Stát zavádí „knížku přeshraničního pracovníka“. Pendlery bez ní jinak nepustí
Hraniční přechod Krompach/Valy - Jonsdorf. V době nouzového stavu uzavřený. Foto: Hooveer5555/Wikimedia Commons
Stát od zítřka mění pravidla pro takzvané pendlery, tedy lidi, kteří přejíždí přes hranice za prací. Nově budou muset na
Prosim vás, proč řešíte nesmysly kolem a nejdete k jádru věci?
Ptejte se všude každého na dvě základní otázky.
Z které laboratoře unikl je Covd-19.
Pacient 0
Ten je pro každou pandemii stěžejní.
Zbytek jsou věci nedůležitý.
Naopak – obě otázky jsou v tuto chvíli zcela nedůležité (pokud vůbec platí, že virus unikl z nějaké laboratoře) co do snahy zpomalit či zastavit šíření nákazy.
MUDr. Soňa Peková vysvětluje, proč si myslí, že Coronavirus pochází z laboratoře a nikoliv z přírody https://vimeo.com/398777907
Než začnete šířit podobné „teorie“, nastudujte si něco o RNA+ (to je Corona virus) a RNA- (to je třeba chřipka) virech.
Mutace a mezidruhové přenosy jsou u nich běžné, u RNA- navíc přichází v úvahu kombinace segmentů.
Takže třeba knížku v obchodě si koupit nesmím (samozřejmě obchod stojí, tržby stojí), lidé v určitých vesnicích jsou uvězněni – OK. Ale na hranicích si lidé mohou dojíždět vesele za prací do Vídně. Já to nějak nechápu tyhle výjimky. Zvlášť v téhle situaci jsou výjimky naprosto nežádoucí pro ochranu společnosti.
…a Vy do práce nechodíte? (Ne všechno je možné dělat jako ten houm-ofis.) Tady se snad nikdo nebaví o kupování knížek, ale o možnosti chodit do práce…
Chodím protože mi to práce umožňuje. Já tu mluvím o tom, že spousty lidí ale nemůže chodit – jsou omezeni a přitom necháme specifickou skupinu lidí, kteří ani nejsou zaměstnaní v ČR nám sem přinášet nemoc. Bohužel oni by o tu možnost měli přijít především když okolní západní státy jsou na tom hůř, jak my.
Nad tímto bychom se měli zamyslet. Je to stejné jako se zásopbami.
Čerstvá zpráva. Alespoň Bavorsko už to pochopilo a od zítřka vyhlašuje zákaz volného pohybu s podobnými pravidly jako platí v ČR. Nicméně nezasaženejší spolková země – NRW, stále spí. Armin Laschet (CDU): prý by to ohrozilo lidská práva… a je to to nejzazší řešení. Jo, na lidská práva vám kálí pes. Hrdinové, ta vám tam v Německu budou prd platná, až budete mít na hrobě napsáno: Váhal jsem s vyhlášením karantény a pobíhal jsem po ulici a griloval v parku.
A to by nestačilo potvrzení od zaměstnavatele nebo německého finančáku, že tam dotyčný pracuje? Dodá vláda ty knížky včas, nebo to bude opět zavedení povinnosti před tím, než je možné ji splnit?
Vybírat pokuty za neplnění nahonem stanovené povinnosti. Neplnění ze zcela zřejmých důvodu, které povinný nemohl ovlivnit? A tohle sankcionovat? To už vykazuje známky záměru někoho poškodit. Navíc provedeného ve stavu ohrožení.
Slyšel jsem, že snad Vám tu knížku dají na hranici, ale na rovinu, nestačil by pas 🙂
samozřejmě u těch, co ho mají
Nedá se nic dělat, je to potřebné. Proč někdo jezdí pracovat jinam, když u nás je práce dost? tomu nerozumím.
Pokud tomu nerozumíte, tak Vám to někdy třeba někdo vysvětlí…
…otázka je, jaké práce! Doporučuji zajet si někam do příhraničí. Budete-li bydlet na menším městě, tak obvykle buď seženete blbě placenou práci v místě, nebo něco zajímavějšího někde dál. A to někde dál může třeba v případě části západních Čech jezdit buď daleko do Plzně, nebo kousek někam do Německa. Snad to není tak nepochopitelné…
Jasně, takže programátora naženeme na pole. Aby pracoval v místě bydliště. Pinkat klávesy přece dovede každý, tady Pepa píše sice jendním prstem, ale umí to!
