Starý most u Velkého Meziříčí nikdo nechce. Úřad ho nabídne veřejnosti

Starý most přes údolí Radslavického potoka. Pramen: Národní památkový ústavStarý most přes údolí Radslavického potoka. Pramen: Národní památkový ústav

Starý most poblíž Velkého Meziříčí, který nechtějí převzít státní instituce ani okolní samosprávy, se Úřad pro zastupování státu ve věcech

76 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin

Teda, vybudovat na vodnim toku skladku odpadu, to chce odvahu…
Jinak zbytkty cesty tam vedou, jedna prave na tu skladku a k mostu, a na druhe strane navazuje dnes polni cesta…

Jinak most je to pekny, celkem zachovaly, i predpoli, ale chatra…

Robert

To byl vždycky můj sen, vlastnit most. Abych měl na důchod pod čím bydlet a přitom nebýt bezdomovec.

ABC

vhodnější by ovšem byl nějakej nižší a širší

Martin
Radim

Budou rádi, že ho si někdo „vezme“ za symbolickou korunu, otázka je se s nim bude dělat dál, pochybuji že ho zrekonstruuje. Nejsme v GB nebo NL, aby zde byli lidé tak bohatí, že by si jen tak (že se jim to líbí) koupili most. Poděkujte si všem polistopadovým vládám, které z nás udělali chudáky závislé na Němcích se čtvrtinovými mzdami. To co tady ještě mělo nějakou hodnotu, tak se rozkradlo, za tichého přihlížení občanů.

Kubrt

A za to, že nejsme tak bohatí jako v NL, podekujme vládám předlistopadovym. Aspoň že ta památkova péče pod taktovkou KSČ tak výborně fungovala, viďte.

Radim

Bóže, jak dlouho se budete vymlouvat na komunisty před 30 lety. Přece naši slavní demokraté (Klaus, Havel, Kalvoda atd) se považovali za lepší, za všeho znalí s velkými zkušenostmi jak to funguje na západu, tak zde měli pole neorané mohli se realizovat: nastavit hospodářský plán země na 30 let dopředu, pohlídat si průmysl a založit např. joint-venture podniky, ale to vše se muselo co nejdříve zprivatizovat (nevím od koho to dostali befelem, nebo jestli byli tak hloupí a naivní), diskuzi natožto pak názor občanů na různé cesty transformace , které určitě měli zpracované ve variantách nepřipustili, jen se zhaslo a… Číst vice »

ABC

no, v západním Německu ovšem měli něco jako Marshallův plán, že

Radim

Pan Havel (velice oblíben v USA) se mohl předvést jako politik a také nějakou podporu od Ameriky dojednat ne ?
Myslím, že s jeho servilním přístupem k USA by to nebyl problém, když jsme pro ně tolik udělali.

ABC

v roce 1948?

Radim

Ne, v roce 89.
Mimochodem Mashallův plán nám by nabídnut v 1945, Čechoslováci ho odmítly.

Kubrt

V roce 1945 žádný Marshallův plán nebyl, vznikl v roce 1947 a realizoval se od roku 1948. A primárně ho odmítal Stalin, protože mu nehrál do geopolitických karet, a druhotně jeho pohůnci v sovětských satelitech.

Radim

V roce 1947 ho mohl přijmout President Beneš, bez ohledu na Stalina, ale jak jsem již zde někde psal, západ nás hodil přes palubu, už s námi nepočítali to gen Patton dorazil až do Prahy, kdyby o nás stáli.

K.S.

Říká Vám něco demarkační linie? A pak je třeba osvětlit ještě jak to bylo se Slovenskem a Benešem. Klidně mohla být taková situace že pokud by netrval na celistvosti Československa, tak by historie šla trochu jiným směrem.

Radim

Západ s tou linií souhlasil ne? Takže nás hodili přes palubu.
Amíci mají takovou vlastnost, že když o něco stojí použijí různé prostředky i neférové, zde by šlo např. o neuposlechnutí rozkazu , ale oni o nás nestáli, ropa tu nebyla tak co?

