LOT 3a leaderboard

Smolný pátek na železnici završila stržená trolej, koridor do Berouna stál dvanáct hodin

CityElefant na lince S7 v Dobřichovicích. Foto: Jan SůraCityElefant na lince S7 v Dobřichovicích. Foto: Jan Sůra

(aktualizováno 13:04) Po pátečních problémech na tuzemské železnici komplikovala provoz další porucha trakčního vedení. Provoz byl přes dvanáct hodin  zastaven

(aktualizováno 13:04) Po pátečních problémech na tuzemské železnici komplikovala provoz další porucha trakčního vedení. Provoz byl přes dvanáct hodin  zastaven na vytíženém koridorovém úseku mezi Prahou-Radotínem a Dobřichovicemi.

K poruše došlo v Radotíně už včera pozdě večer, kdy strojvedoucí ČD Cargo nerespektoval návěst a strhl vedení, do kterého následně najel CityElefant Českých drah. Na jedné koleji byla plánovaná výluka kvůli modernizaci tratě, provoz je tak zastaven. „Pracuje se na odstranění, věříme, že do poledne by mohla být trať opět průjezdná,“ řekla mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová. Kolem poledne došlo k obnovení provozu.

Dálkové vlaky mezi Plzní a Prahou končily ve stanici Beroun, některé expresy začínají v Dobřichovicích nebo jedou odklonem přes Rudnou. Mezi Dobřichovicemi a Radotínem je kyvadlová náhradní autobusová doprava. Některé vlaky jsou zcela odřeknuty.

Česká železnice včera zažila mimořádně smolný den, kdy několik důležitých úseků stálo kvůli poruchám trakčního vedení. V podvečer pak zkolabovala doprava kvůli srážce s osobou a následné srážce vlaků mezi Prahou a Kolínem. Dnes provoz komplikují ještě popadané stromy na některých tratích na Vysočině a v Jihočeském kraji.

Tagy porucha trakčního vedení Správa železnic Trať 171 Praha - Beroun
55 komentářů