LOT 3a leaderboard

Smartwings odstartovaly s dalšími 737 MAX, do provozu uzemněný typ vrátil také Icelandair

Boeing 737 MAX 8 OK-SWE před odletem do Malagy. Foto: SmartwingsBoeing 737 MAX 8 OK-SWE před odletem do Malagy. Foto: Smartwings

V Evropě vrátili do provozu dlouho uzemněný typ letadla už tři dopravci.

Letecká společnost Smartwings dnes udělá poslední krok pro návrat druhého Boeingu 737 MAX 8 do pravidelného provozu. Ve 14:10 odstartoval letoun imatrikulace OK-SWM na zkušební let.

K letu druhého 737 MAX, který byl odstaven téměř dva roky na Ruzyni, dojde dva týdny po prvním zkušebním letu 737 MAX v barvách Smartwings. Plán na dnešní zkušební let potvrdila mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková.

Zkušební let po aktualizaci řídícího systému je podmínkou pro opětovné povolení k pravidelnému provozu. Letadlo OK-SWM je nejmladší z celé flotily Boeingů 737 MAX 8 Smartwings, převzaly ho v lednu 2019.

První se do flotily vrátil letoun registrace OK-SWE, dopravce ho zatím nasazuje na delší trasy, zejména na Kanárské ostrovy nebo na Madeiru. V případě Kanárských ostrovů musí letět delší trasou než obvykle kvůli tomu, že provoz není ještě povolen v Maroku, jehož vzdušným prostorem vede nejkratší trasa.

V Evropě mezitím Boeing 737 MAX 8 zařadil do provozu již třetí dopravce. V pondělí s ním poprvé letěl Icelandair na lince z Reykjavíku do Kodaně. Letadlo má za sebou už i let do Paříže. Kromě Smartwings s letounem již létá TUI fly Belgium, chystá se návrat u polského LOT. Po celém světě létá už více než sto těchto letadel o obnovení jeho certifikace.

Tagy 737 max Boeing 737 MAX Icelandair seznam smartwings uzemnění letadel 737 MAX
4 komentáře