cargo

Stavba dálnice uzavře na dva týdny hlavní tah na jih před Budějovicemi

Hotová část D3 se v severní části mění na staveniště. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářHotová část D3 se v severní části mění na staveniště. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Pokračující stavba dálnice D3 v úseku Ševětín – Borek u Českých Budějovic pošle na příštích 14 dnů veškerý provoz na

Pokračující stavba dálnice D3 v úseku Ševětín – Borek u Českých Budějovic pošle na příštích 14 dnů veškerý provoz na objízdnou trasu. Tou bude stará budějovická silnice přes Ševětín, Chotýčany a předměstí metropole Borek, dnes očíslovaná jako II/603. Uzavírka začne v úterý 7. srpna a skončí 21. srpna.

K omezení dopravy na hlavní silnici číslo 3 dojde z důvodu výstavby chrániček pro inženýrské sítě pro budoucí odpočívku Chotýčany. „Dané práce vyžadují odstřel horniny do hloubky až 5,5 metru v okolí dálnice a také uložení chrániček pod povrch budované části dálnice a stávající silnice I/3. K odklonění dopravy tedy dojde zejména z bezpečnostních důvodů,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Objízdná trasa povede do ČB po staré silnici. Pramen: ŘSD
Objízdná trasa povede do ČB po staré silnici. Pramen: ŘSD

Dálnice před Budějovicemi vzniká rozšířením původní stopy silnice I. třídy. Stavba začala na jaře 2017, v letošním roce bude dokončena nová polovina dálnice vedle stávající silnice I/3, po které je veden provoz. Následně dojde k přesunutí provozu na nově vybudovanou polovinu dálnice a stávající trasa I/3 bude přebudována do dálničních parametrů. Úplné dokončení stavby je plánované na jaro 2020.

Chystaná dvoutýdenní uzavírka určitě nepotěší obyvatele jinak klidných obcí na objízdné trase. Zejména obyvatelům Borku návrat tranzitu připomene desítky let potýkání s těžkou dopravou, které se předměstí zbavilo až před necelým rokem s otevření úseku D3 Borek – Úsilné.

Naopak pro řidiči může jít paradoxně i o rychlejší trasu. Na staré silnici platí mimo obec obvyklá rychlost 90 km/h, zatímco při průjezdu staveništěm D3 musejí dodržovat 70 km/h.

Tagy České Budějovice D3 dálnice Jihočeský ŘSD uzavírka
7 komentářů