Máme vlastní pravidla. Správa železnic jde proti expertům z NÚKIB, vrací se na TikTok
Správa železnic se vrátila na TikTok. Zdroj: Správa železnic
Organizace vysvětluje krok dodržováním souboru pravidel a postupů, které podle ní umožňují bezpečnou správu účtu.
Někteří zdejší diskutující pořád ještě nepochopili, že produktem sociálních sítí nejsou informace pro jejich uživatele, ale informace o jejich uživatelích, tj. uživatelé sami; to je jediná zpeněžitelná komodita, o jejíž získání majitelé sítí usilují, aby ji následně mohli prodávat každému, kdo si za ni zaplatí. Uživatelé sítí jsou produktem i v autoritativních režimech, kde sítě provozuje nebo přímo kontroluje stát. Ten pak má tu výhodu, že za data o uživatelích nemusí platit, protože má k sítím neomezený přístup.
To jen dokresluje, jak hloupí lidé ve SŽ pracují. Ta argumentace paní Nely je úplně absurdní a je z ní vidět, že absolutně nechápe, v čem spočívá riziko.
Většina nejen českých korporací (a ty zaměstnávají rozhodně lepší odborníky než SŽ) zakazuje zaměstnancům používání Tiktoku nejen ve služebních zařízeních, ale dokonce i v soukromých zařízeních, ze kterých mají přístup k firemním prostředkům (a to i v případě, že máte telefon rozdělený na soukromou a pracovní část). A moc dobře ví proč.
Jaké riziko představuje jeden mini počítač připojený pouze do internetu a používaný výhradně na Tiktok?
Evidetně existuje dost lidí, kterým nevadí být dobře prodejnou komoditou…
Pokud tím myslíte mě, tak se hluboce mýlíte…
To bych fakt pracoval u někoho, kdo mi zakazuje v soukromí něco používat (tím nechci říct, že bych se na odpornosti typu Ťiktaktok dívál) 😀
Někdy není na výběr.
Ale on vám nezakazuje Tiktok en block, klidně se ze svého soukromého počítače dívejte třeba 25 hodin denně (o víkendu ;-), on vám zakazuje z vašeho soukromého počítače, na kterém máte Tiktok, přistupovat do firemní sítě.
Takovejch cizokrajnejch řečí, ale čínsky nic.
přitom Wo xue hanyu shuo le san nian le. Keshi xianzai wo bu neng shuo hanyu.
Na víc se asi takhle z hlavy nezmůžu.
SZ nepochopili, proč NÚKIB od používání TikToku odrazuje.
Je v zájmu ČR, aby tuto aplikaci v ČR nepoužíval NIKDO.
Jestli se nepletu, tak jejich bezpecnostni odbornik drive delal na stejne pozici na LP. A ted ma SZ a LP uplne rozdilny pristup. On ten NUKIB taky nemusi byt neomylny…
Pokud SZ umi zajistit oddeleni jednotlivych vrstev a sitove infrastruktury, tak nevidim problem, aby marketak mel v telefonu aplikaci TikTok, protoze asi nebude mit pristup do tech casti, odkud se ridi provoz.
Ale NÚKIB to nevydal jen tak. Pokud jste si někdo četl podmínky a co aplikace TikTok využívá mezi což patří i detekce klávesnice, využití zvukového nahrávaní nebo přístup ke kameře a pořízení videa nebo přístup do souborů uživatele telefonu. Tak může mít expertů kolik chce, ale nezabrání šíření citlivých údajů ze společnosti. A každá společnost v Číně je monitorována vládou, takže do budoucna se může dostat třeba ke kritické infrastruktuře.
“ jejich vlastní odborník na kybernetickou bezpečnost.“
Výborně, 40 hodin týdně je pokrytých, zbývajíích 128 hodin týdně je zákázáno data krást.
Zakázaný tiktok, protože číňaň nás sleduje. Byl největší fail, který nikdo nedodržoval.
