dpp

Smartwings se staly plnohodnotným členem asociace dopravců IATA

Boeing 737-800. Foto: SmartwingsBoeing 737-800. Foto: Smartwings

Organizace sdružuje dopravce pokrývající 83 % světového leteckého provozu.

Česko má svého druhého zástupce v Mezinárodní asociace leteckých dopravců IATA. Největší sdružení aerolinek přijalo za svého člena společnost Smartwings. Dlouhodobým členem IATA jsou České aerolinie.

Smartwings vstup do organizace oznámily na sociálních sítích. „Splněním všech podmínek členství jsme se 2. května 2022 stali plnohodnotným členem asociace. Členství v IATA umožňuje leteckým společnostem čerpat celou řadu výhod, které asociace poskytuje,“ uvedl dopravce.

IATA je největší a nejstarší asociací v letecké dopravě na světě. Má 290 členů, kteří zajišťují 83 % veškerého leteckého provozu. Organizace řeší například standardy pro bezpečnost leteckého provozu, a slouží současně i jako silná lobbistická organizace pro jednání s vládami a mezinárodními společenstvími.

Podmínkou vstupu je i splnění bezpečnostních standardů. „Jako společnost dlouhodobě podporujeme důslednou implementaci pravidel bezpečnosti a jsme opakovaně držitelem osvědčení IOSA představující nejpokročilejší standardy provozní bezpečnosti a kvality v letecké přepravě,“ uvedly Smartwings.

Tagy IATA smartwings
28 komentářů