Stát udělil výjimku řidičům a pilotům. Po návratu z Itálie nemusejí do izolace

Kamiony, dálnice, ilustrační foto. Pramen: MDČRKamiony, dálnice, ilustrační foto. Pramen: MDČR

Ministerstvo zdravotnictví zrušilo povinnost izolace kvůli novému typu koronaviru po návratu z Itálie pro řidiče kamionů, řidiče zdravotní služby převážející

Zpět na článek
31 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Karel F

Můžete prosím přepsat ten titulek pane súro je docela zavádějící zrovna dva z mých zákazníků se bavili o tom že to u vás četli a že teda když budu do Itálie do lyžařského střediska řídit tak tam mohou tam a zpátky dojet autem. Zatím řidiči by mělo být řidiči kamionů abyste ne vypouštěl kachny do éteru děkuji

Karel F

Pokud by měl být ještě Argument ze strany druhých že to je v rubrice silniční nákladní doprava Tak věřte že 90% lidi si toho to nevšimne to Víte vy pane súro to vím já a možná 50 procent čtenářů zbytek si toho buď nevšimne Nebo je mu jedno že to je v rubrice silniční nákladní doprava lidi Bohužel už nejsou tak chytří jak bývaly obecně včetně mě příkladem budiž tato omluva pokud jsou v textu chyby tak to diktuji do telefonu protože mám prasklý displej a jsem líný si ho nechat Jít opravit Takže nějaká chyba v textu být může… Číst vice »

David

Řídit stát jako kocourkov.

jack ketch

Nejlepší na tom je ta povinnost pro řidiče mít respirátory, které si díky Burešovi nemůžou v ČR legálně koupit…
Nekompetence vlády je omračující

Jenda

Jedno konečně rozumné rozhodnutí estébákovi vlády. Ono to tedy nepochází z nějaké jejich koncepčnosti, ale z prostého faktu, že plošné populistické přikazování by v tomto případě způsobilo více problémů než užitku. Český řidič kamionu naloží v Německu náklad a jede přes Rakousko do Itálie. Mimochodem Babiš zvýšil level kontroly nad CZ obyvatelstvem. Všechny mobily českých operátorů jsou sledovány a na hranicích s Itálií vám přijde SMS, že se o nich ví a že vjíždějí do rizikové oblasti. Veškerý kontakt řidiče kamionu se přitom omezuje jen na kontrolu dokladů. U velkých firem nikde z kamionu nevykládá palety a neprobíhá nějaké předávání… Číst vice »

MlB

Dokud nebude stejně zacházeno i s cizinci, kteří z Itálie přijeli, tak to nemá žádný reálný efekt. Jenže na ty soudruh Bureš nemá tak silné páky, tak je neřeší. Vlastní občany může šikanovat mnohem snáz. Že by se bál, že mu vychcípají voliči, když už si je ze státních peněz nakoupil na vyšší důchody?

Kulový blesk

Vždyť neumí vyhlásit ani tu karanténu. Včera ji vyhlásí, dnes přijde s výjimkami, po kritice přidá k Čechům cizince s bydlištěm u nás… A ještě to vyhlásí půl dne předem, takže se část lidí vrátila před půlnocí a nebude je mít ani v evidenci, natož v karanténě (viz včerejší večerní reportáže a rozhovory s předpůlnočními navrátilci z lyžování na ČT24).

Růža

Piloti poletí,ale s kým, když letušky budou v karanténě. Náš člověk co přijede z Itálie, šup povinně do karantény, stovky závodníků, batožinářů z italského Antholzu zde mohou normálně závodit a pohybovat se, Lživé obvinění min. zdravotnoctví , že je paní lékařka, která ve své soukromé praxi objevila vir u pacienta, co se marně dovolával v Burešově zdravotnictví vyšetření nakažená a pak úsměvné vysvětlení STÉ Bureše,že se jenom spletli a že se to normálně stává. No , co nám ještě tito exotiz Ano předvedou?

Honza

Zajímavý, i když naprosto nesmyslný názor.

provokatér

To nic: Růža jen nedostal(a) k snídani koblihu …

MildaIV

Chcete tím naznačit, že potřeba někoho lyžovat je srovnatelná s potřebou přeshraniční dopravy?

pozorovatel

Zkuste myslet hlavou a ne oblastí mezi stehny: jaká je asi pravděpodobnost nakažení pilota a pravděpodobnost nakažení „turisty“ = výletníka lyžaře při týdenním pobytu v hotelu se stravováním v hospodách?

Jan Sova

No tak vzhledem k tomu, že pilot prochází celým prostorem letadla (nemá samostatné dveře do kokpitu), má ehm „těsný“ kontakt s letuškami, které tam pendlují celý den, a rovněž je nucen procházet prostorem letišť (třeba z povinné pauzy na hotelu), tak to může chytnout úplně stejně. Musela by se ta výjimka vztahovat jenom na piloty, kteří přes Itálii pouze prolétají anebo případně tam jen mezipřistávají a nevystupují z letadla….

Jiří Kocurek

Kamioňák spí několik večerů na hotelu. Narozdíl od lyžaře, který přijede autem, vyloží lyže, naloží snowboardy a za dvě hodiny jede zpátky. A když tam lyžař spí, tak v autě, v kabině. A pak je tady ten rozdíl: Lyžaře to živí, jeho tam poslala lyžovat firma, je to jeho zaměstnání. Když nebude moct lyžovat, tak si nevydělá.
Teda vlastně, ono je to naopak.

Jiří Kocurek

Narážím na to, že nákazu spíš chytne turista, ktarý tam pobývá několik dnů, než někdo, kdo tam jede na otočku.

Karel

Rozhodnutí v podstatě na nic, nechci se nikoho zastávat, ale když musí do karantény naši dovolenkáři po návratu, tak nechápu proč na Italy a na další profese se to nevztahuje, ale nejsem hygienik tak tomu nerozumím.

Pája

Co to je za polovičatý nesmysl? Kde jsou stevardi v tom opatření?

pozorovatel

Stewardi (na rozdíl od pilotů) přicházejí do mnohem bližšího kontaktu s cestujícími, takže neexistuje důvod k úlevám pro ně.

Lenka

Ale stewardi zase přicházejí do kontaktu s piloty, kde je ta logika?

IGCT

Vláda je opravdu spolek naprosto neschopných pitomců.

viktor

Stejně jeden pilot musí vystoupit a podívat se na letadlo před každým letem… takže nařízení napůl dobrý

Jandys

mimo “pilotů dopravních letadel, kteří neopustí palubu letadla s výjimkou provedení předletové nebo meziletové přípravy, při transitních nebo zpátečních letech,
a to s okamžitou platností.”

Viktor

Už to vidím…diky

Petr Šimral

A co strojvedoucí?

Viktor

Mají smůlu….nebo existuje nějaký českýstrojvedoucí, který má zkoušky v Rakousku a Itálii..?

Petr Šimral

Českých strojvedoucích, jezdících na rakouské hranice s Itálií či Slovinskem je docela dost…

1a1=11

Tento týden jsem třikrát otočil Břeclav-Tarvisio, tak uvažuju, že se hodím marod :)).

Kubze

A průvodčí, stevardi…

Hajnej

Ti se mezi lidi dostanou docela dost…

viktor

Tak to může i prodavcka na horním/dolním Dvořišti do karantény jít….

Petr Šimral

Pro jistotu jsem to ověřil. Expresy Praha – Linec pokud v HD zastavují, tak je to pouze z dopravních důvodů.
Takže spíše řešte Budějovice…