Tak to není. I v naší firmě to dodržujeme.
Státní instituce by neměly tahle dělat bezplatnou reklamu komerčním platformám. TikTok, Facebook a další nejsou žádné otevřené systémy, ale komerční projekty s cílem generování zisku. Stát by měl pro komunikaci využívat výhradně otevřená řešení.
no, to je sice hezka teorie … ale ta “otevrena” reseni prakticky nikdo nepouziva.
a stat by se mel prizpusobovat lidem, nikoli lidi statu.
Naše máti, dej jí pámbu věčnou slávu, s oblibou říkávala: Až se půjdou ostatní utopit, půjdeš taky?
prislovi sice hezke, ale spatne pouzite.
BTW, v Německu v roce 1933 se stát taky přizpůsobil lidem…
jee, a to jsem necekal ze do diskuse o socialkach nekdo zatahne hitlera. krasna ukazka argumentu ad hitlerum
a pritom uplne mimo misu
Tehdy to byla ve své době taky „sociálka“… Byť řešená na tehdejší období jinými dostupnými prostředky.
To je reakce na to, že se stát má přizpůsobit lidem.
coz je ale pravda. stat je tu pro lidi. a ne lidi pro stat.
a pokud lidi pouzivaji facebook / tiktok / x / instáč, tak má stát pouzivat facebook / tiktok /x / instáč místo nejakych jakoze rádoby open reseni jako mastodont a další, který pouziva naprosta minorita
Takže až se většina lidí rozhodne, že nějakou menšinu stanovenou podle libovolného kritéria je nutno zlikvidovat, stát se má postavit do latě a provést to?
V Číně to vedlo (zatím?) k systému sociálních kreditů a k „převýchově“ Ujgurů a jiných menšin v koncentrácích. Pochopitelně za souhlasu projevovaného většinou.
Nemluvě o tom, že jde o soukromé korporace. Dost na tom, že stát už teď závisí na jiných soukromých korporacích – např. na mobilních operátorech. Přenos informací je pro stát stejně strategicky významná oblast jako třeba přenos energií a stát se nikdy neměl zbavit vlivu na potřebné přenosové sítě.
co zas tanate cinu domduskusemo tom, ze sz publikuje data na ťikťoku?
Já nerozumět řeč tvého kmene.
Tomas ze Šanghaje.
Bravo, na číňana docela slušná čeština…
„Dost na tom, že stát už teď závisí na jiných soukromých“ … zemědělcích ohledně potravin.
Soudruh Stalin se to pokusil změnit a na Ukrajině pomřela 1/3 obyvatel za jedinou zimu 1932/33.
To jsem nenapsal.
Takhle dopadla privatizace dalších strategických sítí:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-stat-jedna-o-koupi-site-plynovodu-spolu-s-nimi-by-ale-prevzal-i-obri-dluhy-235038
Na dividendách si rozdělit desítky miliard, firmu desítkami miliard zadlužit (přičemž bez vyplácení těch dividend by ten dluh nejspíš vůbec nevznikl) a pak ji i s těmi dluhy prodat zpátky státu.
Další argument pro to, že síťová odvětví se privatizovat neměla.
co zas tahate cinu do diskuse o tom, ze sz publikuje data na ťikťoku?
Jenže s takovým přístupem se to nezlepší.
Lidé ať si v rámci svobody používají co chtějí. Státní organizace by měli především poskytovat informace na svých oficiálních webech a nikoli, aby je lidé hledali na jakési sociální síti, kam řada z nich ze zásady chodit nechce.
Výborně, takže v bance začnou používat elektronické zámky, které mají rozhodovací logiku v té krabičce přede dveřma a tak stačí spojit 2 drátky. Lidi to tak mají.
A nebo rovnou tohle, anglicky umět nemusíte: https://youtu.be/U5-qy2tbDG8?t=94 Lidi to tak mají.
