Smartwings loni přepravily přes 2,5 milionu cestujících, meziročně třikrát více

Boeing 737 MAX 8. Foto: SmartwingsBoeing 737 MAX 8. Foto: Smartwings

Z českých letišť Smartwings loni provozovaly letecká spojení do 80 destinací, na Ruzyni byly největším dopravcem.

Letecká společnost Smartwings loni přepravila na pravidelných linkách a charterových letech více než 2,5 milionu (2 529 611) cestujících, což představuje meziroční nárůst o téměř 200 procent. Dalších 159 tisíc cestujících společnost přepravila na palubách svých letadel na letech pro jiné dopravce.

Nejvíce cestujících (1,55 milionu) přepravily Smartwings z/do České republiky (+ 221,5 %). Přes 981 tisíc pasažérů pak na letech provozovaných ze zahraničních bází. Kromě České republiky provozují Smartwings lety také z letišť v Polsku, Francii, Německu, Izraeli, Maďarsku, na Slovensku a Kanárských ostrovech.

Společnost Smartwings loni uskutečnila přes 18,8 tisíce letů (+ 170 %). Na pravidelných linkách společnost loni přepravila 1 238 480 (+ 188,85 %) cestujících, na charterových letech 1 291 131 (+ 208,65 %). Kromě pravidelných a charterových letů společnost během roku zajišťovala také speciální lety pro mezinárodní firmy, humanitární a sportovní organizace. Nově společnost zajišťovala leteckou dopravu také pro německé cestovní kanceláře z letišť v Německu a Švýcarsku, a od podzimu nová letecká spojení z Kanárských ostrovů do šesti evropských destinací.

Z českých letišť Smartwings loni provozovaly letecká spojení do 80 destinací, na Letišti Václava Havla Praha byly největším dopravcem.

Smartwings loni podepsaly také smlouvy na zajišťování letecké dopravy s cestovními kancelářemi EXIM Tours a CK FISCHER, členy skupiny DER Touristik Eastern Europe na další tři roky, a na podzim s cestovní kanceláří Čedok. V zahraničí společnost zajišťovala lety například pro cestovní kanceláře TUI, Itaka nebo Rainbow, se kterými spolupracuje dlouhodobě.

Tagy smartwings
47 komentářů