LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

SŽ dokumentaci k trati na letiště z Jenče nekoupí. Zvažuje elektrizaci Semmeringu

Vizualizace stanice Hostivice po modernizaci. Foto: Správa železnicVizualizace stanice Hostivice po modernizaci. Foto: Správa železnic

O rozsahu budoucího využití Semmeringu se právě jedná.

Zpět na článek
136 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
K.S.

Aby to nakonec nedopadlo že si ji koupí letiště a postaví si za své přípojku přes dálnici.

medical_examiner

No a i kdyby?

Michal Drábek

Já jsem před řadou let navrhoval v diplomce provozní koncept na letiště a do Kladna s využitím jak tratě 120, tak i (elektrizovaného) Semmeringu (tudy by mohly přijet některé dálkové linky od severu či východu). Kolega mi na naše stránky nahrál jen „plachtu“ s tratí Masarykovo n. – letiště, ale i tam si můžete povšimnout odbočky Jiviny (uvažované napojení ze Semmeringu, zhruba podél Pražského okruhu). Já jsem řešil jízdní řád, nikoli stavební projekt. Dnes je s velkým otazníkem, nakolik by bylo možné s případnou spojkou projít přes dálniční křižovatky Pražského okruhu…
https://takt.fd.cvut.cz//ing-drabek.php

Sharkovec

Budu jedině rád za elektrifikaci Pražského Semmeringu. Ten pravý rakouský Semmering je pod drátama a dá se s tím normálně žít, takže nevidím problém.

ABC

No pravý rakouský není městská trať, ale budiž…

medical_examiner

No ono když ten pražský stavěli, tak to taky městská trať nebyla…

robert

Semmering je jediný. Není žádný pravý nebo falešný.

Vbb

Semmeringů je víc, kromě Pražského třeba i Slezský.
Ale paralela s pomazánkovým máslem či tuzemským rumem není náhodná 🙂

Petr

No a co to postavit, jako soukromou trať. To by mohlo vydělávat, když stát na letiště neumí postavit trať.

JirkaK

problém není u státu, ale u městských částí Prahy, které si kladou různé požadavky

medical_examiner

Praha 6?

František

Pokud se někdy opravdu postaví nová trať Kladno – Praha, nemá smysl drátovat jen tento úsek, ale provozně se k tomu bude muset přifařit i právě trať Hostivice – Smíchov, Kladno – Kralupy a Kladno – Rakovník. Možná i Hostivice – Středokluky a pokud v souvislosti s Berounem zadrátují trať přes Rudnou, tak i Rudná – Hostivice.

Cyklista

Jste blázen. Kladno Kralupy stěží vytizi Regionovu a vy to tam chcete dratovat. Co tam bude jezdit dál? Regioshuttle? Nejmenší elektrická jednotka je dvouvozovy Panter. Nákladka tam dráty neuživí. Ty další odbočky to samé, nemáte tam co vozit dcouvozovym panterem.

František Kolář

Když nevidíte dál než na špičku vlastního nosu, těžko něco vysvětlovat. Kladno Dubí – Kralupy je naopak velmi silná nákladka a PKP Cargo tlačí na zadrátování už teď. Všechno ostatní jsou tratě potřebnè pro provážení přímých vlaků. Za pár let na těch tratích bude potřeba minimálně půlhodinový interval a kapacita souprav někde mezi 100 – 200 . To že teď tam jezdí poloprázdná krabička vůbec nic neznamená. Nehledě na potřebu záložní tratě pro odklon. Pokud bude po Semeringu jezdit nějaký přímý rychlík na východ, cestující na letiště nebude možné jen tak poslat s kuframa na metro když bude výluka. Bude… Číst vice »

richmond

kde se tam ty lidi vezmou vy najivko?

