Soutěž o nejkrásnější nádraží míří do finále. Ve hře o nástupce Doks je deset stanic

Nádraží Doksy. Foto: Nejnadrazi.czNádraží Doksy. Foto: Nejnadrazi.cz

Deset finalistů vybrala odborná porota sdružení Entente Florale CZ do dvanáctého ročníku soutěže o Nejkrásnější nádraží Česka. Ve hře jsou

Deset finalistů vybrala odborná porota sdružení Entente Florale CZ do dvanáctého ročníku soutěže o Nejkrásnější nádraží Česka. Ve hře jsou hlavně budovy z méně vytížených tratí, nechybí ale ani zástupce koridorových úseků. Hlasování veřejnosti končí 10. října. 

V desítce vybraných nádraží má letos opět nejvíce kandidátů Liberecký kraj: Turnov, Blíževedly a Lomnice nad Popelkou . Kromě nich je ve hře také Černý Kříž, Hrádek u Sušice, Litoměřice Horní nádraží, Meziměstí, Nové Hrady, Štěpánov a Veřovice.

Nádraží na severu Čech dlouhodobě v soutěži bodují: kromě loňského vítězství Doks v minulosti uspěly například Rynoltice nebo Jablonné v Podještědí.

Ve hře jsou i stanice, které prošly loni a letos velkou opravou, například v Turnově nebo Litoměřicích.

Sdružení chce soutěží podpořit dobré příklady péče o železniční stanice a zastávky. „Soutěž motivuje obce, města a zaměstnance vlastnických a správních institucí k zodpovědnější péči o svěřený majetek. Prostřednictvím soutěže upozorňujeme veřejnost na stav našich nádraží, chválíme dobrou práci lidí, kteří o „svá“ nádraží dobře pečují, a dáváme dobrý příklad ostatním,“ uvádí sdružení na webových stránkách.

Loni hlasovalo v soutěži přes sedm tisíc lidí. Svůj hlas vybranému nádraží můžete dát na stránkách soutěže

Tagy Soutěž Nejkrásnější nádraží ČR
3 komentáře