egoe-plus
Infrastruktura Silnice Stavebnictví

Stavba dálnice uzavře na dva týdny hlavní tah na jih před Budějovicemi

Hotová část D3 se v severní části mění na staveniště. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
Hotová část D3 se v severní části mění na staveniště. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Pokračující stavba dálnice D3 v úseku Ševětín – Borek u Českých Budějovic pošle na příštích 14 dnů veškerý provoz na objízdnou trasu. Tou bude stará budějovická silnice přes Ševětín, Chotýčany a předměstí metropole Borek, dnes očíslovaná jako II/603. Uzavírka začne v úterý 7. srpna a skončí 21. srpna.

K omezení dopravy na hlavní silnici číslo 3 dojde z důvodu výstavby chrániček pro inženýrské sítě pro budoucí odpočívku Chotýčany. „Dané práce vyžadují odstřel horniny do hloubky až 5,5 metru v okolí dálnice a také uložení chrániček pod povrch budované části dálnice a stávající silnice I/3. K odklonění dopravy tedy dojde zejména z bezpečnostních důvodů,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Objízdná trasa povede do ČB po staré silnici. Pramen: ŘSD
Objízdná trasa povede do ČB po staré silnici. Pramen: ŘSD

Dálnice před Budějovicemi vzniká rozšířením původní stopy silnice I. třídy. Stavba začala na jaře 2017, v letošním roce bude dokončena nová polovina dálnice vedle stávající silnice I/3, po které je veden provoz. Následně dojde k přesunutí provozu na nově vybudovanou polovinu dálnice a stávající trasa I/3 bude přebudována do dálničních parametrů. Úplné dokončení stavby je plánované na jaro 2020.

Chystaná dvoutýdenní uzavírka určitě nepotěší obyvatele jinak klidných obcí na objízdné trase. Zejména obyvatelům Borku návrat tranzitu připomene desítky let potýkání s těžkou dopravou, které se předměstí zbavilo až před necelým rokem s otevření úseku D3 Borek – Úsilné.

Naopak pro řidiči může jít paradoxně i o rychlejší trasu. Na staré silnici platí mimo obec obvyklá rychlost 90 km/h, zatímco při průjezdu staveništěm D3 musejí dodržovat 70 km/h.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
železničář v důchodu

Je až s podivem, že to tentokrát někdo opravdu zkoordinoval a současně neprobíhá také výluka na železnici s NAD …

noerf

Redakce: Nevíte náhodou, kdy se má dokončit úsek D3 Bošilec – Ševětín? Předpokládám, že to bude souběžně s převedením úseku Ševětín – Borek do dálničního pásu.

Petr Neuwirth

No bylo by to super, ale bohužel ne. Termín dokončení je 06/2019 viz.: https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/38/infoletak-d3-bosilec-sevetin.pdf
Stejně jak k tomuto se snadno dostanete přes http://www.rsd.cz -> Mapová aplikace > detail jednotlivé stavby > v sekci „Ke stažení“ > „Infoleták xxx“

noerf

No vzhledem ke stavu rozestavěnosti mi v květnu a červnu přišlo, že by to do konce roku moli stihnout.

Petr Neuwirth

Bohužel tomu tak není, ale bylo by to super… Termín dokončení je až 06/2019. Stejně jak k tomuto se snadno dostanete přes hlavní web ŘSD > Mapová aplikace > Detail jednotlivé stavby > v sekci Ke stažení „Infoleták pdf“
Přímý odkaz mi to nevzalo

noerf

Ale pres Sevetin je misty i 30.

hoholu

pokud to není kvůli nějaké zatáčce tak pochybuju že někdo přibrzdí…