Jaaaa

Jakmile bude přímé kvalitní spojení do Prahy, lidi se tam milerádi přistěhují. „Najivko“. 😉

richmond

Jasně a já budu na zahradě těžit diamanty… Ale jako pohádka na dobrou noc dobrý.

medical_examiner

Což bude 30.února…
Veškeré úpravy budou spočívat v drobných přeložkách…bo nebudou peníze…

Martingluom

Pražský semmering je krásná trať, a bylo by škoda jej zadrátovat😌. Viďte. 🙂

Kalanis

Zeptejte se Káema…

kubisek

Ano, je krásná. Ne, nebylo by škoda jí zadrátovat.

Test

Teda tady až se kopne do země, to bude slávy!

Grossák

Mám pocit, že většina diskutujících nepochopila, že zadrátování Semmeringu není zamýšleno jako náhrada za spojení přes Dejvice, ale jen jeho doplňkem.

medical_examiner

Já chápu „semmering“ jako dočasný odklon než se na hlaváku vybuduje podzemní nástupiště, ke kterému bude trať přeložena…

Marek

Já to věděl, že se dočkám elektrizace p. Semerinku. Nebylo by lepší radši Ruzyň utlumit a udělat koridorovou zastávku Pardubice letiště? A (finanční) tunel pod Ořechovkou? To se mělo dávno vyvlastnit a vést povrchově…

Facepalm

To by jistě vyšlo mnohem levněji.

Pavel Skládaný

To je nápad, pražské letiště přesunout do Mošnova, kam už dnes železniční doprava funguje. A přestat se konečně ukájet dlouhodobými vlhkými sny, že snad v Praze bude někdy na letiště trať. Už nám to slibují padesát let a vrcholem spojení je stále autobusová linka 119.

Bvovka

+dostaneme se tam z hlavaku to u první trasy nešlo
Dejvice jsou už podkopány dost
-nová Liteň
V zatáčkách a prudkém stoupání nedosáhneme požadované rychlosti a došlo by k mnoha devadtacim

medical_examiner

Liteň?

Georg

ano, liten, ale s devadtacemi. co je na tom divneho?

robert

Koukám, že se jim do té železnice na letiště moc nechce… 🙁 I o polovinu menší Dresden má vlak na letiště. Tohle je trapný.

Jiří Šrámek

Ve velikosti to není. Srovnatelně velký Dublin na nesrovnatelně frekventovanější Aer Rianta také nespojuje vlak.

robert

Tak v čem?

ABC

je fakt pjdel pozorovat jak progresivisti horují za snadnejší dopravu na neekologické letiště 🙂

Hynek

Létat se bude pořád, dokud bude na zemi poslední kapka ropy, minimálně do té doby se bude létat. S tím se smiřte. A možná do té doby někdo vymyslí nějakou alternativu. Krátké lety se možná povede nahradit například železnicí, ale do New Yorku vlakem nepojedete.

Jiří Kocurek

Jo jasně, letadla spotřebují všecnu vodu v oceánech.

medical_examiner

Co v New Yorku?
Pizzu máte i doma, fotbal taky…

ABC

Tak na rozdíl od jiných já tady nežádám zákaz letání na krátké tratě (zatím) nebo jejich zdanění tak aby letenka po Evropě stála deset tisíc jako před dvaceti lety. A oni se pak už všichni rádi rozhodnou pro ten dvanáct hodin v nočním vlaku. Stačí se podívat na libovolnou diskuzi pod články o VRT, nočních vlacích či letectví po covidu. Holt taková trošku schíza a tuplem ze strany státu, když pravděpodobný vítěz voleb už teď prohlašuje že letectví čeká (minimálně) nepodpora.

Jakub P

Tak ono tam možná reálně jde hlavně o slušnou trať z Kladna do Prahy, ale letištěm se to dá veřejnosti dobře prodat a vzhledem k tomu, jak moc je po cestě, byla by blbost ho nesfouknout s tím.

medical_examiner

No a? V roce 2045 bude Praha první metropole, ve které žádné letiště nebude… 😀

Petr

A vtipné je, že primátor Drážďan, nechce rozšiřovat letiště, protože počítá s využitím pražského, které zpřístupní VRT.

ABC

které se taky nebude rozšiřovat…

Aleš

Vzhledem k mému věku 66 budu na letiště jezdit busem 119 až do smrti.