Ano, práce je tady dost ale přidaná hodnota tady není. Ono je hodně, hodně velký rozdíl dělat tady za 800 euro nebo ta čárou za 2500 euro. Být o dvacet let mladší, taky jezdím do Zittau, mám to 25 km.
milá redakce, nešlo by tyhle „přispěvatele“ zablokovat? mně je celkem jedno, zda jsou to kovaní bolševici, zapšklí nádražáci, závistiví nepražáci, co nemají na lyže, ruští trollové, nebo pouze idioti, ale je celkem únavné to číst naprosto v každé diskusi…
Protože v Německu mám jednou tolik za stejnou práci než u nás
…no, hlavně by bylo možná na místě začít konat trošku více s rozmyslem. Chápu, že situace je složitá a že to není jednoduché. Ale pokud vláďa chce, aby ji lidé brali vážně, tak by například mohla poskytnout rozumné vysvětlení, proč jsem měl včera zákaz jít do obchodu mezi 10. a 12. hodinou, zatímco dnes mezi 7. a 9. hodinou. (Mimochodem, dneska jsem to zjistil až poté, co jsem přinesl domů pečivo. Televizi nemám, u netu non-stop nesedím a v rádiu to ráno neříkali. Jak to mám, k**, asi tak vědět?)
To je další do sbírky. Včera proužek, dneska puntíky. Zítřejší se dozvíte v 10 večer. A kdo to nedodrží, dostane bubu.
Senioři si stěžovali, že na ně od 10 hod. nezbyde zboží v akci…
Jak jsem tuhle chválil nasazení některých Čechů, tak stačí přečíst si některé příspěvky v diskusi a člověk se neubrání pocitu, že myšlení jako ve středověku zůstalo, změnily se jen kulisy. Za nákazu mohou lyžaři (že je vir ve více než 150 zemích nevadí, ze všech byli lidé lyžovat v Itálii, tam je třeba hledat problém), za její rozšiřování pendleři a ti, co nedodržují karanténu a nenosí roušky. Vždycky je prostě třeba najít nějakého viníka mimo vlastní řady. Dříve to byli čarodějnice, Židé, kacíři a já nevím kdo ještě. Je to samozřejmě jednodušší než přemýšlet a někteří nepochybně litují druhé světové… Číst vice »
Igen!
V Itálii je aktuální smrtnost na koronavirus 8,3%.
Confirmed: 41 035
Deaths: 3 405
Recovered: 4 440
Jsem rád, že to zmiňujete, ale pojďme pokračovat v číslech. Nechám na Vás, jak si to vyložíte, nemám patent na pravdu. Podle aktuálních zjištění nemá 20 procent nakažených žádné příznaky, ty v té statistice nemáte z velké části asi nikde na světě. Pak se obecně přijímá jako pravda, že 60 procent má lehký průběh, 20 procent těžký průběh a podle Švýcarů potřebuje 5 procent lidí plicní ventilaci (někde jsem četl že je to 10 procent, to připouštím). Pokud čtete zprávy v Itálie, nepochybně víte polovinu toho co Italové a ti, pokud si přečtou, že jim mohou v některých regionech nabídnout… Číst vice »
Bohuzel nevime, kolik tech nakazenych vlastne je, takze je to takova pekna hra s cisly a nikdy nedostanete. Kdybych vam tady napsal, ze statisticky zemrelo od zacatku roku do dnesniho dne uz 129 tisic italu, tak to bude vypadat taky desive, pritom je to normalni realita, i v CR denne zemre kolem 270 lidi, kdyz budete psat o kazdym jednotlivym pripadu, tak to bude znit silene, ale ona je to realita. Tim nechci rikat, ze situace v Italii neni kriticka, ale je potreba se nad tim trochu zamyslet a nedelat z toho zase uplne silenou hysterii.
Víte, já to napřed bral s nadhledem, pak mne naštvala ta hysterie a nyní to lidem už jen trpělivě vysvětluji. Nejvíce škoda napáchá panika a tak bychom se měli zastavit, zamyslet a racionálně zvážit možné další kroky. Jestli si vyargumentujeme, že mají být tvrdší, v pořádku, jestli si vyargumentujeme mírnější, taky v pořádku, ale pokud k tomu přistupujeme na základě emocí pramenící z článků typu „vrátili se z Itálie, chodili po Černošicích“, „Někteří pendleři chodí za hranicí nejen do práce, ale i nakupovat“, pak máme skutečně zaděláno na problém.
Je to 8,3 % z POTVRZENÝCH nákaz. U 80 % jedinců je průběh mírný a snadno jej zamění s virózou a nikdy na test nejdou. Proto se to tak šíří, přestože čísla často z počátku nevypadají varovně. Tudíž je podíl nakažených a přenášejících v populaci mnohonásobek toho co jsou potvrzené případy. Výsledkem je, že skutečná úmrtnost je nižší než se zdá z potvrzených případů. Nic to nemění na tom, že u starých 70+ a nemocných je to velmi významný zabiják.