Kubrt

Byl to výsledek nějaké realistické politiky – SSSR se zásadně podílel na porážce Německa a USA dále potřebovaly – v době, kde ještě neměly jadernou bombu – od Stalina příslib pomoci ve válce s Japonskem. A za to zkrátka museli nějak uspokojit ruskou velmocenskou touhu (tou dobou maskovanou za sovětskou komunistickou revoluci a realizovanou etnickým Gruzínem).

K.S.

Slyšel jsem tedy, že tam roli hrála i Benešova snaha udržet ČSR jako celek. Pokud by došlo k rozdělení, tak by prý byla ČR klidně na západě, ale takto to tvořilo prý přílišné kopí do východního bloku.

K.S.

Na nátlak komunistů a SSSR.

Radim

V roce 47 zde komanči ještě nevládli, zeptali se náš President také občanů jestli o plán stojí?

K.S.

Nátlak neznamená automaticky nutnost být u vlády.

Kubrt

Předsedou vlády byl Gottwald (a ČSR nebyla prezidentská republika), komunisti ovládali ministerstvo vnitra a víceméně i obrany, byly nejsilnější parlamentní frakcí, sovětští „poradci“tu byli už od konce války a Beneš a nekomunisti se jim nezvládli bránit, takže ten ´48 proběhl naprosto hladce, za jásotu značné části obyvatelstva. To jen k tomu, kdo tady vládnul.

navratp

Odmítli ho takoví jako vy.

Alibaba

Ten jsme mohli mít taky, jen soudruzi dostaly pokyn z Moskvy ho nebrat. 🙁

ABC

nastavit hospodářský plán země na 30 let dopředu,

No tvl. A pak už jen samá pozitiva a sociální jistoty, že. Ono, se čtyřletým volebním obdobím se dobře nastavuje plán na 30 let dopředu. To jsme rovnou mohli zústat u socialismu, byť i soudruzi plánovali jenom na pětiletky.

Radim

Ale my v tom socialismu bohužel pořád jsme, nyní je to krásně vidět jak každý podnikatel natahuje ruce pro podporu/úlevu, v klasickém kapitalismu něco nemyslitelného. Plánování (koncepce) příp hospodářská strategie se nerovná Socialismus. To co tady 30 let je to není kapitalismus, ale něco jako elitářský protekciosocialsmus neboť solidarita panuje jen mezi tichou a výkonnou elitou.
PS: Nikdo nás nenutil dělat volební období po 4 letech a vůbec přijímat tzv. parlamentní demokracii.

ABC

No, mohli jsme taky zavést osvícenou monarchii, že. Akorát těch osvícených monarchů je obecně nedostatek. Jinak v socialismu je dnes celá EU, to si nemusíme stěžovat.

Radim

To je právě ten problém. Vy neustále myslíte v relaci existujících a ne příliš osvědčených systémů. Chybou bylo především to, že v r.1989 se občané nemohli vyjádřit k tomu co vlastně od toho nového systému chtějí a čím by se měl vyznačovat. Načež by jim byly nabídnuty systémy existující se všemi + a – ,případně úpravy existujícího systému nebo vytvoření zcela nového (což nás dříve nebo později stejně čeká). Problém byl v tom že Čechoslováci nevěděli co chtějí a co jsou pro to ochotni vydržet a udělat. Ano oni se chtěli mít jako v Bavorsku, ale Bavoři mají zcela jiné… Číst vice »

ABC

se občané nemohli vyjádřit k tomu co vlastně od toho nového systému chtějí

Že by socialisticky pracovat a kapitalisticky žít?
Krev, pot a slzy asi chtěl málokdo.

K.S.

V kapitalismu je také něco nemyslitelného aby si stát jen tak nařídil zavření většiny ekonomiky. Tady se jenom chce aby stát postupoval podle zákonů podle kterých parlament schválil že se bude postupovat a v těch zákonech je povinnost škody z činnosti státu v daném režimu nahradit.