Tomáš Gottschalk

Na Schwechat žádná 119 nejezdí.

medical_examiner

Hmm, když vám bude 88, tak budete chodit maximálně pěšky do polí…

Georg

jestli je to vas nejvetsi problem, tak si v 66 muzete celkem gratulovat!

Odpadlík

Tak to si nedovedu prestavit jak budou Semmering dratovat a honit tudy jeden vlak za druhym. Spousta Hlubocepaku bude proti, ta, stoji baraky hned u trati

BDT

Většina tratě na území Prahy prošla částečnou rekonstrukcí nedávno a zadrátování by neměl být problem, trať v hlubočepích tam už nějaký pátek je a stěžovat si, že po trati jezdí vlaky mi přijde trochu divné, mimo to, je ze zastávky Žvahov nejrychlejší spojení do centra města.

Lech Malý

Při vší úctě, není praktičtější pro potenciální uživatele zastávky Žvahov prostě seběhnout dolů na tramvaj s nesrovnatelně lepším intervalem? Samotná jízdní doba není v městském provozu všechno, interval je minimálně stejně důležitý.

Georg

jizdni doba je taky na prd, pres smichov to jede ctyricitkou a pak to ceka u boudy s panem vypravcim s cervenou cepickou na volno na moste.

Majkl

A kopec zpátky bude vyběhávat kdo?

Willy

Na Žvahov jezdí vlakem pouze jednotky cestujících. Obsluha je zajištěna autobusem 128, resp. tramvají v docházkové vzálenosti.

BDT

Ano, máte pravdu, ale věřím, že při častějším intervalu by mohla být i tato zastávka hojně využívána. Přece jen, jízdní doba z hlubočep do centra s využitím mhd není nic, čím by se DPP mohl chlubit. Upřímně, radši jezdím ze Zličína na hln. vlakem, než tramvaji č.9. Je to pohodlnější, rychlejší, v zimě nemrznu co 3 minuty u otevřených dveří a navíc je tam krásný výhled na Prahu, ale je to věc osobní preference.

Georg

je to na kopci nad vetsinou zastavby. stejne daleko je na zastavku na zlichov.

Odpadlík

Jo, je mi jasné že by to asi šlo zadrátovat. Otázka je, jestli to pak bráno jako „modernizace“ a musí tedy projít nějakým kolečkem EIA kde do toho může spousta lidí hodit vidle.

Kalanis

Dokonce se tam od Žvahova do Hostivic vejde i druhá kolej. Při troše snahy by šla nacpat i zpod památky Pod Školou až na Smíchov. Pak to bude drhnout jen na nějakém taktu, aby se vyjezdil ten úsek přes viadukty. Pokud by se někdo nebál výkupů pozemků, tak je schopen nacpat druhou kolej i přes Hlubočepy. Případně dokonce postavit paralelní severozápadní viadukt (viz Hranice na Moravě). Za jihovýchodní paralelní autora sežerou památkáři, protože tam je de facto trojmost – potok, silnice, Hrbatá a Semmering – a ono by jim to nelícovalo.

medical_examiner

Tak dostanou průhledné protihlukové stěny…
Nebo sazenice buxusu, ať si vypěstují živý plot…

looki

To už pomalu začíná vypadat, že se v tom začal angažovat Kolovratník.

robert

1) Semmering už elektrifikovaný je.
2) Co bude dělat SŽ v Rakousku?

bkv

ad 1) a od kdy?

xyz

Od 2. poloviny 50. let 20. stol. https://de.wikipedia.org/wiki/Semmeringbahn

Facepalm

šotohumor, néasi. buhehehe.

robert

To si fakt ty informace neumíš dohledat sám? Připadám si tady někdy jak v mateřské školce.

Blume

Prilis jednoduche. To nepujde.

looki

nejste znalec 😀

Juraj

Takže tam bude jezdit Regionova z Hostivice, vyloží cestující u logistického centra a odtud je doveze shuttle bus k terminálu?

