LOT 3a leaderboard

Student Agency musí uhradit Asianě škodu téměř 12 milionů, rozhodl soud

Autobus Volvo Irizar PB, foto: Student AgencyAutobus Volvo Irizar PB, foto: Student Agency

Predátorské chování na autobusové lince Praha – Brno před deseti lety bude stát společnost Student Agency nejspíš další miliony. Firma

Zpět na článek
45 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Anonym

Ondrůjovi bych nevěřil ani nos mezi očima.

noerf

redakce: Nevíte v jakém stavu je rozhodnuti evropské komise a uooz ve věci podnakladovych cen ČD na trase Praha – Ostrava?
Vzhledem k razii na ČD tuším loni, vy již mohli být nějaké výsledky.

Jan Sůra

Stále nerozhodnuto.

karlos

RegioJet je nejlepší autobusový dopravce ve střední Evropě, nechápu prázdné hlavy, které se snaží značku pana Jančury poškodit. Ať jezdí vlakem ti, kterým se to nelíbí.

Jakub

I kdyby byl nejlepší na světě, neopravňuje ho to porušovat pravidla hospodářské soutěže.

petr.r

ale dělá vše pro blaho cestujících.

Martin

Ne dela vse proto aby vydelaval penize

čecháček

Tenhle článek mi velmi připomněl následující vtip:

Baví se tři podnikatelé ve vězení.
První: „Já nastavil nižší ceny než konkurence a zavřeli mě za dumping.“
Druhý: „Já je nastavil vyšší než konkurence a zavřeli mě za zneužití tržního postavení.“
Třetí: „To já je nastavil stejně jako konkurence a zavřeli mě za kartel.“

dědek

Tak hlavně se napakovat za každou cenu . V médiích ale medově předstírá zájem o blaho zákazníků. Není to Burešův bratr? Velý on.

Kylchap

Není, ale s Babišem se hodně kamarádí. Dokonce kvůli němu Babiš drží ve funkci ministra Ťoka. Ťok před volbami tvrdil, že bude končit, ale pak se „nechal přemluvit“

Rossec

A Ťok se dále kamarádí s Jerešem

Capitann

jančura ten dopande jako vašek fišer

noerf

Capitann: U pana Fischera byl problém, že ze zisků cestovní kanceláře financoval ostatni ztrátové aktivity (letadla, vydavatelstvi, modu) a při prvním problému cestovní kanceláře neměl dostatečné rezervy.
Janccurovi fungují autobusy, cestovní kancelář, ztratovych taxíků se zbavil a vlaky čeká zajímavá budoucnost, pokud zvladne ufinancovat rozvoj.

Pavel Mráček

Jančura funguje na okrádání státu, a dokud bude Babiš u kormidla, tak s financemi problém mít nebude.

Patrik

Jakým způsobem okrádá Jančura stát?

Hans-Jurgen

Třeba tím že dle výměru MF se kompenzace mají vyplácet z nejnižšího tarifu který dopravce nabízí. Což u RJ neplatí a MD to toleruje

Kulhán

Správně jste to napsal, že mu fungují autobusy, ale moc už nevydělávají. A co se týká technického stavu, tak kluci furt bědují a bědují a bojí se s tím jezdit, takže v tom pravém slova smyslu nefungují. Samozřejmě s těma staršíma. Nemění to co 3 roky jako flix ale jednou tolik a to to má 2mil.

petr.r

Flixbus jezdí do zlína jak dlouho, že píšete, že mění každý tři roky autobus?

Jan Tichavský

Flixbus funguje v rámci Evropy podstatně déle.

petr.r

a jezdí stejnýma busama, to je zajímavé, že ve zlíně jsem viděl xx starýho neoplana. Joo vyjímka nebo záložní vozidlo. Je tady diskuze o domácích přepravcích na domácí lince, tak mně nezajímá, že někde v německu se mění autobusy po třech letech aby potom jezdily tady.

Kulhán

Umbrella tento rok měnila první busy co s nima začala pro Flix právě před třemi léty! Tak vo co go? I když je třeba Zlín nová linka, neznamená že tam bude jezdit přeci nový autobus? Nevím co tam jezdí za dopravce pro flix, někdy mají v počátcích nový dopravci vyjímku na svůj vozový park než jim přijdou nové busy. Ale nesmí koupit starší tří let. Takto měl vyjímku Polski bus. Ale pořád nechápu Ten tvůj příspěvek. Ten je mimo. Patra mají občas vyjímku neboť jsou nedostatkové. Zaleží na najetých. km a stavu a to posuzuje Flix a jsou nekompromisní jak… Číst vice »

David

Jenom technická: FlixBus žádné autobusy nemá. Nemá tedy na rozdíl od RegioJetu co měnit nebo obnovovat.

petr.r

to je těžký poznat, když na autobusech nemají napsanou firmu a pro koho jezdí.

Kulhán

Myslím tím dopravce co pro ně jezdí pochopitelně. Ach jo.

Od //RJ

A jéje.. Jedna paní povídala že? Exkluzivně pro vás shrnu situaci ve vozovém parku RJ.. Řada Irizar i8: Čísla 262 až 281, tedy Scania i8, dodány od 02/2016 do 04/2016. Nejvíce najeto má aktuálně 279 – Londýn (850 000 km) a Ženeva 268 (800 000) km. Vzhledem k tomu že jsou autobusy v záruce do 1 500 000 km, tak mají ještě necelé dva roky před sebou. Čísla jezdící Vídeň, Karlovy vary, Český Krumlov, Brno atd. mají najeto něco kolem 600 000 km. Kompletní obnova těchto autobusů je plánována na 4 roky provozu, tedy na jaro 2020. 282 až 306,… Číst vice »

X 1

Aspoň někdo, kdo tady má rozum. Díky.

