo vagonů, pak mi trochu uniká, proč to to rovnou nemá řídící vozy. Nebo se počítá, že k tomu lípnou sysla?

Asdfg

Protože je to prostě 5 pevně spojených vozů, které budou tvořit základ soupravy a ke které se případně připojí posilove vozy.

Facepalm

Což ale furt neodpovídá na otázku, proč to nemá rovnou řídící vozy. Koupit si v roce 2021 soupravu za 300 mio a objíždět ji pak lokomotivou, mi přijde takové polovičaté.

Jozef

Protože, třeba v Ústí, to jede úvraťove. Z Prahy jede ss stroj a z Ústí musí dvojsystem.

Broge

Coz je spis argument pro ten ridici vuz, ne? 🙂 Usetril by se cas na preprahani.

Zesp

Aby k tomu mohli připojovat posilová Béčka…

Jan

Nechápu tu módu dělat vagóny bet oddílů. Asi je to levnější…. Radši budu mít soukromí ve 4-6 lidech, než v padesáti. Nehledě na to, že v otevřeném voze je větší hluk, stále tam někdo courá a je to jako v přeplněné tramvaji.

Jakub P

Hlavní důvod bude asi kapacita, do těch otevřenejch vagonů dostanete při stejný dýlce o dost víc sedaček než do kupéčkovejch (zejména když už se kupéčka dělaj max po šesti lidech). Soukromí je dvojsečný, s těma lidma v kupé je člověk v o dost těsnějším kontaktu než ve velkoprostoru (s výjimkou člověka na sedačce vedle vás a případně protisedících u těch „stolkovejch“ míst).

Jaaa

Napsal jste to správně, „se dělají“. Můžou se klidně zase dělat po osmi.

Xaver

Tak v takovém bych jezdit nechtěl. 6 lidí na kupé je max.

Jaaa

To je to samé jako ve velkoprostoru. Opravdu se nechci tlačit s dalšími cizími lidmi na dvojsedačce, navíc se společnou područkou.

Ale holt je to 2. (= 3.) třída a když chcete víc prostoru, tak si ho holt zaplaťte…

medical_examiner

Polská „béčka“ by to být nemohla?
Ta mají oddělené sezení…

Xaver

Tohle se tu řeší stále dokola vždy je výsledkem diskuze, že se na tom lidi neshodnou 😉

MHD

Na druhou stranu. Otázka není, zda kupé, nebo velkoprostor. Ale zdá dát cestujícím volbu prostředí ve vlaku, nebo ne. Já jsem pro volbu.

medical_examiner

A jakou linkou jezdíte?

Dolfi

Já jen doufám že něco podobnýho dojede i do Jižní Čech. Zatím se my zdá že se sice stavy nový koridoru ale budou tam po tom pořád jezdit ty starý hajtry. Když nepočítám 380a ale těm už je taky njákej pátek. Jinak super kočáry 👍

medical_examiner

Když budete za 20 let volit do Poslanecké sněmovny správným způsobem, budete tam mít za 2 měsíce v kmenové soupravě R Praha – ČB – H.Dvořiště Bmz – Bdmpee – Bdmpee – Bmz – Ampz.

Haha

A nebo za pár let Railjet uvolněný po dostavbě Koralmbahn z nynější trasy 😉

medical_examiner

Ano, jako expresy. Ty Bmz a Bdmpee budou jako rychlíky.

Vladimír Bílý

Mno, běžné okno právě většinu (nejen mobilního) signálu propustí. A různá speciální skla jej tlumí a týká se to nejen vozidel, ale často i moderních kancelářských budov. Čili se vracíme do stavu před 30 lety, resp. použití obyčejnější konstrukce skla bez útlumu.

Jakub

To opravdu nejsou „běžná“ okna. Tyto mají speciální kování, které slouží ke tlumení UV záření dovnitř a zároveň zesiluje signál díky vodícím nanomateriálům.

Vladimír Bílý

Tak ta okna zesilují signál? Laik žasne, odborník se diví:-)

taxi

„zesiluje signál díky vodícím nanomateriálům“ tvl :D.

Y.K.