To není jednodušší v ničem, nemluvě o tom, že by se musela proplést trať mezi hřbitovem, sklady a čističkou, plus by nemohla vést po povrchu u prahu ranveje, takže zahloubení se speciálně zpevněným nadložím. A pořád skončíme u toho, že to končí „nikde“ a bude to o 20 minut delší než busem.

axontest

bylo by to možné i dál ne jen k cargo…, nedomaloval jsem to celé, jen přibližně. A když by byly dráty od Smíchova až na toto místo k terminálu nevidím problém to zrealizovat během jednoho roku!!!!

Georg

dobra zprava, i na zachytce uz maji wifi.

Baraba

To by opravdu nešlo =) =) =)

Příliš levné a jednoduché…

Mychal

Ano, tohle mohlo být už 40 let. Ale to by si nemohli odklonit malou domů 😉

Kuba

S jízdní dobou jenom dvojnásobnou oproti busu. Lidi, myslete trochu.

Petr

Ono neni tak uplne problem s tim koncem na letisti. Problem je jak se dostat z centra ven.

Petr

Tak to vozit přes Kralupy.

medical_examiner
Vojtíšek

Říkám si, jestli by v Česku nebylo průchodnější postavit nové letiště u nějakého koridoru, než tahle šaškárna.

Gwann

už jich pár hned u železniční trati máme. ruzyně s vleckou na zásobování palivem, mosnov s primym napojením os vlaky, Brno tuřany take s vleckou skoro do areálu, pardubice hned u trati…

že jsme takový stát mantaku, že neumíme napojit ruzyni alespoň na stávající trať na kladno či onu vlecku a rozumné to zrychlit alespoň do stanice veleslavin, to opravdu rozum zůstává stat

bkv

A jaké průchodné místo navrhuješ?

Gwann

jinak k využití semmeringu…pokud nebudou prachy na tunely na praze 6, tak nešlo by tudy vést dopravu na kladno? má hlavní a trať v nuslích kapacitu na další pár vlaku co půl hodiny či hodinu?

-TR-

Já si tudy dokážu představit odklony při výlukách během výstavby přes Dejvice. Rychlíky do Rakovníka by mohly zastavovat ve stanicích Smíchov a Zličín, osobní vlaky asi všude.

Gwann

upřímně…odklony při stavbě v dejvicích…no přijde mi to celkem málo jako argument pro dráty. obecně odklonova trasa se jaksi nabízí.

satonapad by samozřejmě byl další vchod do stanice metra Jinonice odněkud od peronu

Kuba

Do doby výstavby přes Dejvice, bude všechno tudy jezdící jezdit v nezávislé trakci, takže to dráty nepotřebuje. Ale lze očekávat, že kapacita úseku Hostivice – Kladno bude dlouhá léta výrazně vyšší než od Ruzyně do centra, takže bych očekával vedení přímých vlaků na Kladno oběma větvemi.
V Jinonicích by pro začátek stačily schody z lávky na perón, další vstup je nesmysl, když stanice je orientována na opačnou stranu (od vestibulu směrem k Butovicím).

MartinS.

Při skvělé koordinační práci Dobré správy bych předpokládal, že elektrizace Semmeringu se bude dělat v době výluky Dejvice – Veleslavín – Ruzyně 😉

Jirka

Trať do Rakovníka stejně není pod dráty.

Facepalm

Ano, zflikujme císařské silnice a vlétněme na jejich perutích rovnou do 22. století. Na Kladno je prostě potřeba zcela nová kapacitní trať, tyhle úvahy o tom, jak to zbastlit za pomocí toho, co nám zanechalo předminulý století, jsou zcela zcestný. Jasně, klidně může po Semmeringu jezdit něco doplňkovýho, plus by nějaké z letiště výchozí rychlíky, ale páteř, po který by do Prahy „jezdilo celý Kladno“ to niky bejt nemůže.

Jiří Kocurek

Ale to bastlení by mohla dělat traťovka a tak by se za to nemuselo platit. Co natom, že traťovka nestíhá ani údržbu, protože nemá lidi.

