LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Správa železnic obnovila provoz mezi Kutnou Horou a Čáslaví

Stržené trakční vedení u Církvice. Foto: Správa železnicStržené trakční vedení u Církvice. Foto: Správa železnic

Nyní České dráhy na svých stránkách o mimořádnostech uvádějí zpoždění spojů 10 až 15 minut.

Zpět na článek
24 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Mašinka

A mě nějakej b.b na objizdne trase strhnul zachranku a vystoupil si v Pardubicich.

Gwann

hmmm, slušný oddíl…

Leinad

Věděl že je postaveno škrábnout peron a trefil brzdnou dráhu. Nebo navíc použil nouzové otevírání dveří?

JiP

Ceska zeleznice je v systemovem rozkladu !

zdenek

To už dááávno….

Petr Šimral

Ano, v tomto případě určitě 🙂 Náklaďák nesundá korbu před přejezdem a okamžitě budeme křičet o systémovém rozkladu? Toto je jenom nehoda.

K.S.

Spíš tím že si v Pardubicích cestující zastavují vlaky a není jak pořádně objíždět různá místa. Si vemte co se stane pokud bude snesený most přes Labe v Čelákovicích a z nějakého důvodu někdo zorá totálně Kolín překoceným vlakem…

Anonymní alkoholik

Takže vlaky vlastně dostanou na prdel ve výluce Český Brod – Poříčany + Poříčany – Pečky (+10 až +40 ve špičce) a pak ještě 10 až 15 minut dostanou tady. Radost cestovat. :/

asfdbvcvatghnbvcx

ty poříčany jsou fakt katastrofa. Na to že tam jsou defakto tři koleje a jednokolejný úsek je jen fakt krátky, tak to že je tam každý vlak ojíždí až za 8 minut po tom co stejným směrem po stejné koleji jel ten předchozí je fakt katastrofa, kteoru absolutně nechápu. Fakt super, že všichni musíme vstávat o hodinu dřív, kvůli takovému krátkému úseku. Z toho má určitě dobrá správa velkou radost.

Leinad

8 minut, tam není autoblok?
Pokud se nepletu, tak i báboblok 171 umí jezdit proti srsti (jako hlásky)

Lukáš Chytil

Je vypnutý, jezdí se mezistaničně. Předpokládám, že zapojují odbočky do traťového zab. zař. To bez vypnutí nejde.

ketchup1970

Bylo by možné tam posadit dva lidi, co by pouštěli vlaky postaru telefonem? Jsem laik v zabzař, ale když to svedou dva kopáči ve Lhotě u Přelouče na silnici, ..když se pletu, určitě mi to někdo osolí. Za svoji stupiditu se předem omlouvám , jenom se dotazuji

zdenek

Holt dobrá správa, super mizerná ale pověst na veřejnosti….

Miroslav Zikmund

Dneska kolem poledne jsem si projížděl balíček NAD a z bylo vidět vlaky jedoucí z Poříčan do Peček po obou kolejích … těch 8 minut je dáno výší PJ, než celý vlak projede „pomalý“ úsek a poslední vozidlo uvolní prostorový oddíl, aby mohl jet „na výstrahu“ další vlak. Samozřejmě to ovlivňuje délka jak vlaku, tak prostorového oddílu … Prostorový oddíl dlouhý 500 metrů uvolní vlak rychleji než oddíl dlouhý 1000 nebo více metrů …. a následující vlak může jet dříve …. Za „normálních“ okolností se v poklidu na 3AB vyjezdí provozní interval / následné mezidobí 3 minuty, na benešovské trati… Číst vice »

Karl vB.

Tak to bude o 2 – 3 lahváče navíc…..

Leinad

Plánovaná výluka přeci není důvod zpoždění 😀 kdyby Spržel nebyla líná dělat výlukové GVD.

Miroslav Zikmund

Ale výlukové JŘ jsou, ale ty předpokládají „ideální“ stav (asi tak jako žlutý dopravce při obratech ve Splitu). Některé vlaky jedou dle VJŘ z Kolína přes Sadskou, Os jsou z Č.Brodu / Poříčan nahrazeny NAD …. Pakliže si nějaký vlak veze něco z ciziny, pak se na výluce zasekne a tu výluku rozhodí – jedna je v Dluhonicích, další Bezpráví, pak Poříčany … jeden vlak „mimo“ trasu začne pozdit další, k tomu nějaká „provozní výluka dráteníků“ na opravy / údržby TV …. Pak máte z VJŘ cár papíru … tím spíše, když do Bezpráví začnete cpát odklony „Církvice“ … a… Číst vice »

Leinad

Jenže výlukové JŘ jsou jen na daný úsek, s časy ve zbytku trasy se nepohne. Takže vlak má v první stanici za výlukou záporný pobyt. Pokud má na trase více výluk, tak do té druhé pravděpodobně přijíždí pozdě. Nebo nestihne obrat a na druhý průjezd stejnou výlukou je pozdě.

Čtenář
Čtenář

Tak nakonec jsem se spletl, je to TA Církvice: https://vdp.cuzk.cz/vdp/ruian/obce/533998

Jiří Kocurek

No vidíte, jak snadno se člověk splete. Člověk je přesvědčen, že to udělal správně a ono ne. Ne vždy se to obejde bez následků.

Gwann

dnešní EC metropolitan v 5:22 z prahy dojel do Brna s cca +50. už z prahy ale vyjel +15

Potulný wechtr

Včerejší večer stál taky za to.
Všechno od Kolína směr Praha +30, +70 apod.

MatrifenCZ

Včera to byl fakt chaos, ale paradoxně mi to pomohlo se dostat do cíle rychleji. Cílová stanice: Hlízov. Chtěl jsem jet R963 Vysočina ze Smíchova (18:48) do Kutné Hory (19:56) a tam přestoupit na OS5926 (20:12) … říkal jsem si, že s těma Poříčanama mi ten přestup vyjde akorát. Přijdu na Smíchov a R963 byl zrušen z provozních důvodů (teď už vím proč). Alternativa byla chytit na Praha Hl.n. R897 Zlínský expres (18:52) do Kolína (19:32) a modlit se za zpoždění OS5977 (19:36). Už jen dostat se ze Smíchova na Hlavak byl stres (+10min zpožděným OS8861, který přijel na Hlavak… Číst vice »