To sklo není obyčejnější, ale naopak vychytanější. Na toto sklo se „tónování“ v podobě metalické vrstvy nanáší laserem v podobě mikroskopického vzorku, který dovoluje průchod radiového spektra (700 MHz – 3,5 GHz).
https://press.siemens.com/global/en/pressrelease/siemens-enhances-cell-phone-reception-trains-thanks-window-pane-solution

Vladimír Bílý

Na vymýšlení takových tiskových zpráv jsou v každé takové firmě lidé, co berou mnoho tisíc EUR měsíčně a za což umějí z jakékoliv nouze udělat ctnost a naleštěný prd. Od toho jsou tiskové zprávy a marketingová oddělení. A já, jako člověk, co se 30 let zabývá anténařinou Vám mohu říct, že žádný marketing fyzikální zákony nepřetlačí a v reálu je to asi takto: Metalické vrstvy silně tlumí rádiový signál a proto jsme je museli nějak zredukovat, aby vůbec nějaký signál prošel. A to zinscenované ilustrační foto z té tiskové zprávy mě vysloveně pobavilo.

Dalimil Gala

Jde o frekvenčně selektivní povrch, který se chová jako filtr. Počítám, že Siemens používá nejspíše šestiúhelníkovou strukturu a zlepšení proti starým pokoveným oknům bude zhruba 15 až 20 dB. Viz např. tady https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S187661021733000X/pdfft?md5=cb437dcdf201ebdb9fce3c467b478936&pid=1-s2.0-S187661021733000X-main.pdf

Jiří Kocurek

Ono kupodivu záleží na délce vlny. A to jak u antény, tak u filtru. Ve zkušebně jste u toho nebyl, předpokládám.

Y.K.

Na to že se zabíváte radioamatéřinou dost slabota. Ano metalické povrchy tlumí, ale kdo tomu opravdu rozumí dokáže pravá kouzla (vyzařovací štěrbinové kabely, průchod vln metalickou vrstvou), tedy tak aby tím selektivní frekvence prošly s co nejmenším útlumem, což bude definováno tvarem struktury si myslím, ne snížením pokrytí skla.

Vladimír Bílý

Přečtěte si pořádně ten odborný dokument. Ačkoliv tisková zpráva Siemensu se chlubí vším možným, jedná se fakticky o snížení množství plochy skla pokryté metalickým nástřikem. Nově již ta vrstva není celoplošná. Vymyslel to Siemens? NE. Vyrábí Siemens okna? NE. Bere je od subdodavatelů, jako všichni ostatní. Dostal, co si objednal. Je na fotce laser nanášející tu vrstvu? NE. Je na ní jen sklo naaranžované v komoře, aniž by se cokoliv takto dalo měřit, v pozadí je stavební/zednický laser:-) Zajímá mě realita. Ne marketingová mlha.

michal

Jsou pěkné. Je fakt škoda, že jich není vysouteženo více. Využily by se na mnoha dalkových spojích na Trutnov, Luhačovice a třeba jednou i Zlín, pokud se tam někdy dotáhne elektrizace 🙂

Kubrt

Už jsou vysoutěženy další soupravy na této bázi, psalo se tu o tom před pár dny.

michal

ty jsou ale 9-ti vozové. na mnoho linek by byly zbytečne dlouhe. 5 vozu je vhodná delka práve na mnoho vnitrostátní spojů.

Kubrt

Nemůžeme mít všechno najednou 🙂

michal

to je taky pravda

Růža

A na ten Trutnov by se ploužily Podkrkonoším s Brejlovcem?

Savik

Ano. To se nesmí?

Jiří 3

Můžete to vzít jako ověřovací sérii. Na základě těchto vozů se može v budoucnu objednat další dodávka. Aktuálně vysoutěžených 180 vozů nepočítám.

Marek

bezdratove nabijeni a na tom polozene SE ktere bezdrat nema 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Jaaa

Na té první fotce mají ty dveře nějaké obouchané…

Panda

Pěkné, snad jen ty zadní strany sedadel působí trochu devadesátkově…

Jakub

To je pravda, nicméně sedadla jsou nahraditelná. Důležité je, že se jedná o moderní koncepci vozů. Za 30 let se mohou sedadla vyměnit.

Panda

To chápu, ale pokud se tam celkem řeší design dalších prvků interiéru (obložení, lampičky, stolky…), tak moc nerozumím, proč se opomene toto. Jinak je ale funkčnost samozřejmě zásadnější – pokud budou sedadla pohodlná, tak to bude nejspíš nejlepší vůz u nás (pominu-li teď diskuzi kupé vs. velkoprostor).

