Smartwings odletěly s prvním letadlem do USA, zajistí spojení do Karibiku

Boeing 737-800 společnosti Smartwings odlétá z Prahy. Foto: Letiště PrahaBoeing 737-800 společnosti Smartwings odlétá z Prahy. Foto: Letiště Praha

V USA budou létat tři letadla s českými posádkami.

Letecká společnost Smartwings začíná po téměř dvou letech s byznysem pronájmu letadel včetně svých posádek dopravcům na druhé straně Atlantického oceánu.

Do Milwaukee v USA dnes odletělo první z trojice letadel, které pronajímá v rámci kontraktu ACMI (Aircraft Crew Maintenance Insurance) uzavřeného s americkou leteckou společností Swift Air LLC. Do Milwaukee letí přes Island, průběh letu je na Flightradar24.com.

Letouny budou mít základny na amerických letištích Milwaukee (2 letadla) a Lansing (1 letadlo), a budou nasazovány na linky do Mexika, Dominikánské republiky a na Jamajku,“ řekla mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková. Do USA zamíří celkem padesát pilotů a letušek Smartwings.

Pro Smartwings byly dlouhodobě pronájmy letadel do USA a v minulosti také do Kanady cestou, jak vytížit své stroje během zimy, kdy se z Česka tolik nelétá.
„Každý takový kontrakt nám pomůže zajistit práci našim kvalifikovaným zaměstnancům v zimním období, kdy je poptávka po létání v Evropě nižší a odvětví letecké dopravy se stále vzpamatovává z koronavirové krize a potýká se s přetrvávajícími omezeními,“ říká Roman Vik, člen představenstva a generální ředitel letecké společnosti Smartwings.

Tagy smartwings Swift Air
53 komentářů