Ale to je přece argument pro to, co píšu.
Tak třeba poslech rádia Svobodná Evropa nebo hlas Ameriky 🤔tam Hitler není 😁
Stačilo by, aby stát nedával informace přímo na FB/X/…, ale dal tam pouze informaci o tom, že skutečná informace se nachází na vládním webu.
😀 tvl, to si děláte doufám legraci 😀
takže na fcb dá info, běžte jinam .. tak proč ji tam nemuze dát rovnou? .-D
na chození někam se vám uzivatele vybodnou.
Tady je nějaké povídání mj. i o tom, kdo se má komu přizpůsobovat:
https://www.novinky.cz/clanek/kultura-salon-svoboda-jako-sazka-esej-jiriho-pribane-40439041
Veškeré státní instituce by se měly stáhnout ze VŠECH sociálních sítí. To, že nějaká osoba tam (kdekoliv) nechává celý svůj život, takže kdokoliv o ní ví vše, je věc té osoby. Ale proč by to měl k čemukoliv používat stát? Mají svoje stránky, tak ať jsou potřebné informace tam. Nechápu…
treba proto, ze ty socialky pouziva 90+ % aktivni populace?
Tak to určitě ne, facebook má kolem 4 milionů uživatelů, ale kolik je opravdu aktivních každý den nikdo přesně neví. To že tam má někdo profil neznamená aktivního uživatele. Já ho tam mám taky , ale jediné na co ho používám je jako přihlášení do míst kam to jinak nejde.
Obecně ale používání sociálních sítí klesá. Kromě právě Kromě tiktoku.
facebook neni jedina socialka.
pokud vezmem a zgrupujem facebook, x, instáč a tik tok tak tech 90+ v klidu dáme.
Po celém světě má kolem 3-4 miliard uživatelů.
Ať si klidně 90+ % populace sociální sítě používá. Ale co tak zásadního může na sociálních sítích sdělovat státní správce železniční infrastruktury? Že instaloval modré zábradlí, vyměnil někde výhybku nebo zrekonstruoval nádražní budovu? Jakou hodnotu má tato informace pro širokou veřejnost?
mě by spíš zajímalo, co vám na tom konkrétně vadí.
tak maj účet na tiktoku. kvůli tomu nebudete spát?
Vadí mi, že je to klasická česká cochcárna… Pokud státem zřízená autorita NÚKIB vydá varování a říká TikTok nepoužívejte a státní a veřejné úřady a instituce toto varování akceptují, je zvláštní, že státní organizace Správa železnic řekne, my máme vlastní pravidla a vlastní odborníky. Ono to varování NÚKIBu není jen jako ochrana těch institucí, ale pokud na TikToku ubyde obsah, ubyde i uživatelů a je to i jejich ochrana. Ja vím, že kvůli tomu, že by SŽ nebyla na TikToku neubydou tisíce uživatelů, ale kdyby všichni poslouchali, co říkají odborné autority, možná bychom se k těm ticícům dostali.
No ono zas na druhou stranu ten test, který NÚKIB vydal a někteří úředníci státní správy (a další) jej mají za povinnost absolvovat (obdrží o tom osvědčení), není kdovíjak těžký a zvládnout by ho měl prakticky každý.
😀
Ta přestřelka v cizích jazycích ukazuje, jak dobře funguje Deepl a podobné nástroje a jak rychle si je osvojili trollové a další rozbíječi diskusí…
A taky to ukazuje na vasi paranoiu. Kdo pouziva Deepl tak pise mnohem spisovneji a navic s diakritikou.
Z těch, kdo používají Deepl, si to po něm především skoro nikdo pořádně nepřečte a nechává tam i hovadiny, kterých se Deepl (zatím?) dopouští. Proč se tam asi ke každému pojmu v překladu nabízejí synonyma?
