Státní e-shop s dálničními známkami nově odkazuje i na prodejce v sousedních zemích

Vizuál k elektronickým vinětám. Pramen: MDČR/CENDISVizuál k elektronickým vinětám. Pramen: MDČR/CENDIS

"Věříme, že tento odkaz motoristé uvítají, protože je navede na oficiální e-shopy daných zemí, kde nebudou hradit žádné další manipulační poplatky."

15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Ještě by na ten slavný web (edalnice) mohli dát odkaz z webu ŘSD. Když jsem si chtěl ověřit platnost známky, tak jediné, co si s dálnicema pamatuju, bylo http://www.rsd.cz, ale tam jsem nic o e-známkách nenašel 🙁

Bohdan

Krok dobrym smerem, jen.. proc jsen sousedni staty, neslo by tam dat i dalsi evropske? Myslim, ze treba Madarsko, Svycarsko nebo Slovinsko Cesi vyuziji pomerne casto a zas tolik prace by s tim nebylo.

A bylo by sympaticke hned na te strance uvest od kdy je znamka platna – viz varovani na Rakouske strance:
Při nákupu digitální dálniční známky online máte jako soukromý spotřebitel právo na odstoupení od smlouvy. Proto je Váš produkt platný až od 18. dne po zakoupení.

Bohdan

Tak omluva, puvodni text opravit nelze, dival jsem se prilis rychle a spatne, Madarsko a Slovinsko tam je.

zbyňa

Už jsem to radil několika kamarádům – rakouskou dálniční známku kupujte jako podnikatel (ne jako spotřebitel), pak může platit i při koupi online okamžitě.

Právní rozdíl je v (ne)možnosti odstoupení od smlouvy – pokud vím, že jedu do Rakouska a umím správně zadat značku, tak nepotřebuji od ničeho odstupovat.

Michael

Dobrý počin.

Jan

Teď ještě aby se ŘSD chtěla zbavit té parazitární firmy, co je na mnoha hraničních přechodech tím prvním, na co cizinec v ČR narazí…

M19

Co má ŘSD společného s e-shopem na dálniční známky?

Jiří Kocurek

O co jde? A proč parazitní?

MaT

Tak jestli nevíte, o co jde, doporučuji třeba tahle dvě videa… To první je už asi rok staré, to druhé volně navazuje (po roce).

https://www.youtube.com/watch?v=0QNVkKDRF2w
https://www.youtube.com/watch?v=MoVYzBRjWfg

David

Pritom by stacilo tam mit billboard s informacemi o tom, ze je to online a pokud by si chtel hodne mlaskat tak i s wifi na tech par hranicnich parkovistich.

Na druhy strane, je rok 2022, data a pouzivat telefon by snad meli umet vsichni kdo cestuji autem.

Gogo

Ví někdo jak je to v Polsku s placením dálnic?

soumar

Dobře. 🙂
Hodně dálnic placených není, ty nejnovější (A1, A2, A4) jsou placené mýtem na mýtných branách, dá se platit kartou, cena cca 0,2 PLN / 1km (ale liší se).
Auta nad 3,5 tuny platí klasické mýto i na silnicích 1. třídy.

Dodo

Plus mají velkou síť rychlostních silnic, které jsou zdarma a parametry strčí naše dálnice do kapsy. Jediný rozdíl je, že rychlost je omezena na 120km.

Celkové Polsko vybudovalo za poslední dekády velkou síť, která je z velké části zdarma

Michal

Na A4 a A2 už mýtné brány nejsou. Jinde nevím. Musíte platit elektronicky, nebo si stáhnout aplikaci do telefonu. https://etoll.gov.pl/cz/lehka-vozidla/e-ticket/ktera-vozidla-jsou-zpoplatnena/