Jo lyzari jsou tedko oblibeny, snad se nedockame toho, ze mi najdou doma lyze a budu za to upalen na hranici. Ted prijdou na radu pendleri, kteri jenom chodi do prace jako vsichni ostatni co musi, jenom tam v ty ceste prechazeji nejakou namalovanou caru v mape a tim padem je to najednou problem. Nakazit se muzou cestou do prace jak ti co pres tu caru chodi, tak i ti co ne. Jen tady mistni ovcan si musi vzdycky najit nejakyho obetniho beranka.
Za hranici silně nakažené oblasti Litovelska se aktuálně nedostanete a podobně si můžete představit i hranici a omezení vstupu do/ze států promořených nákazou.
To máte pravdu, internet plní články o tom, kdo všechno se tam nedostane (problém mělo zásobování), lékaři a lékárníci, kteří v oblasti nebydlí …
Na koronavirus zemřel Francesco Garcia, mladý trenér fotbalové juniorky. Při vyšetření na koronavirus mu také diagnostikovali rakovinu v pokročilém stádiu. Bylo mu 21 roků.
První a poslední věta je důležitá, tu veprostřed je v rámci šíření paniky vhodné vypustit… Možná to zní jako vtip, ale není.
Koronavirus sem nepřišel ze 150 zemí, ale přinesli ho dovolenkáři z Itálie a Rakouska (hlavně jarní prázdniny, konkrétně Praha 1-10 a Praha-vidiek – ti už věděli, že se něco děje, ale „máme to zaplacené“). To je celkem jasně protrasované, většina (dosud) byla cestovatelská anamnéza Itálie + Rakousko.
No a počet testovaných (tudíž „odhalených“) nemá s realitou nic společného, když se netestuje, protože došly testy.
Nakonec bude stejně potřeba tohle pendlování stopnout úplně. I dle vyjádření krajů je nepřijatelné, aby sem pendleři volně importovali nákazu ze silně zasažených zemí, pak se ostatní opatření stávají neúčinnými. Pendleři by si měli už začít hledat ubytování v místě pracoviště.
A jak, stopnout? Napadají mě minimálně tři způsoby, jak se nekontrolovaně dostat z republiky a zase zpátky. Děje se to a neexistuje proti tomu účinná obrana. Gott sei Dank!
stopnout, neumíš česky?
To bude fungovat pouze do doby, než se zjistí, že i toto opatření s razítky je nefunkční. Na pendlování prostě není doba. Tito dotyční si musejí vybrat, na které straně hranice chtějí (dočasné) žít. Zda v relativně bezpečné České republice (na dovolené / případně neplaceném volnu) nebo pokračovat v práci v nebezpečném Německu. Možná, že až za týden uvidí tu katastrofu v Německu, tak si vyberou.
A co udělat tlsutou čáru na hranici krajů? Prostě si každý bude muset vybrat,kde chce žít. A jestli nechceš pracova tv ČR, tak vole RAUS! Jediní, kterým to doopravdy vadí jsou národní socialisti, kteří bytostně nesnášejí kohokoliv, kdo by jen uměl cizí jazky. Takovým sviním to hraje do karet – seřezat každého, kdo si našel lepší práci někde jinde.
Nikdo lidem jim nebrání, aby pracovali v zahraničí. Ale nesmí odtud šířit nákazu k nám.
Hm a jak k tomu přijdu já z KH kraje, kde je jen 14 potvrzených případů, že lidé pendlují do StČ kraje nebo do Prahy, kde je jich mnohonásobně více?
Jakej je rozdil v tom, ze nekdo cestou do prace prekracuje jakousi caru na mape a jiny ne? Nakazit se muzou oba uplne stejne.
Třeba tak, že u nás platí jistá opatření, zatímco v Německu téměř žádná. V práci a na nákupech se tam může poměrně snadno nakazit, a pak to přenese přinejmenším na svoji rodinu.
Nejedná se o „jakousi caru na mape“, ale vstup do oblasti silně zasažené virovou nákazou.
Rozdíl? Koukněte na aktuální statistiku a přístup vlád.
Co mi rekne ta statistika, kdyz kazda vychazi z jinyho poctu otestovanych, ta nase je jako takova dost na vode, testuje se jen nekdo, kdo byl v Italii a nebo se s nekym takovym setkal. Me by zajimalo, jakej je rozdil v tom, jestli nekdo z Pardubic pojede do prace do Prahy, nebo nekde z Trebone do Gmündu? Ta sance, ze se cestou nakazi bude asi plus minus podobna. Vy se pripadne hodlate nejak podilet na nakladech, ktery temto lidem vzniknou v souvislosti treba se ztratou zamestnani? Pokud ne, tak je nechte do ty prace jezdit.
Dobré rozhodnutí pana ministra.
Zjistí se prd..