Stát poptává tři tankery, obslouží lodě v Praze a na přehradách

Výletní loď v Praze. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářVýletní loď v Praze. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Lodě budou plnit řadu funkcí, mimo jiné budou sloužit jako plovoucí čerpací stanice.

25 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Franta

Loď pro Prahu z Holandska? Proč ne. Ale vysvětlete mi, jak dostanou ty lodě na Slapy a na Orlík. Na Slapech není nic, na Orlíku jen ta malá zdviž. To budou ty lodě desítky let čekat pod hrází, až se tam konečně něco postaví?
Nebo budou tak malé, že je půjde dopravit po silnici? To by ale skoro neměly smysl.

Milan

Super chvalim,cerpacky fak chybi.

Paul

Asi ještě letadlové lodě na Vltavu. Černochová dohodne cenu.

Blátošlap

Dělají si srandu? To jako opravdu zadají nizozemské firmě? Výroba tankerů jde přeci i u nás. Zase předražené nákupy v zahraničí namísto podpory v místě. Proč má stát sanovat a mít náklady na privátní lodě? Proč tankery nebudou multifunkční i pro Labe? K čemu to ŘVC je? Takové kompetence může dělat i SPS. Namísto potřebných věcí peníze sypou bůhví kam. O vodní cesty a toky je péče pramalá.

Jan Novák

Nejdříve se do soutěže nikdo nepřihlásil a pak byl jediný účastník a to z Holandska. Komu z Česka to chcete přidělit, když o to nikdo nemá zájem?

Blátošlap

Co třeba oblíbená poptávková řízení, průzkům trhu apod.?

Jiří Kocurek

A hlavně jak jim to „přidělit“? Diktatura tady naštěstí není, aby někdo přišel na firmu vyhrožovat a firma musela státu vyrobit, jinak děcka poletí ze školy… za národ!

Blátošlap

Co je a není diktatura to tady nebudu rozvádět, nechci být blokován, každopádně je mnoho příkladů přímého zadání, at´ už to jsou takováto v. řízení namíru, nebo řízení bez uveřejnění – smlouvy s kraji, ale v jiných oborech. Nebo si snad myslíte, že např. v obraně je v zakázkách nějaká dmokracie a něco čemu se říká hospodářská soutěž?

stanik

Možná se blýská na nové časy !!! Že by ČR obnovilo stavbu říčních lodí -nikoli sacích bagrů v Pražské Libni pod Libenským mostem v Českých Loděnicích ???? Pamětníci zašlou slávu pamatují – jen už v 21.století to nebude výroba pro sssr .

stanik

Pohon bude asi také trochu jiný než ropa !! Bude to elektro nebo H vodík či CNG,LNG,LPG ?

Jiří Kocurek

LPG = zkapalněný ropný plyn (liquified petroleum gas)

Jiří Kocurek

https://www.yachtall.com/cs/vyrobci-lodi-lodenice/cesko
Česko – výrobci lodí a jachet
27 výrobců lodí v Česku

Opravdu není potřeba státní výrobna lodí.

MartinS.

Ano, takový tanker z Gumotexu Břeclav by se stal určitě i vyhledávaným turistickým cílem:-)

Jiří Kocurek

Máte úžazný dar vybrat z 27 výrobců toho, který to nezvládne. Není lepší hledat toho, který by to dokázal, když je navíc uplně první v seznamu?

MartinS.

Já se Vám omlouvám, ale představil jsem si, jak si k tankeru z Gumotexu připlouvají gumotexové matračky dofouknout vzduch;-) A jinak z těch 27 výrobců je ten první asi zároveň i poslední, co by to zvládnul, takže operovat počtem 27 je přinejmenším nadnesené.

panda

Článek není o státní výrobě, ale o státním provozování.

Pavel

Státní pumpař a hovnocuc! Hustý.

Low cost

Jsem rád, že s novým rokem se státní rozpočet dostal do takového přebytku, že se splácí staré schodky a ještě si můžeme dovolit vyhazovat za podobné věci.

kokodak8

Tak zrovna tohle není úplně vyhazování. Stará loď už je fakt na hranici životnosti a je poměrně dost využívána, možná se i její provoz zaplatí. Jelikož kvůli legislativě je rekonstrukce problém, tak nová loď je jasné řešení. Obsluhuje i servisní plavidla pro udržení toku, takže mít něco takového se hodí. Co se týká těch přehrad, tak tam je to na hraně a záleží až na možné poptávce. Tam by asi stačila pevná benzinka.

Low cost

Je to jednoduché – jakou návratnost má tato investice? Protože na rozdíl od silnic a železnic se nejedná o nic, bez čeho nepojede ekonomika, ale o rekreaci.

Aileeen

Rekreace je velmi důležitý příspěvek k ekonomice. To byste jako odborník na státní rozpočet (aspoň dle toho, jak se tu soustavně vyjadřujete) měl vědět.

Low cost

Ano, ale většinou to zvládne bez pumpování milionů z rozpočtu.

Franta

Bohužel ne. Cestuji 40 let a ze všech reklam na letištích, magazínů leteckých společností, reklam v televizi atd. musí být každému jasné, že o turisty každá země bojuje. Takové Turecko, země v Perském zálivu, Egypt, Čína, Indonésie atd. jsou hodně vidět, pumpují do turismu neskutečné státní miliardy, nakupují do reklam západní herecké a sportovní hvězdy. Česko je taková chudá popelka, i když se snaží: https://www.visitczechia.com/en-us Myslím, že třeba plavby z Prahy do Drážďan se zastávkami na vinicích, zámcích a hradech, Terezínem atd. by při propragaci a zvládnutých službách byly super. Stát by měl nabídnout infrastrukturu = vodní cestu, servis (odpočívadla… Číst vice »

Ivan

S tou čerpací stanicí to není úplně pravda. Na Slapech jedna je.
https://www.hotelatlantida.cz/sluzby/cerpaci-stanice/