Radim

Ochrana lidských životů a zdraví je nejvyšší hodnota, proti tomu nelze ničím argumentovat. Epidemie je vyšší moc, prostě riziko podnikání. V kapitalismu se vyhlašovaly války a nikdo se ekonomů neptal.

K.S.

A taky škaredě dopadli když se jich nezeptali, jestli na to mají. Ochrana zdraví a životů nemůže být nejvyšší hodnotou, to pak riskujete kompletně společnost jako takovou, protože bude-li tato premisa přijata, opravňuje Vás to de-facto k neomezené tyranii a to jde přímo proti svobodě i za předpokladu toho klišé o konci kde začínají práva druhého. Navíc jsme moderní společnost postavili právě na nějakém systému „přijatelných obětí“, který jsme ale teď ukvapeně opustili. Respektive jsem asi možná udělali takové kroky, které nás budu ve finále stát mnohem víc než kolik by toho napáchal virus. Navíc jsme si tak říkajíc vystříleli… Číst vice »

Radim

Máte tam dvě chyby: 1) Lidský život má hodnotu nejvyšší tu nelze ocenit penězi, kdo to dělá není člověk, je to nesouměřitelný irelevantní přepočet.
2)Ekonomika je prostředek ne cíl, tudíž správná ekonomika slouží blahu a rozviji lidí, nikoliv lidi slouží blahu ekonomiky. Ekonomie není náboženství , je to pouze prostředek- technika uskutečňování životních cílů a tužeb.

ušatá

Zkuste si představit, že tou obětí budete vy a vaši blízcí. Ještě budete tento nesmysl dál tvrdit? Kdo a na základě čeho bude stanovovat ty oběti?

K.S.

Dost dlouho jsem se věnoval bojovým uměním a dálnovýchodní filosofii s tím spojené abych se otázkou smrti zaobíral už nesčetněkrát a víte co? Pořád jí neutečeme, můžeme se jí zkoušet schovat, ale neutečeme jí. Nikdy. Nevím kdy a kde to bude, stejně jako nevíme jestli to bude, kulkou, koronavirem, nebo na sešlost věkem, ale přijde to. Podřídit všechno tomu abychom se jí vyhnuli je hra o dost nebezpečnější než co může napáchat ta nemoc. Uvědomuji si že by si při velké epidemii mohla smrt přijít i pro mne nebo příbuzné a přátele, na druhou stranu nemyslím že je vzhledem k… Číst vice »

ušatá

Do určité míry máte pravdu, ale já zastávám ten názor, že vše se dá řešit a nějak vymyslet. A ten život a zdraví by měl mít přednost. Pokud budeme se tímto zabývat a opět se zde obnoví něco jako CO a připravíme se na možné katastrofy, epidemie, tak se dá leccos vymyslet a dopady, ani ty ekonomické, pak nejsou tak zlé. Ale když si tu pár chytráků hraje desetiletí ma hrdiny, všechny osočuje z toho, že se musí šetřit, že zásoby a prevenci nepotřebujeme a dokonce i to, že, holt, někdo zemře, tak je něco špatně. Toto, co dnes je,… Číst vice »

Kubrt

To není vymlouvání na komunisty, to je konstatování faktu, že 40 let vlády KSČ tady způsobilo zaostání vůči zemím, které po válce na tom byly plus mínus stejně (Rakousko, Dánsko), nebo mnohem hůře (Německo), ale tím svým „kapitalistickým“ systémem za těch 40 let někam došly – a to mnohem dál, než ČSR. Samozřejmě nejlépe je to vidět na „Německách“, kdy rozdíl v rozvoji NDR a SRN ze stejného poválečného zmaru a rozvratu za těch 44 let byl značný. V 1989 se u nás říkalo, že za X let doženeme Rakousko – to byl samozřejmě nesmysl, Rakousko bysme dohnali, kdyby toto… Číst vice »

