LOT 3a leaderboard

Stát začíná vracet peníze za dálniční známky k neexistujícím SPZ

Pramen: MDČRPramen: MDČR

Pro vrácení peněz je třeba zaslat žádost s úředně ověřeným podpisem, cizinci budou potřebovat úřední překlad

Zpět na článek
48 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vašek

Co je to SPZ?

Ilona

Je moc pěkné, když vás zastaví policajti na dálnici, že nemáte zaplaceno….s úžasem říkám, ale mám, mám i potvrzení…ještě že policajt byl chytrý a řekl mi, že máte místo nuly očko ?…taky že jo, chyba byla v té krávě u euro oilu, která mi tam zadávala údaje a zase problémy, jen kvuli tomu, že to takhle ty dacani vymyslí a nemyslí třeba na lidskou chybu !!!

Jiří

Asi mimo téma, ale umíte si představit, že by byly zavedeny elektronické volby z domova? Já tedy ne.

Gwann

to bychom se absolutně ničeho a nikdy už nedopocitali.

Zdenda

Ja nevim, ale kde jinde uz upatnit prislovi, ze „za blbost se plati“? Tahle prehnana pece statu vede jen k nesamostatnosti lidi, kteri si nejen nedokazou poradit sami v zakladnich.zivotnich situacich, ale ani v nejmensim se nezamysleji nad tim, co s nimi bude za rok, pet ci dvacet let, protoze „stat“ je tu preci od toho, aby se o ne staral, ne?

Gwann

doufám že omylem na cizí účet (nejlépe exekuovany nebo blokovány policií) pošlete tak alespoň milion. karma je swina. a mýlit se může každý. nejhorší omyly se pak stávají vseznalkum.

Zdenda

Nevedel jsem, ze dalnicni znamka stoji takovy penize.

Naopak, podobny omyl muze byt dobra lekce, aby si dotycny dal priste pozor v situacich, kdy na presnosti muze zalezet vice.

Žabák

Lidé by měli být samostatní, to rozhodně ano, ale v důežitých věcech. Tohle je marginální kravina, a stát by měl bez keců okamžitě vrátit prachy.

Gwann

nikomu nepřej nic zlého a neraduj se z cizího neštěstí.

Zdenda

Podle sebe soudim tebe: „doufám že omylem na cizí účet (nejlépe exekuovany nebo blokovány policií) pošlete tak alespoň milion“

Proc si myslite, ze nekomu preji, aby udelal dvakrat za sebou stejnou(!) chybu ve vypisovani formulare a jeste se z toho raduji? Ja jen tvrdim, ze halo kolem cele kauzy transformace C. pipiens v C. bactrianus.

David

Zadání neexistující SPZ 2x po sobě je lidská hloupost. Předpokládám, že se to stalo jen pár jedincům.

Žabák

I kdyby se to stalo jen jednomu člověku, to že mu v tom systém nezabránil nebo že mu prachy během týdne nepřistály zpět na účtu je obrovská ostuda MDČR

Jirka B.

A ví český stát, že to již nějaký ten rok není SPZ, ale RZ? Jak se tak dívám, tak asi ne ….

Walt

Miluju ty, co si myslí, že SPZ není SPZ a ještě o tom musí vždycky dát vědět. SPZ je zkratka státní poznávací značky, termínu používaného ve všech příslušných zákonech. Některé zákony použily pro SPZ legislativní zkratku registrační značka. To nic nemění na tom, že jediný správný termín ve všech zákonech je i nadále SPZ.

Walt

Ne, to je něco jiného. I včera vydaná SPZ v novém krajském formátu je pořád SPZ. Jen některé zákony zavedly před 20 lety, když se začaly vydávat nové SPZ legislativní zkratku RZ.

ČD4ever

V Zákoně o provozu na poz. komunikacích máte SPZ. V novějším Zák. o silniční dopravě je RZ. Proto se to plete.

Walt

V zákoně o silniční dopravě, který je mimochodem starší, než o provozu na pozemních komunikacích se o RZ nic nepíše. Je to čistě blbost zákonodárce, který do některých právních předpisů před dvaceti lety přidal legislativní zkratku RZ. A pak už to žilo vlastním životem.

Jiří Kocurek

Tak úředně ověřený podpis. Už ani 2 doklady totožnosti nejsou dost. Smutné.
K čemu valstně pak má člověk občanku, když k prokázání totožnosti nestačí?

Žabák

Fascinující arogance. Po dlouhé době vznikl návod tak složitý, že takřka nejde použít – asi aby co nejvíc lidí odradil. Navíc se na značnou část lidí nevztahuje. Tato negativa jsou podtržena líbivou grafikou kde se MDČR bije do prsou co skvělého dělá. Prosě všechno špatně. MDČR mělo zajistit systém kde okamžitě vrátí peníze za chybně zadané SPZ, neexistující SPZ vůbec nepůjde zadat, a systém bude kontrolovat zda už na danou SPZ není známka zakoupena – pokud je, nepovolí druhý nákup na stejné časové období. A závěrem by měla následovat omluva za všechny grafiky které budí dojem skvělé práce, ač výplody… Číst vice »

Jiří Kocurek

Njn, prodali koňa dvěma zájemcům a teď se diví, že by to mohlo být stíhatelné.

