egoe-plus
Cestovní ruch Vodní doprava

Státní plavební správa poprvé zakázala paddleboardy na Baťově kanálu

Baťův kanál. Autor: Tomáš Kolařík – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10550563
Baťův kanál. Autor: Tomáš Kolařík – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10550563

Baťův kanál bude počínaje letošní sezonou o jednu atrakci chudší, zároveň by ale měl být bezpečnější. Státní plavební správa (SPS) dnes vydala opatření, kterým „do odvolání“ zakazuje na kanálu plavbu paddleboardů. Stalo se tak vůbec poprvé.

Jako důvod pro zákaz uvádí SPS naplnění kapacity vodní cesty Otrokovice – Rohatec, zákaz plavby na prkně se týká kanálových úseků od horní rejdy plavební komory Spytihněv (km 44) po dolní rejdu plavební komory Staré Město (km 36) a od horní rejdy plavební komory Veselí nad Moravou (km 18) po jez Sudoměřice (km 0,92).

Plavební provoz paddleboardů se zastavuje „v zájmu zajištění bezpečnosti a plynulosti provozu na vodní cestě“. Podle ředitele pobočky SPS v Přerově Tomáše Ostrčila jde především o bezpečnost plavců na paddleboardech.

Baťův kanál patří k největším atrakcím východní Moravy, ročně se po něm projede na 100 tisíc lidí. Sezona začíná 1. května.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří Kocurek

Musel jsem si najít, co to ten paddleboard je. Širší surfové prkno a o dost delší pádlo, neboť se pádluje ve stoje. Hmm my měli hoblované prkno, dvě duše z auta a gumicuky. Teda, ti bohatší měli gumicuky, my chudší vázali duše k prknu špagátem. Pádlovalo se… kytarou ne, jinak čímkoliv.

Jen bylo potřeba aby dva dny v kuse pršelo a v řece přibylo vody. A dávat si pozor na okolí. Nikoliv úřadní povolení. Lze získat pro paddleboard propustku č. A 38? https://www.youtube.com/watch?v=xk2keN8JmeA

Eduard

Děkuji za vysvětlení. Osobně mi to prkno nepřijde nijak nebezpečné pro své okolí. Spíše ten co na tom stojí se může díky své nešikovnosti vyráchat v řece. Tedy v Baťovém kanálu.

Jan

Závisí. Cyklista na diaľnici tiež nie je nejak nebezpečný pre svoje okolie a predsa tam nesmie. A z dobrých dôvodov.