Radim

Stávající systém znemožňuje rozdělovat profit tam kde vzniká přidaná hodnota, ale podporuje jeho redistribuci do země odkud firma pochází přes nízké platy a dividendy (v našem případě DE). EU zajišťuje bezcelní převod financí. Tím ,že naše legislativa je v souladu s tou Evropskou je stávající stav „vykořisťování východu EU západem“ legalizován. Když zdaníte dividendy, stanovíte minimální platy jdete do konfliktu s EU (ovládanou zatím ještě starými zeměmi) a následuje soudní řízení. Stávající EU je založena na „vykořisťování“ je to podstata existence (především konkurence schopnost) EU. Veškeré naše vlády, které toto neřeší, legitimizují existenci EU, pro kterou bude tato uměle udržovaná… Číst vice »

K.S.

Jenže důvod proč je tu poměrně málo domácích firem je právě 40 let komančské vlády. Následně nutná transformace a pak takový strach z nezaměstnanosti že jsme se tu začali orientovat na levnou pracovní sílu. Podívejte se co se dělo loni a předloni, místo toho aby se v bezprecedentní ekonomické situaci nechaly růst platy a některý průmysl buď zkrachoval, nebo výrobu s nízkou přidanou hodnotou přesunul se tu uměle začaly snižovat mzdy dovozem lidí z oblastí mimo EU. Což samozřejmě omezí růst mezd, ale to byl krok místní vlády na žádost místního průmyslu, ne Němců, nebo EU. Stejně jako místní plavčíci… Číst vice »

Radim

Důvod malého počtu domácích f. je zpackaná privatizace,tj. stát si nenechal nouzovou brzdu a firmy svěřil na „ksicht“ lidem bez pojistky (např.ponechání podílu 50/50 nebo pravidelné audity hospodaření), přímé prodeje se nepodmínily např. uchováním výroby a vývoje po x let atd. Neexistence joint-venture (dnes TR, RUS…). Dehonestace družstevních a zaměstnaneckých podniků + demontáž právních předpisů byť špatných ze dne na den. Investoři dostávali pobídky od státu a daň prázdniny, byla to politika levné práce, která měla být dočasná ale buď to byl a) záměr nebo b) neschopnost. Obávám se, že b je správně, nebyla ta dlouhodobá strategie: lákání – podmínky… Číst vice »

K.S.

Ale důvodem zpackané privatizace je neutěšený stav hospodářství a zpackané řízení před listopadem 89. Poměrně dost velká část ekonomiky prostě nebyla ve stavu kdy by mohla konkurovat západním firmám a také jí chyběly obchodníci, bez čehož to nedáte. Je možné že se družstevní vlastnictví a zaměstnanecké podniky dehonestovaly, na druhou stranu je třeba to vzít ve světovém kontextu, jaké bylo nastavení na západě (přece jen Washingtonský konsenzus byl silný tehdy) a s tím to porovnávat. I když si zase nejsem úplně jistý jestli kuponová privatizace neměla právě k vytvoření zaměstnaneckých podniků vést. Problém bylo těch 40 let před tím a… Číst vice »

Radim

Znám případ privatizace BSS (Brandýské strojírny a slévárny) a jedním slovem katastrofa. Prodáno první firmě, která se ukázla ze západu z Francie (METACO) s majitelem libanonského původu a fr. pasem. Nasliboval hory doly. Tehdejší vláda si nic o něm nezjistila a nic si ve smlouvě nepojistila a prodala mu to. Výsledek: mateřská firma ve fr. na stejné možná horší technické úrovni s malým podílem na fr. trhu. Investice do BSS METACO a.s. malé s důsledkem snižování podílu na Čs trhu. Bankrot cca r. 2000 po té s.r.o., druhý bankrot s.r.o. 2006. Tehdy největší výrobce přívěsu v RVHP s vysokým poteciálem… Číst vice »

ABC

Investoři sem holt nepřišli dělat charitu a už vůbec neměli zapotřebí se doprošovat zda jim vláda milostivě dovolí nějaký 50/50 podíl pod dohledem státu v podnicích s fakticky zápornou hodnotou.