Martin

Líbí se mi železnice „tak ,jak byla“, třeba když se dívám na fotky či filmu z minulosti (první republika je u mě top).

Ale tyhle vozy se mi líbí. Jsou bez přehánění neuvěřitelně povedené. I včetně nátěru 👍. A nemyslím tím, že „mají tu správnou barvu“😁

medical_examiner

Správnou barvu…tmavě zelená by to být nemohla?

Big Fat Fabulous Woman

Příliš nerozumím roli Škodovky ve výrobě, pokud chápu správně de facto celou zakázku má na starosti Siemens. Je někde specifikováno co se skrývá pod termínem „finální montáž“?

Permonik

Finalní montáž je doplněni všeho co neni nalakováná skříň. Tj. interier, skla, elektroinstalace, … až po osazení podvozky, a oživení ,odzkoušení vágonu.

Role je prosta. Montažní náklady jsou ve škodě cca polovični. Navíc siemens je vytižený a než přesouvát svařovácí přípravky jinam a tam řešit svařování a pak následné lakovaní (škoda shaní svařeče a lakovnu rekonstruje a zaroveň je využita pro panthery) je snadne zajistit halu a tam to dát dohromady z dílu od dodavatelu…..

Big Fat Fabulous Woman

Díky moc za objasnění. 🙂

Permonik

Prosím.

Os5600

Podle fotek z výroby jsou vozové skříně těchto vozů z ocelových profilů. Škodovka dělá všechny pantery z hliníkových extrudovaných profilů. Takže nekompatibilní technologie. Kabiny pantera jsou ocelové, ale ty se dělají jinde. Ostravský závod Škodovky je právě jeden z nejvýznamnějších lídrů ve výrobě skříní z hliníkovych profilů. Předpokládám že tam ani technologie na výrobu vlaku z oceli nemají. Dělají se tam jen jednotky.

Permonik

JJ jsou ocelové na tuhle drobnost jsem pozapomněl, takže to bude asi ten hlavní důvod.

vagonář

Jen doplním, že okna už taky vlepují v Rakousku, zbytek všechno v Ostravě.

jan v

Nejsem si jistý, jestli si to pamatuji správně, ale i u OBB jsem četl že to funguje tak, že Siemens zastřešuje inženýring a vyrobení skříní vozů, a druhý dodavatel, v tom konkrétním případě opravny OBB, zajišťuje finálníá montáž. V jejich případě je asi určitá výhoda v tom, že podnik, který bude zajišťovat servis po dobu životnosti jednotky, ji vlastně zná nejlépe, neboť se podílel na její výrobě.

Jackub

Tak schválně – jak dlouho bude trvat, než za tu soupravu připojí Béčko? 🤔😇😁

Šnek

Odpověď hodná inteligenta.

Jackub

Realita hodná ČD a jejich nezřídka bizarních souprav… 😀

medical_examiner

Hlavně bizarních priorit…😂

Jiří Kocurek

A nebo Honecker

Krušnohorec

Krušnohor doposud jezdí se 4 vozy, což je dostatečné. Proč by se k pětivozové soupravě mělo něco připojovat?

Jakub

Je tam ta možnost na konec něco připojit, ovšem ztratí se tím tlakotěsnost mezi posledním vozem a tím připojeným vozem. Při běžném provozu to asi nebude potřeba ale je dobré mít možnost připojit posilové vozy. Tím, že budou tyto soupravy spřaženy po pěti dohromady zároveň vznikne určitá jistota řazení a toho, že je nebudou ČD posílat jinam a to se určitě hodí.

Kaja

Protože ČD.

Jackub

Protože to tak objednaly (ty ČD) schválně, právě proto, aby byla možnost připojování posilových vozů. Takže je mi naprosto jasné, že se (nejen) Béček za těmito „ucelenkami“ dočkáme! 😉

medical_examiner

Třeba nějaké koženkové pro přepravu fotbalových fanoušků, pro které je i B škoda…

mic

Do pátku… :o) Ba ne. Věřím v elementární inteligenci majitele, takže předpokládám, že posilování bude probíhat jinými (lepšími) vozy…

Zesp

Tipuji velmi brzo….

Permonik

Že by namět na novou foto soutěž?

