Středočeský kraj zavádí ve třech městech plošně zastávky na znamení

Scania Citywide LE pro společnost Lutan. Foto: Pražská integrovaná dopravaScania Citywide LE pro společnost Lutan. Foto: Pražská integrovaná doprava

Cestující na zastávce nemusí na autobus mávat.

(aktualizováno 12:18)Benešov, Milovice a Lysá nad Labem jsou třemi novými městy ve Středočeském kraji, kde budou všechny autobusové zastávky na znamení. Ke změně dojde od 5. března.

Podle mluvčího Integrované dopravy Středočeského kraje (IDSK) Oldřicha Buchetky dochází ke změně na podnět města Milovice v případě Lysé a Milovic a rovněž na žádost radnice v Benešově.  K podobnému kroku už loni v září přistoupily Říčany.

„Zastávky na znamení mají kladný přínos pro řadu cestujících. Autobus nemusí zbytečně zastavovat na zastávkách s minimální frekvencí, ale může je plynule projet, což má pozitivní vliv na plynulost dopravy. I v původní neintegrované dopravě byla praxe taková, že vozidla zastávkami projížděla, pokud řidič nezaznamenal požadavek na výstup/ nástup cestujícího,“ uvedl Buchetka.

Změna už vyvolala v Lysé nad Labem první negativní reakce. „Nastavení tohoto režimu může být komplikací zejména pro školáky. Proto chce vedení města vyvolat schůzku s IDSK a toto nastavení řešit,“ uvedlo město na svém oficiálním facebookovém profilu.

Podle Buchetky není v rámci systému Pražské integrované dopravy nutné při nástupu na autobus mávat. Pokud řidič vidí, že na zastávce někdo je, zastaví. „Znamení se dává pouze v případě potřeby výstupu ve vozidle stisknutím tlačítka, které lze v mnohých typech aktivovat i tlačítkem na samotných dveřích,“ uvedl Buchetka.

Detailní informace o zastávkách na znamení v Benešově jsou zde.

(v textu jsme doplnili informaci o zavedení zastávek na znamení v Benešově)

Tagy IDSK Integrovaná doprava Středočeského kraje Lysá nad Labem Milovice zastávky na znamení
57 komentářů