Doprava ve městě Trolejbusy

Teplice koupí nové trolejbusy s přídavnou baterií od Škody Electric

Trolejbus 30Tr. Autor: Škoda Electric
Trolejbus 30Tr. Autor: Škoda Electric

Škoda Electric získala další zakázku na nové parciální trolejbusy pro tuzemské dopravní podniky. Vyhrála veřejnou zakázku na dodávku pěti vozů pro Teplice.

Škoda byla podle věstníku veřejných zakázek jediným uchazečem v soutěži. Za pětici trolejbusů zaplatí Teplice celkem 62,9 milionu korun bez DPH.

Do Teplic dodá Škoda dvanáctimetrové nízkopodlažní  vozy typu 30 Tr, dodat je má ve druhém čtvrtletí příštího roku. Kontrakt navazuje na předchozí dodávky: poslední trolejbus převzali v Teplicích v roce 2015.

Provozovatelem trolejbusů je společnost Arriva city, vlastníkem je město. Celkem v Teplicích jezdí 35 trolejbusů. Město nejprve vypsalo soutěž na provozovatele MHD od poloviny příštího roku do roku 2023, na konci října ji ale rada města zrušila. Současně radní schválili zakázku na projekt rozšíření trolejbusových tratí. Na rozdíl od jiných měst platí Teplice trolejbusy ze svého bez evropských dotací.

Parciální trolejbusy jsou čím dál častějším řešením v MHD, díky pomocnému bateriovému pohonu umožňují část jízdy mimo trolejové vedení. Teplice už dříve uvedly, že hybridní trolejbusy budou jezdit na nově vytvořené lince 113 v trase z Hudcova přes nemocnici, Benešovo náměstí, hlavní nádraží, plaveckou halu, Šanov a Trnovany až na Anger. Objevit se mají i na lince 125 mezi Novou Vsí a hlavním nádraží.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Roman Srp

Ta cena mi přijde dost vysoká. Zas takový technologický zázrak to v dnešní době není. A na tu bídnou MHD v Teplicích musím bohužel říct, skoro škoda peněz..

Martin

Ani ne, vychazi to na neco pres 12mil. za trolejbus, zivotnost je delsi nez u autobusu a ve srovnani s autobusem je cca o 30% drazsi… navic jde o malou serii v poctu 5ks…
Kazdopadne nasobne levnejsi nez cisty elektrobus…