K.S.

Více méně souhlasím, nicméně dohnat by se dali, jenom budeme muset zabrat daleko více, ale není to nemožná, jenom budeme potřebovat na to správnou vládu a správné nastavení prostředí a samozřejmě bude třeba jet o malinko více než u sousedů. Jenže to vyžaduje aby stát měl důvěru k obyvatelstvu a nesnažil se všechno kontrolovat a obyvatele ještě oj-at, pak je třeba předvídatelné a stabilní prostředí a pak za pár let až se to rozejde naplno a můžeme začít dohánět. Bohužel zatím je to tak že se v dohánění aktivně brání tím že se domácím firmám, většinou jsou malé, všechno komplikuje… Číst vice »

Radim

Protože Něm. národy mají větší disciplínu v dodržování, nehledají kličky. Zjednodušeně Slované se snaží vše obejít proto přísnost. Škoda že výše trestu neroste s pravomocemi viníků na vyšších místech.

K.S.

No o tom bych trochu pochyboval, jednak toho máme kulturně více společného s Rakouskem a Německem, než se Srbskem a Ruskem. A jednak, pokud jste teď poslední dobou četl zprávy, to s disciplínou tak zlé není, u nás se celá slavná „karanténa“ obešla bez větších excesů z řad lidí, v Německu to bylo horší a došlo až k protestům proti omezením. Tady se protestovalo tak ve sněmovně a na internetu proti postupu na hraně ústavnost a za hranou dobrých mravů. takže asi tolik k té „nedisciplinovaosti“. A co se slovanství týče, tak je to asi jenom 35 % v populaci,… Číst vice »

Kubrt

Asi tak. Jednu dobu jsem měl cosi pracovně společného s nějakýma ruskýma lidma a ti mi vyčítali, že se chovám jak Němec a že se s nima nechci družit. Brr.

ušatá

A nemáte pocit, že se nás zase někdo snaží dostat do kolejí kolektivů, třeba tím multikulti, do společného způsobu trávění času atd.? Mně to tedy vadilo dřív a vadí i nyní a m ám dokonce pocit, že je to dnes i horší (nemluvě třeba o povinných společných dnech, akcích v podnicích, kde se všichni mají rádi, druží se apod., namísto toho, aby si každý svůj volný čas udělal podle svého). A nakonec dnešní mladí mně v tom připadají opravdu nějak podivní . Neustále v kolektivech – partách, rozhodování podle většiy a názorů na sítích, vše stejně oblékaní, stejné chování, kašlání… Číst vice »

Jiří Kocurek

Jasně, takže za to, že lidi přišli o firmy při znárodnění, za to může Klaus. Aha. A že tady potom nebyl nikdo tak bohatý, aby si mohl tu firmu koupit zpátky, za to může taky Klaus. Pohlídat si průmysl? Tím myslíte výrobu Škody 1203 … a kopií západního zboží? Tesla Pardubice kopírovala co mohla. Magneťáky Grundig, televize Philips, JZD Slušovice načerno vyrábělo Intel čipy, 80386 už okopírovat nedokázali. Jeden typ motorky. Jeden typ auta. Jeden typ autobusu. Hliník se vyráběl s náklady 9 kč, přitom na trhu se dal koupit za 1 Kč. Vyvážení pod cenou, aby byly valuty. A… Číst vice »

Radim

Klaus to celý podělal, naprosto to neuměl a korunu tomu dal, když řekl že nezná špinavý peníze, tím se dopustil devastace, kterou si nesem dodnes. Potíž byla v tom, že se neuděl něco jako brainstrorming jak to udělat, podívat se za hranice, najmout si poradce z ciziny, zvážit rizika. Dnes je jasné jak se to správně dělá (Čína, Turecko) nakoupily licence starších produktů, které začali vylepšovat, udělali společné podniky (50/50) a kopírovali a učili se za pochodu a to byly zemědělské země mnohem zaostalejší než ČSSR v 89. A teď vyjmenujte co si dnes koupíte skutečně českého (majitel firmy Čech,… Číst vice »

