Téměř polovina letů se zpožděním. Chybějící letadla zhoršila přesnost ČSA i Smartwings

První Boeing 737-800 v barvách ČSA registrace OK-TST. Foto: Marek HorákPrvní Boeing 737-800 v barvách ČSA registrace OK-TST. Foto: Marek Horák

Přesnost letů Českých aerolinií a Smartwings během dubna výrazně klesla a přiblížila se k nejhorším výsledkům z loňského léta. Důvodem

25 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Nedávno jsem letěl na Arlandu . Měl jsem koupenou letenku od CSA, ale přiletel pro nás SW, zpoždění bylo asi hodku,to by se dalo přežít, ale bylo smutné, že vedle na stojance stál airbas s ocasem CSA někam do Německa.jak výstižné )))

Jen tak

co je na tom výstižného? co jste tím vlastně chtěl říct? 😀

Marek Sourak

Tak presnost CSA se zhorsila od te doby, co je koupila Smartwings…

Y.K.

To jako od Prosince? 😀
I vloni to bylo bídné. Když neměli letadla, místo Airbusů na linky mimo letový řád nasazovali pomalá ATR, tak se není divit, že to je na prd.

Richie

Kdyby se Smartwings nzbavilo originál letadel ČSA, neměli by tak špatnou statistiku ani ČSA ani Smartwings.. Toto má s MAXy pramálo společného…

Jen tak

A dalsi chytrej… jak mohli vedet, ze prijdou o maxy?

Meli si nechavat airbusy parkovat v garazi?

Picasso

Proč mám z tebe a tvých příspěvků, pocit, že jsi insider toho seskupení samozvane koncern bez jakéhokoliv právní subjektivity.

Jen tak

To clovek, kdyz hned nenadava jak je vsechno na houby, hned musi byt zamestnanec csa? 😀

Honza

Zánovních Airbusů se zbavily už dávněji a místo nich lítaly už dlouhou dobu staré B737 vhodné dávno do šrotu. Ty později měnily za Maxy, ale jak víme, nebyla to šťastná volba (výjimečně ani chyba SW).
Výsledek: díky SW se ze slušných aerolinek ČSA stala nepříliš důvěryhodná společnost.

Petr

Tak jestli 737 Smartwings patřili do šrotu, v tom v případě Swiss některé A320 ze šrotu vyhrabali.

Y.K.

Lidi rádi plácají své oblíbené memy (a věří tomu že jsou to šroty), ale většína letadel SW je mladší než veškerý park A319 ČSA, což jsou všechno leasingy poměrně starých letadel.
Paradoxem je, že funglovky SW teď obrůstají lišejníkem na zemi.

Jen tak

A319 csa jsou deset let stary letadla, ty experte “stare letadlo”.

Navic to jsou stroje, ktere byly od vyroby v csa

Ondra

Pravda, mít nebo nemít 12 letadel v Praze není rozdíl 🙂

Jen tak

Ano, to je.

12 letadel, za ktere plati leasingove splatky, a nemaji pro ne vytizeni, to je setsakra velky rozdil.

Ondra

Ja reagoval na ten první prudce inteligentní názor, kde bylo psáno ze absence MAXU na zpoždění nemá vliv

Jouda

Výsledky pro vyhledávání – Mínusujte, to víte že jo…. Dál si myslete, že tohle si v letectví nikdo nedovolí. Jen proto, že v leteckém průmyslu je vše zatím ještě několika násobně dimenzované, tak vlastně nejsou průsery. Ale nečekejte, že se u všeho dodržují lhůty, jak se má. Bože z čeho by se to tak asi ulítalo, při ceně 999 korun do Londýna…. A v dopravě dělám opravdu léta. Tak mě nepřesvědčujte. A s kolegy z leteckého opravárenství se potkáváme celkem dost.

ČD4ever

Průsery jsou, ne že ne.

Y.K.

A děláte v letecké dopravě? Protože třeba to jak ČD opraví vagon, nebo DP přenejtuje autobus nemá žádný ekvivalent v letecké údžbě (kde sice průsery jsou, ale překvapivě vzácné). A opravdu se lhůty dodržují (v civilizovaném světě, jsou místa kde to je horší), nikdo nechce riskovat kriminál, když se podepíše pod opravu (až se podepisuje vše).

Capitann

Zvýšit ceny letenek o 1000% a bude vše bez zpoždění. Paštikáři, smradoši a cestující z řad asociálů a povalečů kteří si kupují lety za pár euro jsou jednak těmi, kteří zaplnují prostor a navíc otravují slušné cestující.

Jakub

Kolik ti je roků?

Mirda

Mladý šušeň, který o zivote nic neví!!!

Jouda

To si dovedu představit „za letu“ tu výbornou údržbu s důrazem na důslednost. Jistě i techniky nikdo netlačí, takže dělají na pohodu a bez stresu. Předepsané díly se vyjmou, proti světlu zkontrolují, že to do dalšího cyklu vydrží a frčíme, tedy pardon, letíme dál…. A takhle u všech nizkonákladovek…..

Y.K.

Fakt jouda.

Dita

Jej a promluvil takto „fundovane“ kdo? Myslim, ze byste asi v klidu nebyl.

Ondra

Hodně inteligentní