egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

Tarom se vrací do Prahy, do Bukurešti mají v červenci létat už tři dopravci

Airbus A318 společnosti Tarom v Praze. Foto: Letiště Praha
Airbus A318 společnosti Tarom v Praze. Foto: Letiště Praha

Letecká společnost Tarom se od července vrátí na linku mezi Prahou a Bukureští. Po očekávaném startu Wizz Air v druhé polovině července a již obnovené lince ČSA tak bude mít Praha celkem tři různé dopravce na lince do rumunského hlavního města.

Letiště Praha oznámilo, že Tarom bude létat od 2. července dvakrát týdně: ve čtvrtek a v neděli s Airbusem A318, v Praze nepříliš často vídaným typem letadla. Doplní tak nabídku ČSA, které létají v pondělí a ve středu, oba dopravci si lety vzájemně sdílí.

Na trasu do Rumunska má vstoupit od 21. července i Wizz Air, v jeho případě jde o úplně novou linku. Létat chce třikrát týdně: v pondělí, středu a pátek.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
beija

Rumunsko je zajímavá destinace – hlavně tamější hory.

Vilem Baczko

+ feteasca neagra

Jan

A mezitím Finnair zrušil všechny lety původně plánované v první polovině Července…

Milan_86

Helsinki jsou nuda 🙂

beija

Nejsou. 🙂 Ale pokud hledáte levný alkohol, tak tam nepochodíte. 😉 Kromě toho bylo možné jet trajektem do LED, když ještě byly obstrukce s vízy do Ruska.
Naprosto ale chápu, že kvůli šíření koronaviru se ty lety stále ruší. U nás se uvolňování situace přecenilo a výsledkem je pomalý nástup druhé vlny. Čísla začala stoupat tak, že to zaujalo i Guardian, který obvykle až zas tak moc prostoru středně velké evropské zemi jménem Česká republika nevěnuje.

Jan

Je smutné, že kvůli jednomu okresu u polských hranic teď budeme vnímáni jako riziková země

Mad_Majk

Jaká druhá vlna? Přestaňte šířit paniku. Jedná se o lokální ohniska na Karvinsku a Frýdecko-Místecku spojená s masivním testováním zaměstnanců OKD!