LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

SŽDC chystá velkou opravu roztockého nádraží, bude bezbariérové

Stanice Roztoky u Prahy. Foto: Jan SůraStanice Roztoky u Prahy. Foto: Jan Sůra

Nádraží Roztoky u Prahy na hlavní koridorové trati z Prahy do Drážďan projde velkou modernizací, která má cestujícím přinést komfortnější

Nádraží Roztoky u Prahy na hlavní koridorové trati z Prahy do Drážďan projde velkou modernizací, která má cestujícím přinést komfortnější přístup k vlakům i modernější prostory.

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) už začala hledat firmu, která projekt modernizace zajistí. Celkem železničáři počítají, že oprava bude stát 184 milionů korun.

Stanice Roztoky u Prahy. Foto: Jan SůraStanice Roztoky u Prahy. Foto: Jan SůraStanice Roztoky u Prahy. Foto: Jan SůraStanice Roztoky u Prahy. Foto: Jan SůraStanice Roztoky u Prahy. Foto: Jan Sůra

Od rekonstrukce železniční stanice si slibujeme především poskytnutí většího komfortu pro cestující, zvýšení kvality odbavení a bezpečnosti při pohybu v železniční stanici,“ říká Petr Hofhanzl, ředitel odboru přípravy staveb SŽDC.  „Stanice bude po modernizace výrazně přátelštější i ke spoluobčanům se sníženou schopností pohybu a orientace,“ dodal.

Podle údajů Ropidu denně projde stanicí 2765 lidí, denně tu zastavuje až 70 vlaků. SŽDC chce v Roztokách využít novelu stavebního zákona, která umožňuje sloučit územní a stavební řízení do jedné žádosti.

Rekonstrukce části stanice výrazně ulehčí cestování nejen imobilním spoluobčanům, ale například i maminkám s kočárky. Vedle nových nástupišť a výtahů přinese také modernizaci podchodu. Nástupiště budou zastřešená. Stanice se navíc rozšíří o nové kryté jednostranné ostrovní nástupiště. Bezpečnost v železniční stanici posílí rozšířený kamerový systém.

Cestujícím ulehčí přístup na nástupiště nový rozhlas či informační a orientační systém. Odpadne tak i nebezpečné dobíhání vlaku na poslední chvíli, kdy hrozí pád do kolejiště

Tagy Roztoky u Prahy SŽDC Trať 090
14 komentářů