dpp

Španělský CAF dodá do Nizozemska nové jednotky pro firmu italských drah

Jednotka pro Qbuzz. Foto: CAFJednotka pro Qbuzz. Foto: CAF

Nové vlaky začnou jezdit od roku 2028.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vojtěch Suchan

Tyhle CAFy jsou to nejlepší, čím se dá v evropské regionálce svézt. Skoro celé nízkopodlažní, velká okna, neskutečně lehká konstrukce a na vzdušnosti interiéru je to poznat. A jako pozitivum to má stanoviště s velkými okny a ne průzorem z tanku.

Red Fox

To nemáte pravdu a budete za to odměněn….nejlepší, čím se lze v regionálce svézt, je předsi Škoda Panter!!!!!!! Jinak by předsi nebylo možné, abz zde toto nebylo vysoutěženo….. :-). Jinak samozřejmě souhlasím…..

Xaver

Taky nějak nechápu ten současný trend, kdy se boční okna v podstatě úplně vypouštějí kromě okénka u dveří a dopředu směřuje jen relativně malé okno. Nemyslím si, že by normy TSI byly tak přísné, že by to nešlo jinak. Nakonec tahle jednotka je jistě splňuje a přesto to jde.

Vojtěch Suchan

není to o EN 15227 kat. C-I, je to o nechuti konstruktérů o tom přemýšlet a navrhnout tak, aby se tam okna vešla. nový flirt i tohle mají krásná velká strmá čelní okna.

Xaver

Zajímavé. Dřív NS nakupovaly ve velkém od Talbotu, po té co ho převzal Bombardier se přeorientovaly na CAF.

Fraanta

To není vůbec zajímavé, protože tento pohled je úplně mimo. Zaprvé, Qbuzz není NS. Zadruhé, NS byly dlouhodobým významným zákazníkem Talbotu. Ale poté, co si tak obnovily svůj park, že nějakou dobu nepotřebovaly další vlaky, přišel Talbot o velký objem zakázek. Takže převzetí Bombardierem na tom moc nemohlo změnit. A zatřetí, než se u NS dobře usadil CAF, dodávaly zde velké počty vlaků také firmy Siemens s Bombardierem (Sprinter Lighttrain) a Stadler (FLIRTy)…

Xaver

V článku se na konci píše, že i NS mají od CAF více než 200 jednotek. Takže reaguji na tohle. Stačí trochu lépe číst 😉

Fraanta

A co to mění na tom, že máte mylné představy o skladbě parku NS, neznáte historické souvislosti a máte mylné dedukce ohledně Bombardieru?