Správa železnic mění strukturu, spojí zeměměřiče a zruší samostatnou energetiku

Správa železnic opravuje pro své úředníky bývalou plicní kliniku na Žižkově. Pramen: Správa železnicSpráva železnic opravuje pro své úředníky bývalou plicní kliniku na Žižkově. Pramen: Správa železnic

Správa železnic k 1. dubnu změní strukturu svých organizačních jednotek. Změna má spočívat ve sloučení dvou Správ železniční geodézie (Praha,

Zpět na článek
22 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Tou správou a údržbou telekom.majetku se myslí smlouva co má SŽ s ČD-Telematkou.
V důsledku se vypoví smlouva a přijme se počet lidí na SŽ, který bude ve výsledku finančně náročnější.
Nicméněž Svoboda si pak splní svůj sen.

IGCT

chtělo by to hlavně zrušit oddělení prodeje.

Jiří 2

Myslíte oddělení prodeje tras nebo prodeje majetku? Prodej tras (kapacity dráhy) funguje dobře, vlaků na českých kolejích přibývá. A oddělení prodeje majetku? Prodají tak možná čtvrtinu nadbytečného majetku, zbytek se (bohužel) bourá.

IGCT

Prodeje majetku jsem myslel

Vladimír D.

Pokud to přinese zvýšení efektivnosti činností Správy železnic a ubere na byrokratičnosti řízení, tak je to dobrý počin. Ušetření 20 lidí je málo, 20% by bylo lepší.

F. K.

No jasně – a to v situaci, kdy nemůžete slušný odborníky vůbec sehnat a ještě je nějak zaplatit.
Ono nejde jen o počty lidí nebo procenta, ale třeba i o efektivitu vnitřních procesů.

Hen ten oný

Však jo, méně lidí lépe zaplatit.

F. K.

Jak kde. Například v traťovém hospodářství nebo v přípravě staveb zase potřebujete stovky nových.

Jaaa

Nepřinese, neubere. Naopak, pouze vznikají zmatky způsobené tlaky různých vnitřních zájmových skupin, které by rády zvětšily či udržely svůj vliv. Žádné systémové rozhodnutí se nekoná, smysluplná koncepce není (návrh byl rozbourán) a výsledek bude náhodný čistě podle toho, kdo na koho co má, kdo komu co dluží a kdo koho nejvíc naštval a zrovna v tuhle chvíli ukecal další vlivné. Mnohé složky z optimalizace zcela vypadly, protože mají své vlivné zastánce, kteří by přišli o postavení.

Generální ředitel není schopen věci systémově řešit, tajnůstkaří a postupuje nesystematicky – náhodnými výstřely. Nic dobrého pro celou organizaci.

Luděk S.

Správně! Chaos je třeba udržovat a rozvíjet. Tak to má být, tak to máme rádi!

bindera

Samozřejmě! Je třeba fungující OJ zreorganizovat (čti přejmenovat a přesunout pár lidí z místa A do místa B a naopak). Na co by ti manageri na GR seděli.

simbič

Ale prd, na SŽE si jeli svoje podivný kšeftíky do takové míry, že nemohli na GŘ už dělat, že to neviděj. Tak se udělá organizační změna a kšeftíky se utnou … Ostatní se se s tím jen vezou, protože restrukturalizace se připravovala už dlouho.

Dáda

tak SŽE je tímto vemi proslavené….

Kubrt

SŽ na jednu stranu hledá využití pro výpravní budovy, na druhou stranu musí opravovat „kliniku“. Ale hlavně že politický úkol byl splněn a dredatí rozvraceči pořádků byli rozkulačeni.

F. K.

Jaký politický úkol, prosím? Tohle jsou běžné organizační změny.
Konečně je tu (po mnoha letech) schopný šéf a dává se spousta věcí pomalu do většího pořádku a další přijdou, to je normální. Ona je to jen část dlouhodobých změn, nemusíte to všechno z venku vidět.

Kubrt

Neřeším organizační uspořádání SŽ, ale hledání využití pro kliniku. SŽ léta hledá využití pro vlastní prostory v nádražních budovách – ty by těm složkám nestačily? Fakt je potřeba ještě z gruntu rekonstruovat kliniku? Cítím za tím snahu ukázat, že stát ten barák fakt nutně potřebuje. Já jsem asi poslední, kdo by obhajoval squatting, na klinice jsem nikdy nebyl a tamní kultura mě nezajímá, ale nemůžu se zbavit dojmu, že SŽ dostala úkol využít kliniku ať to stojí co to stojí, jen aby dredaři vypadli.

Jaaa

Do nádražních budov na vystrkově nikdo z Prahy pracovat nepůjde. To ty specializované složky můžete rovnou zrušit bez náhrady.

MildaIV

A to tu práci zvládnou jedině obyvatelé Prahy?

Jaaa

Zaškolení specialisty není práce na dva dny.

Jiří Kocurek

Jednoduché a rychlé řešení by se našlo. Jestliže tu budovu SŽ nepotřebovala, hádám nejmíň 20 let, tak tam těžko bude příští rok montovat děrnoštítkové sálové počítače, které zaberou fakt hodně místa a je potřeba pro ně mít rezervu. Prostě tu budovu prodat.

Jiří 2

TÚDC fungovalo jako taková organizace v organizaci a nejvíce vystrkovalo růžky. Za dob původního loga SŽDC mělo upravené logo (zpracované stejným stylem a včleněné do loga SŽDC) a dodnes má vlastní doménu (jak pro web, tak pro e-maily, které měly i jinou strukturu – ne prijmeni@szdc.cz jako celá SŽDC, ale jmeno.prijmeni@tudc.cz). Tak jim růžky trochu zbrousili a včlenili je do zbytku SŽDC/SŽ.

dopravák

Možná se někomu nelíbilo, že někdo by mohl být odborně chytřejší a mít smysluplnější kontakty než vrcholové vedení …