Sněmovna schválila zajišťování aut kvůli neuhrazeným pokutám

Nová Škoda Suberb novozélandské policie. Pramen: New Zealand PoliceNová Škoda Suberb novozélandské policie. Pramen: New Zealand Police

Opatření má pomoci zejména ve vymáhání pokut od cizinců.

Zpět na článek
28 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lukian

Hmmm, a čo keby celý systém pokút (myslím tie „kamery na pevno“) prešiel pod štát tak ako to v normálnych demokratických krajinách? Ono totiž našťastie európske právo pokiaľ viem nedovoľuje mestám, vesničkám vymáhať peniaze od niekoho v Poľsku, Slovensku poprípade inde. Ale svete div se,normálna polícia na to právo má. Ako cudzinec list na pošte od mesta praha môžem….. Ale list s pečiatkou polícia asi otvorím. Lenže to by vypálené nešlo do kašičky malým rybám ale veľkému stroju však. Ak sa mýlim prosím opravte ma

Otto

A nebyl by odkaz na to „evropské právo“? Světe div se, ale například u nás naopak zákon v některých případech policii přímo neumožňuje pokutu udělit příkazem na místě (například při závažnějších přestupcích), ale je to řešeno v rámci správního řízení u správního orgánu. Policie může maximálně stanovit kauci tak, aby se nevyhýbal správnímu řízení. Druhá věc je ta, že naše hrdinná policie si radši počká na dědka bez lékárničky ve staré felicii (který navrch ještě nesvítí, což je přímo hrdelní zločin), než by řešila skutečně závažné přestupky, které páchají například i řidiči kamionů. Navíc jsem zvědav, jak budou v autech… Číst vice »

lukas

Už bylo na čase s cizinci hlavně sk a pl něco dělat, to co předvádí po přejezdu hranic je hnus, vidím to dnes a denně. Doma se mastných pokut bojí a tady jsou jak urvaní z řetězu.

cracatit

Postup Marečka Bendy se přesněji nazývá „legislativní jezdec“ a pojmenoval to tak i Ústavní soud ve svých nálezech. Tak doufám, že to Senát shodí pod stůl! Je to prasárna hlavně kvůli těm dodatečně přilepeným měšťákům a nesouvisejícím paragrafům o elektronickém provozu a zabavování věcí…

Tuzemák

To ještě přidám, že se socanům povedlo protlačit ten nesmysl o 1.5m od cyklistů. ODS alibisticky mlčela. Zdržet se hlasování, je tichý souhlas. Jasné ne nevyslovili-mlčeli. Pro mě voliče-řidiče jasný vzkaz.

Greta

Pozdě, ale přece. To mělo platit už od vzniku Česka.

Otto

Obávám se, že na první pohled to vypadá moc pěkně, ale policie to nebude moc využívat. Kamiony mají v česku eldorádo a dovolí si tu věci, které by si v polsku, na slovensku nebo nedejbože v rakousku nedovolili za tichého souhlasu policie. Takže co, budou policajti dávat kamionu botičku na D1? Pochybuju….

Bifidus

Obecním opicajtum nepatří taková moc do ruky. Navíc je zabavování aut v přímém rozporu s ústavním principem minimalizace zásahů do práv občanů.

Gwann

aha, takze pokuty netřeba platit.
a co vam…platí vám zaměstnavatel, nájemník, soused (třeba způsobenou škodu).
kdyby neplatil…je řev.

ale pokutu platit netřeba a zákaz vymáhání.

ABC

kdyby neplatil…je řev

…. tak se můžete leda obrátit na exekutora, kterým je stále více a více ořezáváno co mohou chudince dlužníkovi zabavit.

Jo, kdyby tato moc byla dána exekutorům, to by teprve byl řev.

Jan Sova

Ukažte mi exekutora, který něco vymlátí z cizince. Tato novela byla především o registru dluhů u cizinců, i když se to ofic. takto nemohlo pojmenovat.

ABC

Cizincům je možno ukládat kauce a při nesložení zabavit vozidlo už dávno.

ABC

resp. odstavit

Jan Sova

Který radar ve městě vám odstaví cizince a zabaví mu auto?

Jan Sova

Myslíte práva polských řidičů náklaďáků, kteří nerespektují skoro nic (jen zákony divočiny možná) a neplatí tady pokuty, protože mají kamiony napsané na fyzickou osobu ?? Obecní policii bych z toho ovšem taky vynechal, ale holt poslanecké přílepky jsou staré jako sněmovna sama.

ABC

těm co budou dlužit za pokutu v MHD seberou boty?

Revizor

To není přestupek, ale něco na úrovni, že nezaplatíte účet za mobil s tím, že se to dál vymáhá jen u lidí bez předchozí exekuce 😀

ABC

zabavovaní značek také není trest za přestupek

Gwann

když nezaplatíte dluh a je vykonatelný, tak vám exekutor to auto může rovnou odvézt a prodat (je-li vaše).

když neplatíte alimenty, můžete přijít o papíry.

tak můžeme zavést obojí, nezaplatils pokutu, jsi bez papírů. lepší? líbí víc? nebo co navrhujete, aby se ty pokuty platily?

ABC

No vidíte, je-li vaše. Ale stát může takto zabavit značky od auta které zrovna dlužník řídí.
Ať si stát vymáhá pokuty stejným způsobem jako může vymáhat dluhy každý jiný věřitel.
Cizincům může už dávno ukládat kauce.

Jan Sova

neznáte detaily, na kterých se točí vykutálení poláci například….

Gwann

a co navrhujete, že se s neplatičem pokut má dělat? poslat mu upomínku? nebo třeba raději to auto rovnou prodat? nebo rovnou byt….

sorry jako, ale má flastr, tak ať to zacvaká. tohle omlouvání všech a nulová zodpovědnost za vlastní činy….už nějaká nemoc, ne?

BND 30

A má to už i zkratku: ČSSD.

Gwann

problém socialismu je, že nakonec vždycky dojdou cizí peníze.

ABC

no to říká ten pravej

JohnInkognito

To by včetně papírů měli brát lidem, co třeba vjedou do přejezdu ve výstraze nebo jedou jako kkti…

Lumpy

A kdyz strojvedouci vjede na cervenou tak mu vezmou lokomotivu

Gwann

a smrtwings za ten jednomotorový let seberou boeing