To nebude Deepl, ten by to přeložil mnohem líp. Jinak to ovšem nepřekvapuje, číňani monitorují diskuze v reálném čase (stejně jako mnohé velké české firmy, ale ty nesledují celý svět) a jakmile se objeví něco, co nezapadá do schválené stranické linie, zaútočí. Akorát ten svůj překladač zatím moc nevychytali, takže jsou pak v diskuzi spíš k smíchu.
Existuje vůbec svoboda slova ? Když to sleduji, připadám si jak v roce 1989.
Statni instituce ma poslouchat sveho nadrizeneho (majitele) a stejne tak Vas zamestnavatel (treba stat) Vam muze zakazat pouzivat TikTok na jeho majetku. Na svem majetku si klidne TikTok pouzivejte, za tohle Vas trestat nikdo nebude. Tohle je o vlastnickych pravech.
NUKIB neni nadrizeny statnim organizacim. ani zadna jina statni instituce.
„Statni instituce ma poslouchat sveho nadrizeneho (majitele)…“
Tohle je trochu složitější. Majiteli státu jsou vposledku všichni občané. Když většina občanů zdivočí, a to je zrovna případ těch sociálních sítí, pak by přizpůsobení státu tomuto zdivočelému davu mohlo vést až k rozkladu státu nebo aspoň k nastolení takového režimu, který by vposledku nevyhovoval ani jeho původním proponentům, aktivním oporám ani pasivním zastáncům. S čímž koneckonců máme vlastní zkušenost z let 1945 – 1989.
tohle s zadnou svobodou slova nesouvisi …
Takto si připadáte hodně špatně.
Co je na doporučení závazného?
Za peníze vyhozené za marketing u státní instituce bych stavěl ke zdi s střílel…
Kašpaři nejdřív zkuste to co je vaše činnost. Třeba aspoň ukliďte po zimě peróny a posekejte trávu okolo přejezdů. O použití informačních systémů za stovky miliónů ke svému účelu nemluvě…
Ale jiste, SZ na TikToku, CEPS hazi penize oknem na sponzoring kde ceho,.. Expertu na plytvani verejnymi penezi je spousta. A nejaka ta korunka pritom jiste zustane v te spravne kapse.
Je uklidňující vědět, že jinak zcela kompetentní organizace má svůj vlastní názor na věc.
A jednoho oborníka, který předčí celý NÚKIB. Nic proti jeho osobě, ale když bude na dovolené…
Celá ta hysterie okolo TikToku je bizarní, když zároveň používají Facebook a aplikace Googlu, které také shromažďují obrovské množství dat pro komerční účely. Teorie, že nám tu budou Číňani přehazovat výhybky přes mobil mluvčí ŠŽ jsou akorát konspirační teorie pro “lepší lidi”.
Díky opatřením které SŽ přijali mi používání Tiktoku přijde naprosto bezpečné. Navíc mi ta kauza kolem toho přijde docela přemrštěná, jakoby Facebook, X, Google a spol. byli naprosto nevinní. Spíš mi to přijde jako cílený ekonomický boj proti Číně, který je z globálního hlediska na místě ale jako koncovému uživateli je mi to docela jedno 😀
Je dobré, že se na bezpečnostní rizika související se sociálními sítěmi upozorňuje. Facebook, Twitter, Instagram, Google, Whatsapp apod. toho o soukromí uživatelů ví víc. Stejně tak karetní společnosti, u kterých ta data navíc nejsou jen z virtuálního života, ale toho skutečného. Pracují s tím i poradenské agentury typu EY viz. https://www.ey.com/en_gl/banking-capital-markets/why-payments-data-is-the-key-to-unlocking-new-customer-value
Všichni tomu říkají efektivní cílení, personalizace, ale ve skutečnosti je to poměrně nebezpečná psychologická manipulace s chováním (zejména nákupním) uživatelů.
Ach ta paranoia 😉
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že po tobě nejdou.