Kubrt

Hliník (Maďarsko) – trochu ty svoje ekonomické představy updatujte. Na území ČR nikdy žádná hliníkárna nebyla; jedna se v poválečném záchvatu soběstačnosti postavila ve Svätém Kríži (což bylo pro takovou stavbu dost nevhodné jméno, tak ho přejmenovali na Žiar nad Hronom) a život jí zachránila porevoluční investice vámi jistě nenáviděné Evropské banky pro obnovu a rozvoj a fujfuj kapitalistické firmy Hydro z Norska. Maďarsko v tomto příběhu hrálo roli jako země, z níž se do tehdejších Závodů SNP dodával bauxit, což už je dávno pryč (ke značné radosti životního prostředí kolem Žiaru) a dováží se tam oxid hlinitý ze zámoří.

ABC

Aha tak to podělal Klaus nebo Havel že nevyjednal nový Mashallův plán? Som z toho volaký zmetený…. A kdo to podělal v okolních zemích s podobnou startovací čárou (Polsko, Maďarsko), tam taky měli Klause? Neřekl bych že si dneska vedou nějak výrazně líp než my.

Dalibor

i zde je vidět, jak bylo o památku v minulém režimu vzorně pečováno.
A nyní ti imperialističtí Nemci, co nás zotročili, když nás přestala Rudá armáda před nimi chránit, v rámci bratrské pomoci, jej totálně zdevastovali.

Radim

1] most je památkou od 17.2.1988 a památky nebyli za komunistů prioritou. 2]Imperialističtí Němci nás nezotročili, my jsme se nechali zotročit sami tím, že jsme tolerovali naše polistopadové vlády bez koncepce bez zodpovědnosti, Němci toho pouze využili, jako chtěj teď využívat imigranty. Rudá armáda nic nechtěla, ta jen plnila rozkazy Stalina. Ten ČSR chtěl do své sféry a tehdejší západ nás hodil přes palubu. A naší občané (opět stejně naivní jako po r. 1989) si komanče v r. 1948 zvolili, prostě to bylo (jako po r.89) pohodlnější skrýt se pod něčí křídla, než si vše zařizovat sami (jako např. SFRJ).… Číst vice »

Jiří Kocurek

Jasně, takže měli ze ŠKodovky vypráskat vývojáře od VW, že si ten motor do Favorita uplichtí sami a líp. Aha.

Radim

Pokud vím, tak motor do favoritu byl ještě za komančů. A co se týče privatizace Škody auto, měly prodat jen 50% vice ne, musili by se vždy domluvit, což je vlastnost, která Čechům dnes hodně chybí.

Kubrt

Škoda (a všechny ostatní podniky zde) potřebovala peníze na investice, což by privatizující zaměstnanci, privatizující manažeři ani stát nedokázali zajistit, to mohl provést jen silný zahraniční majitel. Tehdy investoval, dnes vydělává.

Alf

Pana Radima nemá cenu komentovat, pomůže jedině ignorovat ho.

K.S.

Nepomůže, pokud budeme pouze ignorovat, tak ten názor převládne a bude mít nedobré dopady do budoucnosti.

GreenBitch

Bohužel pokud tyhle moudra někde předává dál, tak se nikdy dál neposuneme. Neresim minulost, ale budoucnost.

ušatá

Toto je hodně smutné. Něco takového se musí chránit, ale těžko to může dělat soukromá osoba, pokud to není její koníček a nemá peníze nazbyt. Takových ale asi moc nebude. Je ve státě cosi shnilého a památková péče je jaksi nějak postavena na hlavu.