Gwann

typicky vyplod české byrokracie…
vždyť se tam vyplňoval nějaký email a odněkud se to platilo.

žádost dojde ze zaregistrovaného emailu a peníze pak vrátíme na kartu/ucet odkud došly.

proč to nejde takto…?

a úřední překlady? asi nemusí úředníci umět svahilsky, ale německý, anglicky, polsky, francouzský, italský a španělský by umět mohli.

Roman

To je jak za krále klacka, proč to nejde jako v každým normálním eshopu?. V nějakým časovým limitu mít možnost zrušit nákup a peníze vrátit na účet s kterého přišla platba.

David

Stat po x letech zjistuje, ze by lidi mohly sluzby i reklamovat … a ze na odstoupeni od smlouvy jsou i nejaky zakony. Nejspise zapomneli dat tento typ podpory do vyberka, tak se cukaji.

bkv

Nejde o službu, ale poplatek. Např. Poplatek za odvoz odpadu taky reklamuješ u obce?

bkv

Hezký, a teď nějaký odkaz kde se dá reklamovat přímo ten poplatek a ne jen jeho přeplatek.

M19

Kupujte předem a ne s okamžitou platností a RZ můžete opravit.

bkv

Jasně rakouský systém. On-line si koupíš známku se 14 denním prodlením. Takže kupovat min. 14 dní dopředu nebo papírovou…

babilon

Jízdenku na vlak taky nemůžete vrátit po 14 dnech „jako v každým normálním eshopu“.

Jiří Kocurek

Ročmí permanentku kolikrát ano.

babilon

A to nejde (u českých SPZ) poslat peníze zpět automaticky?

bkv

A komu?

Roman

Na účet s kterého přišla platba, běžná praxe ve většině e-shopu.

babilon

Zpátky na kartu, ze které to bylo zaplacené. Je v tom nějaký problém?

M19

Na kartu vám to nevrátí nikde, jen na účet. Karta se mezitím může vyměnit za jinou.

Samo

Samozrejme že vrátia, refundy na platobnú kartu sú úplne rutinná záležitosť.

M19

Vrátí vám to na váš účet ze kterého bylo placeno. Když mězitím stihnete kartu vyměnit, což je pravidelný proces, tak by vám jaksi neměli vrátit kam. Karta je jen prostředek, na ní není nic, jen čip, který ji identifikuje, aby šlo spojit bankovní účet na kterém jsou ty peněžní prostředky s bankovním účetem kam tu platbu odešlete. Platíte kartou či mobilem, ale na rozdíl od hotovosti, zlata samotná karta žádné finanční prostředky neobsahuje.

Gwann

jak často se to stane? u špatně zadané spz u 0,001% případů…

Jiří Kocurek

A protože 0,001 % případů nepřila výplata, tak si necháte ujít. Za rok by to dělalo 480 případů, 12 měsíců a uvažuju 4 miliony pracujícíh.

Gwann

mate mne moc rád, já vím…

když rád počítáte…aut je u nás kolik? tak 5 mio určitě. za známky se obvykle utržilo v řádu 2mld. takže max tak 2 mio známek ročně. i kdyby těch pohledů bylo jedno procento, tak jsme na 20tis případech. z toho vzhledem k průměrné duraci karty 3 roky tj 1100 dnů (nepočítám krádeže a ztráty) by to za předpokladu téměř okamžitého objevení chyby mohlo stát 20 lidem ročně

M19

I když peníze zaplatíte kartou, v případě refundace, vám peníze přijdou zpět na účet. Na tu kartu nepřijde nic, tam je jen čip a magnetický proužek obsahující číslo karty, její platnost atp., ale na samotné kartě není ani haléř.

Gwann

takže podrobněji…

paruje se to přes kartu.

ten, komu jste platil, neví číslo vašeho účtu. na vás účet to z kreditní operace na karte sparuji až v bance, která vám kartu vydala. pokud je karta zrušena, jde to řešit taky, ví se k jakému účtu byla, v které bance aj, ale bude to nejspíš trochu manuální práce.

pracuju v bance, neucte orla létat.

M19

Jsem rád, že to víte. Z vašeho vyjádření to poznat nebylo. Věčně jste mi dal za pravdu, děkuji.

bkv

A jak to pozná, že ta neexistující značka měla být zrovna česká?

babilon

Předpokládám, že zadané údaje, včetně státu registrace vozidla, se někam ukládají.

Gwann

jasne ze by šlo.

jenže…česká byrokracie.
jen mi tam chybí kolek a podpis dvou svedku

bkv

Takže, když cizinec zadá správnou SPZ (trefí se do v CZ neexistující značky) a splete se v zemi registrace (ponechá CZ), dostane automaticky peníze zpět… A kdo za něj zaplatí pokuty?