Jarda Š.

Pražský Semmering nelze zdvojkolejnit (chráněná památka, která by se musela zbourat a nahradit novostavbou), takže by pro to nebyla dostatečná kapacita.

medical_examiner

A co částečné zdvojkolejnění?

Jarda Š.

Některé úseky by zdvojkolejnit šly, ale zas lze očekávat, že proti navyšování kapacity se budou bouřit lidé, kteří tu trať mají pod okny.

Gwann

takže jsme podstatnou část semmeringu opravili…a tak ji rozvrtame pro zadratovani znova…

co vyhybny?

nevadi zrušení stanice Jinonice?

vtipné je, že v jinonicich je nový perón v OBLOUKu a o délce asi na 6-8 sukafonu. přičemž…tam jezdí jeden.

-TR-

V Jinonicích lze křižovat, akorát bylo přesunuto nástupiště mimo původní kolejiště nádraží.

Gwann

výhybna tam je, to vidím každý den. jen…zkrátila se oproti dřívější stanici nebo umožňuje krizovani alespoň stejně dlouhých vlaku? stanice těch kolejí měla i víc, ale dvě byly myslím i nepouzitelne.

Facepalm

Protože kde jezdí dnes jeden šukafon, bude tomu tak navždy a tudíž nemá smysl budovat delší peróny. Neprojektoval jste náhodou rekonstrukci Berouna-Závodí? 🙂

Gwann

spís mne zaráží perón na iks sukafonu kde jezdí jen sukafony vs. reko perón, kde se občas nevejde ani to co tam už jezdí…

dtto že je v oblouku. urban legend praví, že nesmí být kvůli eu v oblouku. a hle, zde to jde…

Facepalm

Takže když se to udělá s rezervou, tak je to blbě, a když bez rezervy, tak taky?

Kalanis

Až na ten detail, že posladních cca 10 let jezdil Jančura přes Jinonice nahoru na Zličín s vozy na údržbu. Dokonce měl na Smíchově dehtovou loko.

Palecek.M

vždy se říkalo, že nedovedení jakékoliv dráhy na letiště je lobbing taxikářské mafie, ale toto mě už přijde na nějaké ilumináty nebo nebo Navy SEALs. To není možné

Aleš

Jaký, že byl rok na banneru na Veleslavíně?

medical_examiner

Preventivně žádný pokud vím…

Vojtíšek

Komedie plná omylů …..

Miroslav Zikmund

ÚŽASNÉ, o tomhle se vyjadřuji na různých diskusních fórech minimálně jednu pětiletku …. Tak jako je nutné – z hlediska strategického zásobování letiště palivem – mít přístup na vlečku ze dvou stran (Podlešín, Hostivice), tak je potřeba, aby „letištní železnice“ byla napojena na „PRAHU“ dvěma tratěmi. I ze strategického hlediska … v případě nehodové události na větvi „Dejvice“ se dá jet větví „Smíchov“ a naopak. Tím spíše, že fikce „všichni“ chtějí do centra je zrůdná. Co se tam s nimi bude dělat ? Co s cestujícími, kteří TO mají blíže do západní části města (sídliště Barrandov a další), cestující jedoucí… Číst vice »

ušatá

Kdyby se o tom diskutovalo minimálně jednu pětiletku. Já to pamatuji už ze 70. let. A rozhodně to tehdy bylo rozumněji udělané a za pár korun bez vlivu podivných politiků

Facepalm

Jasně, první polovina 70. let, normalizace na plný obrátky a žádný vliv „podivných politiků“. A nepostavili to jen proto, že přišla Charta, žejo?

bkv

Jasně, třeba návrh silniční magistrály ve stopě Buštěhradky procházející skrz Stromovku.

Jiří Kocurek

Bylo to udělané za pár korun, tak proč to nestojí, když už to bylo udělané?

Facepalm

Podívejte, do centra je potřeba se dostat proto, že je tam Hlavák a tím pádem i možnost pohodlného tranzitu dál. Né všichni pasanti, co přistanou na LVH, pootřebujou nutně na Barrandov nebo do Rokycan.