R2R2

Pokud se nam soucasna situace preleje do hluboke krize, coz je bohuzel pravdepodobne, tak bude stoupat poptavka o bydleni pod mostem. Tudiz bych to urcite zvazil jako zajimavou investici 😉

standa

tak proč to nějaký památkář nekoupí? protože čeká až mu to někdo zaplatí…

Radim

Protože na to nemá. Z toho „důstojného“ platu co v ČR bere nemá ani na důležitější věci např. bydlení. Když tu budeme pořád brát 25% Německého platu za stejně kvalitní a produktivní práci jako v SRN, vybere i stát málo na daních, pojištění atd. a tak nebude mít na kulturní památky.

Jiří Kocurek

A když si dovolíte bát 60 % průměru německého platu, tak se na vás sesypou socialisti a chtějí vám ho sebrat, ideálně i s majetkem. Že jste si dvolil mít NEMORÁLNÍ MZDU. Buď všichni německou minimálku nebo ji nesmí mít nikdo.

Dalibor

No nevím, já mám plat slušnej a nestěžuju si. Pravdou je, že most v UDH si kupovat nehodlám…

K.S.

Tak ať stát nastaví daňová pásma podle Německa, nebo Rakouska, buď absolutně, nebo podle poměru vůči průměrné mzdě a nechá to růst a ne aby člověk se mzdou německé uklízečky byl daněný jak majitel Rheinmetallu. Pak se mzdy mohu bezpečně hýbat nahoru a lidem bude i dost zůstávat a nebudou oškubáváni státem i při příjmu takovém že by za to kousek za hranicemi nikdo ani nevstal.

(Trochu přeháním, kdybyste to nepoznal)

standa

😀 😀 tak to je zoufalý… to chtějí jako zpeněžit most? co by s tím kdo dělal ? to jako vážně ? to je jako bych koupil barabiznu s vědomím že jí musím zbourat a postavit novou…. to se nevyplatí… i kdybych byl miliardář tak to nekoupím. a i kdyby tak ho zbourám a zkusil by mi nějaký zaj…ný památkář něco mektnout .to by zkusil jednou…

Kubrt

Oni to musejí zkusit, pak by určitě přišel nejaký prudic s tim, že to chtěl koupit a nemohl.
Muzeum ve Velkém Meziříčí se kdysi jmenovalo Muzeum silnic a dalnic, tak by se jim to hodilo jako exponát, ale zjevně se toho zastupitelé bojí jako zumpy na peníze s minimálním turistickým potencialem.

Alibaba

Tam je to docela zajímavý. Silnice tam sice nevede, ale oba pozemky maj způsob využítí: ostatní komunikace. Oběma pozemkama myslím ty cesty co na most navazujou (a každý konec mostu leží na jednom pozemku), ale cesta ve vlastnictví obce Petráveč není udržovaná a průjezdná (podle leteckých fotek).
Obcím se nedivím, to že má něco památkovou ochranu se dá považovat za takovej cejch.
Vzhledem ke stavu si myslím, že tam ještě dlouho vydrží, zatím opadají spíš povrchové úpravy.
A mohli by si most koupit vlastníci nedaleké obory, a udělat si přes něj přístupovou cestu.

Roce deep

Hezká ukázka absurdity systému památkové péče, chráněný most připadl zadarmo státu, ale ten ho nechce, chce ho prodat a nového majitele nutit k plnění podmínek.

Džamel

Že bych ho kpupil? To bude stejně dobrá investice jako slot na letišti Budějovice. 😀

PAN

Slot nebrat, most koupit 🙂

Jiří Kocurek

A do týdne komise ze stavebního, že se o nemovitost řádně nestaráte, že je ve zchátralém stavu, ohrožuje okolí. A do dvou týdnů žaloba od památkářů na nedovolenou stavbu, protože jste ho překryl plachtou a tím zahájil stavbu bez jejich svolení.

Nováček

Pán je znalec. Bohu žel, máte úplnou pravdu.

standa

sem zvědav jestli se někdo do tý pasti nechá chytit 🙂

Dalibor

Památkově chráněný NEBRAT – to je zmařená investice.