To není o paranoickém sledování jedince, ale o masovém zneužití dat (manipulaci) spotřebitelského chování davů lidí ve prospěch velkých korporací. Každý malý eshop, restaurace, obchod má nasazené nejrůznější trackovací nástroje Google Analytics, Pixel od Facebooku, Twitteru. Totéž novinářské zpravodajské servery. Většina provozovatelů si myslí, že jim to pomáhá. Ano, ale jen krátkodobě. Bohužel z dlouhodobého pohledu ty nasbíraná anonymizovaná data vždy nejvíce nahravájí těm největším hráčům na daném trhu typu Adidas, Nike, HM, Direct, Sportisimo, Decathlon, McDonald, KFC, Datart, Okay, Tesco apod. Vše se děje legálně, protože kdo by četl několikastránkové obchodní podmínky. Poslanci nemají koule říznout to zákona o… Číst vice »
zase hledate proboem tam, kde neni 🙂
S tím, čemu se říká Big Data, se to má podobně jako se změnou klimatu. Ve zdejším dolíku pár dní prší a už to spoustě mudrlantů stačí ke zpochybnění skutečnosti, že se něco děje s podnebím, i když půlka Evropy a severní Ameriky hoří. Podobně jako globální podnebí jsou i Big Data z pohledu jednotlivce těžko mentálně uchopitelná a proto je pro něho jednodušší jejich existenci popírat nebo rizika zacházení s nimi aspoň zlehčovat.
Manipulace to nepochybne je. Nicmene ve vetsine pripadu neni zamerna. Pochopitelne i tak to neni dobre. Problem je, jak to napravit. O zadne efektivnim zpusobu nevim.
„O zadnem efektivnim zpusobu nevim.“
Nepoužívat.
se divim, ze vubec chodite na web 🙂 ten vas sleduje a analyzuje uplne stejne.
Zvažuju plusy a mínusy.
Ale mně osobně zas tak o tolik nejde. Za 6 let (2005 – 2011) jsem napsal a přeložil pro jedno internetové periodikum asi stovku textů pod svým jménem, takže mě vůbec není těžké dohledat, když si někdo chce dát tu práci.
Díky znalostem z IT jsem si s tím poradil. Stačí pochopit princip fungování nástrojů typu AdBlock. Na PC (pokud víte, co děláte) si můžete trackovací zdroje zablokovat sám bez žádného speciálního software přes soubor hosts (C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts)
Chytrý telefon odložit do šuplíku, ale chce to hodně pevnou vůli, ale stojí to za to.
velmi krátký úryvek z hosts:
127.0.0.1 google-analytics.com
127.0.0.1 googletagmanager.com
127.0.0.1 googlesyndication.com
127.0.0.1 http://www.google-analytics.com
127.0.0.1 http://www.googletagmanager.com
127.0.0.1 http://www.googlesyndication.com
127.0.0.1 trackad.cz
127.0.0.1 gacz.hit.gemius.pl
127.0.0.1 hit.gemius.pl
127.0.0.1 ads.google.com
127.0.0.1 h.seznam.cz
127.0.0.1 pagead2.googlesyndication.com
127.0.0.1 tpc.googlesyndication.com
127.0.0.1 affil.alza.cz
127.0.0.1 googleads.g.doubleclick.net
127.0.0.1 cm.g.doubleclick.net
127.0.0.1 ssbsync.smartadserver.com
127.0.0.1 match.adsrvr.org
127.0.0.1 static.doubleclick.net
127.0.0.1 pubads.g.doubleclick.net
Lezu do Androidu…
$ cat /etc/hosts
127.0.0.1 localhost
Jinak řečeno: V mobilu to lze přesměrovat taky. Ale pozor, toho roota si pak zase honem rychle odeberte.
Trasovat se dá i podle telemetrických dat z GSM vysílačů.