Vbb

> v případě nehodové události na větvi „Dejvice“ se dá jet větví „Smíchov“ a naopak.
Opět předvádíte esenci modrogumního myšlení.
Ano, vláčky můžeme směle hnát druhou větví (pokud teda zvládne dvojnásobek provozu) a na nějaký substrát, co čeká na t.č. uzavřené větvi, zvysoka…

Jakub P

Nějaká, byť ne plnohodnotná záloha, která vyřeší problém pro část cestujících, je lepší, než žádná. Bylo by lepší, aby ti, kdo v době takové události budou ještě čekat na vlak v Kladně, na letišti nebo v centru, solidárně uvázli s těmi, kdo budou v uváznutých vlacích, nebo je lepší aspoň jim nabídnout náhradu?

Vbb

Já neříkám, že je to úplně špatně mít dvě větve, ale to, že jedna velmi těžko NAHRADÍ druhou. U letiště je důležitější směr „tam“, protože letadlo uletí raz-dva, zatímco hotel většinou ne a vlak obvykle taky ještě nějaký pojede (a upřímně, který cestující letadlem si koupí jízdenku vázanou na konkrétní vlak, pokud nemá mezi příletem a odjezdem rezervu alespoň několik hodin?) Takže lidem (přesněji ne-Pražanům) cestujícím na letiště je v případě nehody druhá větev téměř k ničemu – to si spíš vezmou taxík, než aby studovali záludnosti pražské MHD, jak se dostat na druhou větev, a riskovali uletění letadla), a… Číst vice »

medical_examiner

No…teď ještě 4 další pětiletky…pak už zmizí problém sám…

Luboš Beneš

já to věděl, že to neprojde…. ono se prostě nechce na letiště tu trať postavit. To bude zase studií….

ušatá

Jinak nechápu, proč by to od toho Jenče mělo být špatně. To je naopak dobrá další alternativa. Čili jak od Prahy, tak od Jenče

Jirka

Na jednu krabičku, která tam jezdí jednou za hodinu, se elektrifikace nevyplatí. Pokud přes Semmering bude něco jezdit na letiště, tak je levnější kombinace trolej/baterie.

Martin

Nemyslím si. Pokud na letiště budou dráty, pak jako alternativní trasa na letiště/Kladno by měla být taky pod trolejí. To bude patrně ten hlavní důvod.

Že Smíchova se rovněž má stát další čtvrt s byty q kancelářemi, takže některé přepravní proudu patrně změní „tok“. Tedy zdá se, že by s tím někdo pro budoucnost mohl počítat 🤔😁

„Jedna krabička“ využije této synergie, nikoliv obráceně.

Jirka

Pokud bude jezdit vlak Hlavák – Letiště, tak trať bude z Hostivic pod dráty. Ze Smíchova na Hlavák už dráty jsou. Zbývá zhruba polovina trasy bez drátů, což baterie dají v pohodě. Beztak by se na úseku točilo pár souprav v intervalu zhruba 30 minut. To už je lepší jak objízdnou trasu zelekrifikovat trať do Berouna přes Rudnou.

Kubrt

Kvůli jedné prázdné krabičce se to dělat nebude. Semmering je perspektivní jako spojení hlaváku a letiště, Kladna atd. A až všechny tyto tratě budou rozumně použitelné, vzroste jejich atraktivita pro osobní i nákladní dopravu.

hobluj

Semmering s jednou kolejí jako perspektivní spojení hlaváku a letiště, Kladna?

