Stavbaři se vracejí na modernizaci nejvýše položeného úseku D1

Modernizovaná část D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Foto: SkanskaModernizovaná část D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Foto: Skanska

Hotovo má být kompletně v červenci letošního roku.

Řidiče na D1 čeká od pátku omezení na dalším modernizovaném úseku. Po zimní přestávce se vracejí stavební práce na nejvýše položený úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Pracovat se bude mezi kilometry 91 a 98, dopravní omezení budou výrazně menší než vloni.

Za částečného dopravního omezení pro řidiče budeme dokončovat veškeré práce ve středním dělicím pásu, zejména dojde k vybudování pěti přejezdů středního dělicího pásu, kompletní výměně středových svodidel, ohumusování a dokončení prací na systému SOS,“ popsal projektový manažer společnosti Skanska Michal Vozdecký. Práce potrvají přibližně do konce dubna.

V pátek a během víkendu v úseku dojde k omezení kvůli pracím na změně dopravního značení. Pak bude provoz veden v režimu 2+2, přičemž bude využita zpevněná krajnice a jízdní pruh pro pomalá vozidla. V úseku bude zároveň omezena rychlost.

Podle Vozdeckého bude následovat ještě několik menších omezení, například na 95. km, v blízkosti nadchodu pro zvěř. U něj budou uzavřeny zpevněné krajnice spolu s lokálním omezením rychlosti. Stavbaři vloni vybudovaný moderní ekodukt zasypou tisíci kubíky zeminy a zatravní jej, aby most mohl sloužit k přechodu zvěře nad dálnicí.

Práce na modernizovaném úseku D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem plánují stavbaři kompletně dokončit v červenci 2021. Původně měl být celý úsek hotov mnohem dříve, ŘSD ale muselo kvůli pomalému postupu prací vypovědět smlouvu s původním dodavatelem.

 

Tagy D1 Humpolec - Větrný Jeníkov modernizace D1 Skanska úsek 12 Humpolec - Větrný Jeníkov
7 komentářů