Infrastruktura Železnice

Soutěž o nejkrásnější nádraží míří do finále. Ve hře o nástupce Doks je deset stanic

Nádraží Doksy. Foto: Nejnadrazi.cz
Nádraží Doksy. Foto: Nejnadrazi.cz

Deset finalistů vybrala odborná porota sdružení Entente Florale CZ do dvanáctého ročníku soutěže o Nejkrásnější nádraží Česka. Ve hře jsou hlavně budovy z méně vytížených tratí, nechybí ale ani zástupce koridorových úseků. Hlasování veřejnosti končí 10. října. 

V desítce vybraných nádraží má letos opět nejvíce kandidátů Liberecký kraj: Turnov, Blíževedly a Lomnice nad Popelkou . Kromě nich je ve hře také Černý Kříž, Hrádek u Sušice, Litoměřice Horní nádraží, Meziměstí, Nové Hrady, Štěpánov a Veřovice.

Nádraží na severu Čech dlouhodobě v soutěži bodují: kromě loňského vítězství Doks v minulosti uspěly například Rynoltice nebo Jablonné v Podještědí.

Ve hře jsou i stanice, které prošly loni a letos velkou opravou, například v Turnově nebo Litoměřicích.

Sdružení chce soutěží podpořit dobré příklady péče o železniční stanice a zastávky. „Soutěž motivuje obce, města a zaměstnance vlastnických a správních institucí k zodpovědnější péči o svěřený majetek. Prostřednictvím soutěže upozorňujeme veřejnost na stav našich nádraží, chválíme dobrou práci lidí, kteří o „svá“ nádraží dobře pečují, a dáváme dobrý příklad ostatním,“ uvádí sdružení na webových stránkách.

Loni hlasovalo v soutěži přes sedm tisíc lidí. Svůj hlas vybranému nádraží můžete dát na stránkách soutěže

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vít Jůza

Koukal jsem na to, i hlasoval …. a ukazují i dosavadní výsledky. Více se na nich odráží velikost/lidnatost místa, než kvalita/krása nádraží, tedy vedou logicky Litoměřice horní nádraží.

skolak

V této anketě už po několikáté vyhraje nádražjí pro které hlasuje velké množství železničářů oslovených služební poštou jedním důchodcem z GŘ. Takže soutěž je objektivní jako tendr na opravu koridorů. Fraška spojená se Senátem…

petr.r

na tom liberecku je poznat německý stavební sloh. Jsou to vesměs stejný nádraží. Šak na modelovým všichni mají kamenici. Na moravě se mně líbí Koměříž, zvenku mezi budovama je to prosklení. Ale tutovka je ve frydku-místku.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast