LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Sopka na Bali zastavila lety do Denpasaru, týká se to desítek Čechů

Letadlo A380 společnosti Emirates v Praze. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářLetadlo A380 společnosti Emirates v Praze. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Probuzený vulkán Agung na ostrově Bali nepříjemně připomíná cestujícím, leteckým dopravcům i řídícím letového provozu rok 2010 a řádění islandské

Probuzený vulkán Agung na ostrově Bali nepříjemně připomíná cestujícím, leteckým dopravcům i řídícím letového provozu rok 2010 a řádění islandské sopky Eyjafjallajökull v evropské letecké dopravě. Aerolinie aktuálně pozastavily všechny lety do Denpasaru na Bali, letouny jsou přesměrovány do Jakarty.

To se týká i řady cestujících z České republiky. „Cestující, kteří cestují do Denpasaru nebudou moci odletět už z Prahy, ale bude jim doporučena jako cílová destinace Jakarta,“ uvedl ředitel letenkového portálu Letuška.cz Josef Trejbal. Měsíční prodej na tuto linku se podle něj pohybuje kolem 1500 letenek, takže akutní problém může mít odhadem 50 Čechů na příletu a stejný počet na odletu z Prahy.

„V horizontu následujícího týdne máme několik desítek klientů, kteří cestují do nebo z Denpasaru. Jsme jim neustále k dispozici a zjišťujeme, jaké jsou podmínky zrušení či přerezervace letů u jednotlivých leteckých společností,“ doplnila ředitelka prodeje letenek Student Agency Věra Janičinová. Například Emirates podle ní umožnily na následujících sedm dní letenku zrušit bez poplatku.

Zatím není jasné, kdy se letiště v Denpasaru znovu otevře mezinárodním letům. Problémem je mrak sopečného prachu, který se nad ostrovem vytvořil a sužuje obyvatele ostrova i jeho návštěvníky.

Informace od Emirates (pramen Student Agency):

V souvislosti se zvýšenou vulkanickou činností sopky Mount Agung na
ostrově Bali se s okamžitou platností pozastavily lety do/z Denpasaru.

1) Cestující, jejichž cílovou destinací je Denpasar, neakceptujeme pro odlet již v Praze.Cestující však lze překnihovat na lety např. do Jakarty jako cílové destinace.

2) Cestující, kteří jsou v Denpasaru, mohou využít pro svůj zpáteční let odlet např. z Jakarty. Přesun např. do Jakarty si však musí cestující zajistit sami.

3) Cestující, kteří již započali cestu a jsou v tranzitním prostoru na letišti v Dubaji, lze překnihovat let např. do Jakarty jako cílové destinace nebo na let zpět do Prahy.

4) Cestující mohou letenku rovněž zrušit. Poplatek za změnu v těchto případech nebude účtován.

Tagy Bali Denpasar letectví sopka
Žádné komentáře