Jde to i pod linuxem, i když tam samozřejmě komunita vyvinula sofistikovanější nástroje než zásahy do hosts. Ale stále existuje drobný linuxový nástroj edithosts, který funguje podobně.
Možná by nebylo od věci, aby Kupka a potažmo MD začalo SŽ taky trochu řídit… Bezpečnostní riziko to je téměř pro celý svět, ale na SŽ jsou moudřejší než bezpečnostní složky. Tak jo.
Obecně to platí ale v případě SŽ bych s tou výjimkou možná i souhlasil. V případě čínského útoku na SŽ hrozí snad jedině to že české železnice začnou fungovat o trochu líp.
Tomu nevěřte. ŘSD si to už vyžralo před rokem a výpadek postihl i místní diskutující – např. nejela mapa projektů.
Víte, kdy železnice fungovala nejlíp? Po 17. listopadu 89.
Všichni papaláši se báli o židli a moc činnosti nevyvíjeli, železnice se řídila „sama“ (ve smyslu „řidili ji odborníci v depech, ve stanicích a na dispečerských pracovištích“) a šlo to jako po másle.
Bohužel po nějaké době se papaláši částečně vyměnili, částečně si naopak upevnili svá místa, a zase začali „řídit“.
Případně někteří převratem vynesení odborníci nově jmenovaní do funkcí zpapalášovatěli. To platilo i pro předpřevratové buřiče a listopadové revolucionáře: Mladí buřiči, staří hófráti.
Dráha je specifické prostředí a lidi na všech úrovních mezi sebe neradi pouštějí někoho, kdo nepatří do množiny velkých kluků, co spolu mluví. Dnes už to při nedostatku lidí možná není až tak moc vidět, ale v 90. letech to pro obsazování funkcí platilo v plné míře.
Posledni dobou mi prijde, ze se na SZ zblaznili…
Jo no
Oni byli vždycky stát ve státě. Viz jejich požadavky na právo rozhodovat o pohybu osob a zboží – nedejbože aby to bylo bez nich.
To asi není bezpečnostní riziko, spíš naopak , jestli se v Číně dozví že jako nové koridory budujeme z jednokolejek částečné jednokolejky, kde už v roce 2030 chcem jezdit 80-90…
Tak… To nám asi know-how nevyfouknou. 🙂
Možná by nám to mohlo i pomoci. Třeba se to v Číně dozvěděj, jak nám to tady jde se stavbama a přijedou nám s tím pomoct a Nema-she bude hotova příští rok. 😀
Jinak jsou tam všichni zdraví? (Myslím tím jako na hlavu…)
A samozřejmě i na SprŽel platí Murphyho zákony. Není otázka, jestli zafungují, otázka je, kdy a jak.
Pokud má nějaký systém zadní vrátka pro státní složky, tak je jistosta, že stát ty zadní vrátka používá.
Není ovšem jistota, který stát.
Škoda že jim správa kolejí nejde stejně dobře jako správa profilů na sociálních sítích. Podobně např „… Tato izolace minimalizuje potenciální rizika a zajišťuje, že v případě jakýchkoliv incidentů zůstanou ostatní systémy naprosto nedotčeny“ platí jen na sociálních sítích a bohužel na samotné železnici (prý jejich hlavní činnost) aplikována není….
Ta „splendid isolation“ ((TM) by W. Churchill) bude fungovat jen do doby, kdy si nějaký Jouda řekne „Přece ty tabulky nebudu přenášet z jednoho PC do druhého na flashdisku“ a pro „snížení pracnosti“ propojí TiTokový počítač do technologické sítě…
kdyz daji pocitac, kde chodi na tik tok, na sit, tak se nestane vubec nic
Já taky nepíšu „dát na technologickou síť“, ale „propojit“. Tzn. že bude mít přístup jak na technologii, tak zároveň na veřejný internet.
