SŽDC koupí deset sněhových fréz,nahradí 47 let staré stroje

Sněhová fréza SŽDC. Autor: SŽDCSněhová fréza SŽDC. Autor: SŽDC

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) obnoví částečně svoji flotilu sněhových fréz na zimní úklid tratí. Za 160 milionů korun jich

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) obnoví částečně svoji flotilu sněhových fréz na zimní úklid tratí. Za 160 milionů korun jich chce koupit deset.

Vyplývá to z informací na profilu zadavatele SŽDC.  Správce kolejí chce nahradit deset starých vozidel typu KSF 70. „Vzhledem ke svému stáří nemohou v potřebné míře zajistit bezpečnost a spolehlivost železniční dopravní cesty,“ uvedla SŽDC v textu oznámení zakázky.

SŽDC má aktuálně v provozu 49 kusů kolejových sněhových fréz, z toho 46 kusů staré konstrukce na vozidlech typu MUV 69. Jejich stáří je 26 až 47 let. Tři kusy byly modernizovány v roce 2013.

Podle mluvčího SŽDC Marka Illiaše se kolejová sněhová fréza bude skládat ze základního vozidla řady MUV a nástavby na odstraňování sněh (frézovací zařízení s vlastním pohonem a sněhový pluh). „Nástavba na odstraňování sněhu bude odnímatelná a základní vozidlo bude mimo zimní období po dosazení nakládacího jeřábu, který je součástí dodávky, plně použitelné pro údržbu železniční dopravní cesty. Vozidlo tak bude možné využívat celoročně,“ dodal Illiaš.

Nové frézy mají být rozděleny do jednotlivých oblastních ředitelství, nejvíce jich má získat ústecké – celkem tři kusy. „V závislosti na aktuálním technickém stavu starých fréz může být rozdělení upraveno. Staré frézy budou po dodávce nových vyřazeny,“ dodal Illiaš.

Tagy MUV sněhové frézy SŽDC
1 komentář