A fakt na Liberecké lince řežete cestujícím uši?

Od //RJ

Zajímám se o techniku.. Toto bude otázka na zákaznický servis 😀

Kajman

Bodejť. A posílají je do Štramberka, čímž do své mafiózní sítě zapojili i potravinářství :-))

Kulhán

HaHaHa Nějak si zapomněl na busy co jezdí na Plzeňské lince???!!! Konkrétně stabilní busy 172, 173, 175, 176, 194.
Tam se tomu říká veterán car club :-)))
Hezky dlouhý příspěvek si napsal, ale jen to co se ti hodilo do krámu…

Od //RJ

O autobusech co jsou na Zličíně přehled nemám. Předpokládám, že více ojeté než záložní 140-160 být nemůžou..

Kulhán

Píšeš starší busy o čísle 250 a víc, tak co jsou potom u tebe ty busy na Plzni s čísly 172, 3, 5, 6???? Píšeš že nemáš prěhled, takže máš přehled jen o těch novějších potom je tvůj příspěvek desinformující. Jestli mají kluci na Plzni ještě nad sebou toho stejnýho dispečera flegmatika ignoranta který reagoval na poruchu tak že nic nemám nějak to dojezdi tak potěž pánbůh. Pak to vypustil z hlavy a bus tak jezdil dál dokud ho něco nebo někdo neuzemnil. Tímto pohřbívá busy ještě dříve než na jiných linkách. Má štěstí že na Plzni nenajezdí za den… Číst vice »

Od //RJ

Píšu o busech co jsou na Florenci, tedy o všech jako takových.. 250 a více? Nezminoval jsem snad i záložní 140-160 atd? Jako obecně všechny pod 200? Nemá cenu tady s Vámi dále cokoliv řešit.. Situaci na Vámi popisované lince neznám a netuším co tam je za místního dispečera linky. Stejně tak netuším nájezdy autobusů v Brně, Liberci nebo u RJ SK.

Jan Macháček

Tak nejdřív napadáte, že jedna paní povídala, pak uvedete, že shrnete situaci u dopravce RJ a když někdo odporuje, tak si vzpomenete, že jste měl na mysli autobusy z Florence. Proč jste to nenapsal už u původního příspěvku, že jde jen o vybrané busy?

noerf

Kulhan: autobusy s čísly 17x jsou z roku 2013, 194 tusim z roku 2014, takže se dá v roce 2019 očekávat výměna těchto vozů (viz. např. portál http://www.seznam-autobusu.cz)

petr.r

kulháne my víme, že chodíš na dopravku pro karty řidiče flixbusu, ale jestli nezměníte ty jízdní řády, tak končíte stejnak jak budou nový tchg. Tak nezamlouvej to tady novýma busama.

Kulhán

A to si vzal kde? :-))) Máš na to nějaký důkazy??? Jak nezměníte? Já pro ně nepracuju.
Ty si chudák, ty tady kecáš takový kraviny.
Ale dej si pozor aby tě za tohle neuspal velký pán z Umbrelly, už si hraješ s ohněm 🙂
A proč se teda jezdí dovystřídávat pár km před Prahu osobákem?
Proč tam neda teda další kartu a nedojede to jak tady píšeš?
Hele nikdo neskončí, kvůli nějakejm jízdním řádům a adrese na buse, to dřív půjdeš k brdičkům ty, ale zase pak nebude taková sranda.

petr.r

aáá flixbus si hraje s ohněm a praktikuje mafiánský metody jak podobně na jančuru na slovensku? S tím souhlasíš?

Kulhán

Takhle to tady dělal Jančurák od začátku a procházelo mu to takže předpokládám že je to legální když ani do teď se nevyřešil problém s Asianou. Takže ano souhlasím s tím a díky jeho kalé nekalé konkurenci zkrachovalo mnoho dopravců. Některých škoda není, některých ano. A teď se mu děje to samé a já mu přeji aby mu Flix konečně ukázal jak se na lopatu sedá. Neboli aby pocítil jaké to je co on dělal ostatním a dělá ostatním. Karma je zdarma a tak jak se chová k zaměstnancům? Jaké mají podmínky a v čem bydlí na pobytu? To se… Číst vice »

Kulhán

Já dávám Jančurákovi rok, max 2 :-)))

petr.r

jestli myslíte Jančuru tak to tak nevidím jak ty, ale myslím, že flixbusu bude odebrána licence v česku, mají do dubna čas si opravit jízdní řády. Nejezdí flixbus pod náklady, kde jezdí jančura?

Kulhán

V tomhle statě může každý všechno, Radimek to tak nastavil ne?

petr.r

NE, flixbus je německá firma a my je tady nechceme, budou dodržovat naše zákony a vyhlášky a jestli se jim to nelíbí tak ať táhnou?

dědek

A co kdyby si vás vzali sebou. Zdejší diskuzi by se ulevilo. Stačí si všimnout hodnocení vašich příspěvků.Vkládáte sem jen bludy.

petr.r

řidič nesmí za jízdy pít a jíst..mám pokračovat….

Kulhán

Tak hlavně že u Jančuráka to dodržují, tam ještě panuje volná zábava se stewardkou za jízdy -:)))
Ta by měla na dálnici sedět na zadku a netrajdat po buse, vždyť on nedodržuje nic!