Jakluk

Jízdní doba mezi všemi výhybnami je cca 5 minut, takže interval kolem 12 minut by se v pohodě dal zvládnout.

hobluj

jenže ne vždy to vyjde – mimořádné situace apod.
od PC možná vypadají intervaly hezky, realita ale asi povede k menší oblibě protěžované veřejné dopravy přes Semmering

Jakub P

Jasne, ale to je argument, proc z toho nedelat hlavni spojeni. Jako doplnkove/zalozni pro pripad vypadku te hlavni trati pres Veleslavin je to rozhodne o poznani lepsi nez. nic.

hobluj

Pro pripad vypadku hlavni trati pres Veleslavin staci soucasny stav, ktery bez zeleznice zvladl i masy pred koronou. Moznost vypadku hlavni trati pres Veleslavin bych nevidel apokalypticky.

Vbb

A jste si jistý, že i po zprovoznění železnice na letiště bude z Veleslavína jezdit co 5 minut kloubová 119???

Aleš

No třeba to myslel tak, že po celý den bude někde v záloze několik desítek dlouhých autobusů i s řidiči, aby mohli ihned vyrazit.

hobluj

zalohy autobusů drzi PID nejen kvuli letisti, vypadek dvoukolejne trate z letiste, notne pod terenem, je az tak apokalypticky, ze uz by ani Semmering nepomohl…

medical_examiner

No to nebude no…

Facepalm

NAvíc by se dal v podstatné části zdvojkolejnit….

Bram

Za pokus to stojí. V úseku Hostivice – Zličín nejspíš bez problémů, dále do výhybny Stodůlky leda s velkými problémy (místní by se tento záměr určitě snažili zablokovat a ekolologové by namítali, že trať vede přírodní památkou Motolský ordovik a snažili by se záměr také zablokovat) a dál na Smíchov by se to nepovedlo zcela určitě. Jednak místní, dále památkáři (oba mosty) a samozřejmě ekologové v rámci ochrany přírody.

medical_examiner

Tak horké to nebude. Až se dozví, že s tunelem to bude takto: https://mapy.cz/s/hukejutela tak je trefí šlak…

Jiří Kocurek

Takže za 12 minut se ujede vzdálenost 2 výhyben. Kolik že je výhyben po cestě na letiště? Aby ta jízdní doba nebyla hodinová kvůli samému křižování po cestě. Je to jenom 10 km vzdušnou čarou.

Kubrt

Ano, i kdyby tam byl půlhodinový interval, tak pro řadu spojení by to byla zajímavá nabídka. Samozřejmě to jde ruku v rice s rekonstrukcí Smíchova a mostem pod Vyšehradem.

Jan Zikmund

Prázdné krabičce? Včera jsem jel 25920 a v motoru jelo 40 lidí.

Bram

40 lidí je jeden autobus, který do Chýně může jezdit ve špičkách klidně jednou za deset minut, bude li to potřeba. Dráha potřebuje trochu víc a nejlepší je šukafonii mezi Rudnou a Hostivicí časem zaříznout. Však ono k tomu dojde po elektrizaci semmeringu a zavedení prodloužených linek R (případně Ex) od Kolína přes Prahu do Kladna, pak už tu na muchovoziče Rudná – Hostivice – Praha místo nezbude, ale víkendové dopravě typu Pražský motoráček, který doplní o víkendu zbylé vlaky linky S65, tu místo bude. Tyto vlaky ale nebudou mít velkou prioritu, pojedou klidně i pomaleji, prostě tak, aby linkám… Číst vice »

Kuba

„40 lidí je jeden autobus, který do Chýně může jezdit ve špičkách klidně jednou za deset minut, bude li to potřeba.“
Z Hlaváku? To bych chtěl vidět.

Bram

Na Zličíně při přestupu z metra na autobus snad za trest všechny cestující koušou?!? Mimochodem, na hlavním nádraží je to kamkoliv pěkná procházka, takže v přestupu na Zličíně bych opravdu, ale opravdu problém neviděl.

BDT

Z vlastní zkušenosti vím, že krabička nejezdila prázdná ani přes koronu a ano k nákladní dopravě na letiště nebo do prumyslove zony Jeneč-Hostivice, by se tato trať hodila.

Kalanis

Až na ten detail, že posladních cca 10 let jezdil Jančura přes Jinonice nahoru na Zličín s vozy na údržbu. Dokonce měl na Smíchově dehtovou loko.