Solaris dodá Budějovicím busy na CNG za 113 milionů

Ilustrační foto. Autor: SolarisIlustrační foto. Autor: Solaris

Polský výrobce autobusů Solaris uspěl v tendru Dopravního podniku města České Budějovice (DPMČB), kam dodá 16 nízkopodlažních autobusů na CNG

Polský výrobce autobusů Solaris uspěl v tendru Dopravního podniku města České Budějovice (DPMČB), kam dodá 16 nízkopodlažních autobusů na CNG za 112,8 milionu korun. To je cena, kterou zadavatel při vypisování tendru očekával. Podle zveřejněných dokumentů byl druhým účastníkem soutěže dealer autobusů Iveco, společnost Zliner. Nikdo další se nepřihlásil.

„Autobusy budou jezdit na všech linkách dle potřeby, dodány budou v první polovině roku 2018,“ uvedl vedoucí útvaru obchodu DPMČB Viktor Lavička. Vozy budou nízkopodlažní, z celé dodávky budou tři kloubové. Jde o vůbec první autobusy na CNG ve flotile budějovického dopravního podniku. Zaplatí je evropské fondy.

Pro Solaris ale jde jen o chabou náplast po jen těsně prohraném miliardovém tendru v Praze. V soutěži o dodávku 150 autobusů skončili Poláci jen těsně druzí za českou firmou SOR Libchavy. Třetí bylo Iveco.

Tagy České Budějovice MHD Solaris
2 komentáře