Tatra vyvíjí elektrický náklaďák, získala dotaci

Tatra Force e-Drive FCEV. Zdroj: Tatra TrucksTatra Force e-Drive FCEV. Zdroj: Tatra Trucks

Automobilka reaguje na očekávaný přechod části zákazníků v segmentu těžkých nákladních vozidel na tzv. e-mobilitu.

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks získala dotaci na vývoj těžkého nákladního vozidla Tatra Force e-Drive 8×8. Vůz bude využívat plně elektrický bateriový systém pohonu v kombinaci s vícestupňovou převodovkou Eaton.

Prototyp vznikne na bázi třetí generace modelové řady Tatra Force, představené v polovině loňského roku.

Aktuálně probíhá v kopřivnické automobilce náročný testovací program ověřující provozní a technické parametry vozidla Tatra Force e-Drive FCEV s elektrickým trakčním motorem v kombinaci s vodíkovými palivovými články. Další projekty v oblasti alternativních pohonů budou následovat v letošním roce.

Tatra Force e-Drive FCEV.
Zdroj: Tatra TrucksTatra Force e-Drive FCEV. Zdroj: Tatra TrucksTatra Force e-Drive FCEV. Zdroj: Tatra Trucks

Příprava na přísné normy i zvyšující se požadavky zákazníků

„Vývoj elektrického vozidla zapadá do strategie Tatry v oblasti vývoje vozidel s nízkoemisními systémy pohonu, tedy bateriových a s vodíkovými palivovými články, případně jejich kombinací, včetně doplnění o systém tzv. prodlužovače dojezdu,“ uvedla Tatra Trucks v tiskové zprávě.

Podle automobilky jsou jednotlivé projekty naplánovány a časově koordinovány s ohledem na mezinárodní legislativní pravidla, ale i na budoucí požadavky zákazníků.

„Na očekávaný přechod části zákazníků v segmentu těžkých nákladních vozidel na tzv. e-mobilitu budeme určitě připraveni. Usilovně pracujeme na projektech, které přinesou vozy, jež budou splňovat nadcházející přísné legislativní normy a také stále se zvyšující požadavky klientů,“ řekl šéf společnosti Tatra Trucks Lukáš Andrýsek.

Dotační titul pochází z programu TREND Technologické agentury České republiky (TAČR).

Tagy elektromobilita Tatra Tatra Force Tatra Trucks
9 komentářů