Stavba tramvajové trati ke Kampusu finišuje, první jízdy budou na podzim

Tramvajová zastávka Nemocnice Bohunice. Foto: DPMBTramvajová zastávka Nemocnice Bohunice. Foto: DPMB

Zkušební provoz s cestujícími začne do konce roku.

Stavbaři na aktuálně největší investiční akci Dopravního podniku města Brna vstupují do finální fáze. Během léta má dojít k dokončení většiny prací na nové tramvajové trati ke Kampusu v Brně.

„První testovací jízdy tramvají a následné zkoušky a revize se uskuteční na podzim letošního roku. Po jejich úspěšném dokončení bude na konci roku v nejdelším tramvajovém tunelu v České republice zahájen zkušební provoz s cestujícími,“ řekl generální ředitel Dopravního podniku města Brna (DPMB) Miloš Havránek.

Během léta bude pokračovat například stavba trolejového vedení v tunelové části. Významně se posunou práce na budování zastávek, a to jak podzemní Západní brány, tak terminálu Nemocnice Bohunice. Po dokončení osvětlení podzemních prostor a jednotlivých provozních objektů pracovníci začnou stavbu vybavovat technologiemi.

Stavba za 1,4 miliardy korun začala na podzim 2019. Jde o třetí novostavbu tramvajové tratě v Brně od poloviny 90. let minulého století. Mezi novodobé stavby patří prodloužení tratě v Líšni o jednu zastávku na Mifkovu a o jednu zastávku v Králově Poli do Technologického parku.

Tagy brno Dopravní podnik města Brna DPMB tramvajová trať Kampus Bohunice
32 komentářů