LOT 3a leaderboard

Teplice koupí nové trolejbusy s přídavnou baterií od Škody Electric

Trolejbus 30Tr. Autor: Škoda ElectricTrolejbus 30Tr. Autor: Škoda Electric

Škoda Electric získala další zakázku na nové parciální trolejbusy pro tuzemské dopravní podniky. Vyhrála veřejnou zakázku na dodávku pěti vozů

Škoda Electric získala další zakázku na nové parciální trolejbusy pro tuzemské dopravní podniky. Vyhrála veřejnou zakázku na dodávku pěti vozů pro Teplice.

Škoda byla podle věstníku veřejných zakázek jediným uchazečem v soutěži. Za pětici trolejbusů zaplatí Teplice celkem 62,9 milionu korun bez DPH.

Do Teplic dodá Škoda dvanáctimetrové nízkopodlažní  vozy typu 30 Tr, dodat je má ve druhém čtvrtletí příštího roku. Kontrakt navazuje na předchozí dodávky: poslední trolejbus převzali v Teplicích v roce 2015.

Provozovatelem trolejbusů je společnost Arriva city, vlastníkem je město. Celkem v Teplicích jezdí 35 trolejbusů. Město nejprve vypsalo soutěž na provozovatele MHD od poloviny příštího roku do roku 2023, na konci října ji ale rada města zrušila. Současně radní schválili zakázku na projekt rozšíření trolejbusových tratí. Na rozdíl od jiných měst platí Teplice trolejbusy ze svého bez evropských dotací.

Parciální trolejbusy jsou čím dál častějším řešením v MHD, díky pomocnému bateriovému pohonu umožňují část jízdy mimo trolejové vedení. Teplice už dříve uvedly, že hybridní trolejbusy budou jezdit na nově vytvořené lince 113 v trase z Hudcova přes nemocnici, Benešovo náměstí, hlavní nádraží, plaveckou halu, Šanov a Trnovany až na Anger. Objevit se mají i na lince 125 mezi Novou Vsí a hlavním nádraží.

Tagy MHD Teplice Škoda Electric
2 komentáře