Stavba průpichu v Přerově finišuje, u nádraží je tři dny omezen provoz

Stavba průpichu v Přerově. Foto: Prerov.euStavba průpichu v Přerově. Foto: Prerov.eu

Hotovo má být do konce letošního roku.

Řidiči a cestující musí dnes, zítra a o víkendu počítat s novým omezením v Přerově v přednádražní čtvrti. Důvodem je pokládka asfaltu na stavbě takzvaného průpichu.

O omezení informovalo město v tiskové zprávě. „Pokládka poslední asfaltové vrstvy se týká části komunikace v Tovární ulici – bude se jednat o úsek od ulice Kramářova až po křižovatku s ulicí Denisova. Tyto práce si vyžádají v uvedených dnech úplnou uzavírku komunikací v ulici Denisova a Nádražní, a to v místech napojení na ulici Tovární. Při provádění těchto prací nebude přerušen provoz na hlavním tahu Olomouc – Zlín a bude zajištěn průchod chodců na vlakové a autobusové nádraží,“ uvedl radní pro dopravu Tomáš Navrátil.

I/55, plánovaný průtah Přerovem. Pramen: ŘSD

I/55, plánovaný průtah Přerovem. Pramen: ŘSD

Dnes a zítra mohou autobusy MHD stavbou projíždět, jezdí po volné části vozovky. V sobotu 23. července budou muset využít objízdnou trasu. „Uzavírka se dotkne linek 111 a 112. Zastávka Hřbitov bude nahrazena zastávkou Kino Hvězda a zastávka Svisle bude zrušena bez náhrady,“ podotkla Margita Považanová z přerovského magistrátu.

S výstavbou průtahu, jejíž součástí je i průpich městem, začalo Ředitelství silnic a dálnic v roce 2020, na konci letošního roku by měl být hotový. Po dokončení bude tato dopravní stavba sloužit jako hlavní sběrná komunikace města. Průpich je dlouhý 826 metrů, protíná areál někdejší firmy Juta, vede podél autobusového nádraží a na konci se napojí na stávající Tovární ulici. Po jeho dokončení tu bude úplně nová čtyřproudová komunikace. Zakázku za 189 milionů korun získala Eurovia.

Tagy Eurovia CS I/55 Přerov průpich Ředitelství silnic a dálnic ŘSD
36 komentářů