A je jedno, jestli budou mít PC se dvěma LAN zdířkami (jeden takový má kolega na stole) anebo to propojí někde na routerech a switchích. Prostě tu izolaci obejdou… a Švej šu žu někde v Pekingu uvidí, jak se v Horní Dolní stavějí vlakové cesty. V lepším případě to jen uvidí…
i kdyz to propoji treba deseti kabely, tak cinan nebude moci delat zhola nic.
Vážně instituce jako Správa železnic potřebuje mít účet na Tiktoku? 🤦
Vážně to je poslední problém vůbec. Hlavně touto cestou je možná viditelnost u mladších lidech. Na Facebooku jsou jen hromady boomeru a konspirační idioti. Obsah Tiktok lze také nahrát na Instagram.
Velmi dobra cestin, jak dlouhy kurz v Cinska Lidova Republika vy mit? Napiste – Taiwan je svobodna zeme!
We can also write in English if you are able to do so. But be prepared that I will criticise you severely for every mistake and tell you how dumb you’re. Funnily enough, it is especially common for Czechs to focus on linguistic mistakes instead of the actual content. I already noticed that during my time on a Czech university. Even the so often as „arrogant“ called French people are more relaxed and just ask if they understood correctly. So a bit of arrogance by people who speak an internationally insignificant mother tongue (by international standards, sorry) towards foreigners with… Číst vice »
Lol, plz že je to copypasta.
Jestli ne, navrhuju jí z toho udělat.
„plz, že […]“
Melanger les langues est considere comme inelegant.
Které jazyky vy zvládáte? Já Angličtinu, Francouzštinu, Němčinu a Češtinu a trochu Latinů (a s Slovenštinou nemám velké problémy a i Španělštinu, Polštinu a Ruštinu jsem se již trochu naučil). Myslím, že mám spíš důvod být arogantní než vy. Já nejsem arogantní hovado a spíš někomu slušně řeknu jak se neco řekne/píše. Online to ale není nutné a je vidět pouze v Čechách. Dobrou noc chudáků. 😘 Vaše rodiče budou strašně pyšní na vás kvůli vaším online komentářům. Ale je mě jasné že se na mě bude hrnout horda Čecháčků co si to dovolují. A ano, možná se naučím Čínský… Číst vice »
That was a very touching speech my Chinese friend. As I wrote in my previous comment, your Czech is on a very good level, especially for someone from Chinese gover… I mean, TikTok company.
Minusy wskazuja ile osob nie rozumie angielski.
To chyba nie masz pojecia o znaczeniu minusow w tej sekcji ty polyglocie
Andělský jazyk…
Co je za jazyk „trochu Latinů“? Jen se ptám…
mother tongue :-DDD
Tak jo..
Zrovna viditelnost u mladých je to co správu kolejí nejvíc trápí. Je to potřeba.
???
Že by v rámci dětského tábora … děti opravily výhybku, kde je TOR už několik roků?
Co tak potřebuje správce železniční infrastruktury sdělovat mladším lidem? Že opravil nádraží v Podbořanech?
Nepotřebuje. Žádná státní instituce to nepotřebuje, protože sociální sítě jsou kravina na n-tou. Všechny informace můžou dávat na své webovky (a nejen na své), od toho je mají. Jo, že jsou na nic a nejdou tam jednoduše dávat příspěvky (blbý redakční systém) je druhá věc, ale to se napravit dá
Podepisuju oběma rukama.
A já to zkusím ještě i nohou 🙂
je ze 90%+ lidi pouziva socialky. takze to, ze to davaj i na socialky, je spravne.
Der Boomer Radim lebt noch im Jahr 1991. Da gab es zur Information nur einen Aushang oder Schwarzes Brett. Soziale Netzwerke sind für ihn genauso Neuland wie Kapitalismus. Eine CD oder DVD bezeichnet er als „kolečko“.
A tak se rozhodli, že obecní vyhlášky budou vyvěšovat v hospodě, kam chodí všichni. Naco úřední vývěska.