Správa železnic střídá bezpečnostní agenturu, čtyřletá ostraha nádraží vyjde na 540 milionů

Opravené nádraží v Kolíně. Foto: Městský úřad KolínOpravené nádraží v Kolíně. Foto: Městský úřad Kolín

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) uzavřela smlouvy na zajištění ostrahy objektů, které má ve své správě, tedy především nádražních budov.

Zpět na článek
14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pešák

Kdyz to mel Securitas, tak to bylo v 90% obsazeny subdodavkou, protoze by se tam kmenovej zamestnanec nevyplatil z duvodu, ze SZDC platilo proste malo. To s tou vyssi kvalitou sou kecy, Indus to vyhral, protoze dal nejnizsi cenu.

Karel

Prostě místo aby kvalifikovaná policie dělala svou práci, tak nás budou i nadále obtěžovat a ohrožovat nějací vypatlaní plešounci.

Mirek

Neví někdo kolik tam vychází clovekohodina? Securitas to mělo v rozmezí 134-170 bez DPH jestli se pamatuji dobře, tak by mě zajímalo, kolik bude stát ta kvalita navíc

Jiří Kocurek

Šlo by napsat, kterých nádraží se to týká?

mirekk

Všech, kde dneska je Securitas. Problém je ten, že třeba v Benešově se nic nezmění – ti co tam dnes dělají h..o jako Securitas převléknou uniformu a plynule se změní na Indus

Dominik

Ale chtělo by to ostrahu 24 hodin, ne jak to je v Pardubicích, že se v 9 nebo 10 večer sbalí a do 5 ráno tam nikdo není.
Když už se musela zrušit železniční policie, i když nechápu proč, když měla víc pravomocí jak Security.

SaulGoodman

To jsem zvědav, v čem bude spočívat vyšší kvalitativní stupeň securiťáků… Nicméně je dobře, že od nich neupouští, třeba na Hlaváku mám pocit, že opravdu udržují bezdomovce a feťáky před mimo halu. Ne že by jejich existence na lavičce před vchodem byla o něco lepší, ale aspoň v té hale se člověk cítí v noci bezpečně.

Ferenc Futurista

V Praze na Hlaváku Securitas feťáky eliminuje asi tím, že si je najímá. Párkrát jsem se s nimi v životě dostal do debaty a většinou jsem z toho měl neodbytný pocit, že ti pánové kombinují pervitin s alkoholem, jak moc byli agresívní a zároveň vygumovaní.

Mirek

Seženete za 80kc/hod lepší? Samozřejmě, že tam budou dylyny, když se podrazila cena. Nemluvě o tom, že tam jednu dobu byla subka co jí nezajímal rejstřík trestů, byly tam “lidi” se záznamy typu: nedovolené ozbrojování, loupežné přepadení, ublížení na zdraví atd. Securitas na to přišlo než se něco podělalo (nepočítám-li zatýkání 2 sekuritaku zasahovkou, po tom co přepadli a spoutali se zbraní v ruce obsluhu bazénu)

Ferenc Futurista

Esli se zakázky za stamiliony ve finále realizují prostřednictvím lowlifů ochotných makat za takový peníze, něco tu smrdí.

Mirek

Už ta vysoutěžená cena ale odporuje tomu, abyste mohl dát tomu zaměstnanci 120kc hrubého a platit mu zákonné příplatky, sociální a zdravotní či dokonce nemocenskou a dovolenou. Ty ceny jsou tu tak zdegradované, že to prostě nejde lépe. Zkušenosti z oboru mám a když jsem dostal zakázku na hlídání nejmenovaného divadla, chtělo se mi brečet. Vysoutežili jsme to tehdá za 114kč bez DPH za clovekohodinu s povinností technicky a materiálně to tam vše zabezpečit. Zakázka od městské firmy.. ty ceny jsou takhle proste postavené a nikoho nezajímá, že to nejde legálně ani za ty peníze udělat, natož něco vydělat. To… Číst vice »

Ferenc Futurista

Tomu naprosto rozumím. Měl jsem na mysli, že se tu vyhlašují zakázky za stamiliony (což opravdu není málo peněz), ale zároveň se za ty peníze chce muzika, na kterou nestačej. Jinými slovy, místo aby se utratila (dejme tomu) miliarda za něco, co bude fungovat, raději se půlka vyhodí za něco, co nebude fungovat vůbec. A eště si lze odfajfkovat, že vše je vyřešeno a ještě se ušetřilo.

Mirek

Nj, jenže řádný hospodář.. dnes by to vysoutežili s podmínkou, že ti lidé musí dostat alespoň 170kc superhrubeho a legálně na HPP, zítra by šli před soud, že zakázku prodražili třeba za miliardu..

RHh

Tak ty existence co se potulují třeba kolem hlavního nádraží v Pardubicích nebo Olomouci dostanou novou vestu, no.