Infrastruktura Silnice Stavebnictví

Stavba D48 kolem Frýdku-Místku poběží i přes zimu

Stavba D48 okolo Frýdku-Místku. Foto: ŘSD
Stavba D48 okolo Frýdku-Místku. Foto: ŘSD
K otevření obchvatu dojde příští rok.

Aktuálně největší infrastrukturní stavba v Moravskoslezském kraji bude pokračovat i přes zimu. Stavební firmy na dvou etapách dálnice D48 okolo Frýdku-Místku mají nový úsek dálnice v celkové hodnotě 4 miliardy korun dokončit příští rok.

Obchvat Frýdku-Místku po dálnici D48 se buduje bez přestávky na několika místech současně. Stavba vedoucí jižně od města je rozdělená do dvou základních etap, kdy každou z nich staví jiné sdružení firem. Zmíněné etapy dělí řeka Ostravice.

První etapu staví sdružení vedené stavební společností PORR od dubna 2018, její součástí je i most přes Ostravici. Hotová má být v lednu příštího roku. „Harmonogram prací u několika mostních objektů byl v letošních jarních měsících ovlivněn úvodní vlnou koronaviru, zhotoviteli se však daří nečekané zpoždění postupně eliminovat. Snahou o minimální zdržení je i neustálé pokračování v činnosti, během zimního období se bude nadále stavět, především se nepoleví na rozlehlých mostech,“ uvedl mluvčí ŘSD Miroslav Mazal.

Druhá etapa se staví od září 2019 prováděna sdružením vedeným Strabagem. Stavba podle Mazala běží podle harmonogramu. „Zhotovitel plánuje v zimním období nadále pokračovat v nastaveném tempu výstavby. Pracovní ruch bude přítomen především na mostních objektech, kde je v rozpisu na sklonku zimy vkládání nosné ocelové konstrukce do mostního otvoru přes řeku Morávku. Ze strany sdružení se nepočítá s přerušením zemních prací, jedinou překážkou může být příliš nevhodné počasí,“ dodal Mazal. Druhá etapa má být hotová v červenci 2022.

16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Docela by mě zajímalo, jestli se při stavbě toho mostu přes železniční trať počítá s tím, že by se ta trať mohla možná někdy v budoucnu zdvojkolejnit (byť s tím zatím SŽ nepočítá).

Michael

Pokud je v lednu 6 st., nevidím duvod prerusovat jakoukoliv stavbu…

Kalanis

Úvodní foto není Frýdek, ale Otrokovice.

Petr

No, je to nějaké divné, protože dle mapy.cz je v místě křížení dálnice se železnicí ještě souběžná silnice a ta na fotce rozhodně není.

Jerry

Když jedu pres Frýdek aktivita stavební firmy nula k nule .. 2022 to sebou musí hodit.

Wartas

A jak přes Mìstek?

Standa

Nejspíš busem na lince která vůbec nevede kolem stavby. Nebo sedí na druhé straně… Nevím. maka se tam fest.

Jiří Kocurek

V jeho případě asi z vlaku. Viz úvodní foto v článku. Kolik chlapů musí běhat kolem zašalovaného betonu, aby tuhnul rychleji, to netuším, to nás neučili.

Vladimir

Nekritizoval bych, kdo na stavbe aspon chvili delal, nebo ma stavebni vzdelani tak vi, ze technologicke odstavky jsou neco naprosto standartniho a to v radu i nekolika tydnu.

Koro

Bohužel i slovo standardní je standardně psáno s T. Asi nějaká hromadná nákaza.

K.S.

Když může mít zástavu prezident republiky, tak proč ne odstávka?

Koro

😀

JanS

Nejednalo se o žádné technologické odstávky.
Např. na mostě na MUK Frýdlantská nebyla ani noha téměř sedm měsíců…

Georg9

Co se do těch termínu serete. Termín bude splněn. A pokud to někomu nestačí, ať jde makat na stavbu a venku

roman

to celý den stojíte pod mostem a počítáte dělníky ?