Tendr na autobusy v Královéhradeckém kraji řeší opět antimonopolní úřad

Autobus SOR společnosti CDS Náchod. Foto: CDSAutobus SOR společnosti CDS Náchod. Foto: CDS

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se znovu vložil do velké zakázky na provoz autobusů v Královéhradeckém kraji. S krajem

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se znovu vložil do velké zakázky na provoz autobusů v Královéhradeckém kraji. S krajem zahájil správní řízení z moci úřední. Stalo se tak jen necelé dva týdny poté, co správní řízení s krajem skončilo.

„Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahájil 25. července 2019 na základě prověření obdrženého podnětu z moci úřední prvostupňové správní řízení ve věci veřejné zakázky Královéhradeckého kraje „Výběr dopravců pro uzavření smluv o veřejných službách v přepravě cestujících ve veřejné linkové dopravě na území Královéhradeckého kraje“, a to z důvodů pochybností o nastavení hodnoticích kritérií,“ potvrdil mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Před necelými dvěma týdny ÚOHS řízení zastavil poté, co návrh stála společnost Autobusová doprava Podbořany.

Pro kraj to znamená další komplikace v soutěži na zajištění autobusové dopravy na deset let. Radní přitom dnes rozhodli o zamítnutí dalších dvou námitek na výsledek veřejné zakázky na zajištění veřejné linkové dopravy v regionu. Šlo konkrétně o námitky Arrivy v oblasti Jičínsko a sdružení Transdev a Audis Bus v oblasti Hradecko. Ukazuje to usnesení z jednání rady.

„Rada kraje dnes rozhodla o zamítnutí dalších dvou námitek na veřejnou soutěž na zajištění autobusové dopravy v Královéhradeckém kraji. Doposud jsme takto vypořádali všech devět námitek, které nám byly doručeny. Zároveň s tím kraj obdržel oznámení o zahájení dalšího řízení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže,“ řekl první náměstek hejtmana Martin Červíček.

Královéhradecký kraj v zadávacím řízení rozhodl ve všech osmi oblastech o výběru dodavatelů, přičemž ve třech oblastech, kde dopravci doložili všechny potřebné dokumenty, již odeslal oznámení o výběru dodavatele. V ostatních pěti oblastech oznámení o výběru dodavatele odešle poté, co obdrží a posoudí originály nebo ověřené kopie dokladů o kvalifikaci od vítězů v jednotlivých oblastech.

Královéhradecký kraj vypsal soutěž na zajištění veřejné autobusové dopravy loni v říjnu. Hodnota celé zakázky činí v maximální hodnotě 7,7 miliardy korun, a je proto nejnákladnější veřejnou soutěží v historii kraje. Tendr má zajistit autobusovou dopravu v celém Královéhradeckém kraji do roku 2030.

Tagy Arriva Audis Bus Královéhradecký kraj Transdev Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zajištění dopravní obslužnosti Královéhradeckého kraje
4 komentáře