Veider

Pardon, ale kterej blb vymyslel indukční nabíjení mezi sedadly? Tam si určitě rád položím mobil v hodnotě 25tis a nebudu ho mít na očích a komukoliv zezadu stačí natáhnout ruku…

asdfsfgdhjfghng

přesně. Čekal jsem to bude na rohu stolu, ale takhle je použití krajně nebezpečné. Větší přehled o mobilu na nabíječce má cestující za majitelem a ne majitel.

dizgrafyq

Je to první třída. Tam se přece nekrade 😀

medical_examiner

Tam jezdí samí význační příslušníci našeho národa…😂
…kteří se tam ale chovají jako doma v tom neužším smyslu…

Modré zábradlí

Já bych se hlavně bál, že ho tam zapomenu.

Jakub

A kam byste ho jinam umístil? Na stoleček vedle kafe? Pokud pojedete sám na dvousedadle, je to v pohodě a pokud pojedete s někým cizím, můžete si ho nabíjet běžně ze zásuvky. Je to alternativa.

medical_examiner

Do náprsní kapsy u saka…
Protože nabitý by byl z domova…

Jussi

Taky na to koukám – ale mezi sedadly by to snad šlo, jenom by to chtělo zakrytí, aby se tam nedalo šahnout ze sedadla vzadu – takovou přepážku mezi sedačkami. Pak bych v tom problém neviděl. Takhle je to pro mě nepoužitelné, protože jsem příliš nedůvěřivej :/

Pavel Q

Ad foto 3: To opravdu se převáží takto? Dovedu si přestavit, že to půjde po silnici, protože by to bylo jednodušší, než dávat jalové podvozky. Ale proč to jede v takto širokém „domečku“? Nen to jen nějaké přeprava po fabrice? Vždyť by to byl šíleně drahý (a asi i pomalý) nadrozměrný náklad. Také je z toho vidět, že požadavek, aby část výroby byla v ČR, vede ke zbytečným nákladům.

Pavel Q

…foto 12 ukazuje reálnější způsob přepravy.

_Pavel_

Ne, pán má namířeno s domečkem z Vídně až do Ostravy. No není to cesta jen na odpoledne, tak v domečku může přenocovat. 😂

Permonik

Ano a musi to jet po dálnici, jelikož je to široké přes dva pruhy a maximálku to má 20km/h. takže je to v podstatě takový domeček, aby se tam dálo přenocovát.

Ale teď važne ten pojízdný domeček, slouží pouze k přepravě mezi halami a stříšku má proto aby nešlo vlivem povětrnostních podmínek ke zbytečné amortizaci, nemuselo se to sušit při převozu do další haly apod.

Jak jste přišel na zbytečne náklady?

Pavel Q

Jak jsem na to přišel? Protože fotka č. 3 měla popis Vagon pro ČD se stěhuje z Vídně do Ostravy.

Permonik

Někde jsem to kdysi viděl. Myslil, že to bylo i u Škody v Ostravě v nějakém članku o budování nové lakovný nebo o Pantherech. Je prostě vozík na přepravu vágonu mezi halami. Ten popisek je stejný i pro fotku 1,2,… a je prostě zavadějici.

Permonik

Zde je na leteckých mapách: https://mapy.cz/zakladni?x=16.4055269&y=48.1770857&z=19&base=ophoto
A zde je verze v Ostravě: https://mapy.cz/zakladni?x=18.2594684&y=49.8206304&z=20&base=ophoto
A zde je v české třobeé (CZ Loko), ale tam jezdi pouze mezi dvěmi haly a je na kolejnicích: https://mapy.cz/zakladni?x=16.4424985&y=49.8967460&z=20&base=ophoto

Jiří Kocurek

Není to domeček. Domečky nemívají kola. Ani to není přívěs, ty nemívají ovládání pohonu.
Asi to bude opravdu převoz mezi halami. Otázkou je, o kolik by byl převoz mezi svařovnou a lakovnou levnější, kdyby se to po nalakování nevezlo do ČR.
Tu lakovnu a svařovnu jsem si tipnul. S čerstvým lakem ani před nalakováním by to nemělo zmoknout. Proto střecha.

Majkl

V domečku 😀 😀 😀 asi ironie nebo chodíte teprv do 3. třídy 😀

Mašinka

Boudo budko, kdo v tobe prebyva?!

Permonik

Kde bere jistotu, že všichni diskutujíci jsou starší 18let a technický vzdělaní?

vagonář

Říká se tomu přesuvna.