Doprava ve městě Dopravci Železnice Zprávy

Slovenské ministerstvo rozdvojilo odpolední spoj RegioJetu na podunajské trati

RegioJet na trati z Bratislavy do Komárna jezdí například s vlaky Bombardier Talent. Foto: RegioJet
RegioJet na trati z Bratislavy do Komárna jezdí například s vlaky Bombardier Talent. Foto: RegioJet

Slovenské ministerstvo dopravy se dohodlo s RegioJetem na zvýšení kapacity na trati z Bratislavy do Kvetoslavova. Dopravce ode dneška vypravuje na objednávku úřadu krátce po 17. hodině místo jednoho vlaku dva. V Kvetoslavove je hranice bratislavské integrované dopravy, kam se spoje RegioJetu na podunajské jednokolejce zařadily v dubnu.

„Jsem rád, že můžeme lidem nabídnout další možnost přestupu do veřejné osobní dopravy, což je naším dlouhodobým cílem,“ uvedl ministr Arpád Érsek. Nový osobní vlak do Kvetoslavova bude vyjíždět z Bratislavy v 17:05, zpět se bude vracet v 17:50. Ve dnech pracovního klidu pojede až do Dunajské Stredy. Původní vlak, který ve stejném čase jezdil z Bratislavy do Komárna, má od pondělí odjezd z Bratislavy v 17:13; nově jde o zrychlený spoj REX, který řadu stanic za Bratislavou naopak vynechává.

Trať z Bratislavy do Květoslavova a dále na jihovýchod je rok od roku vytíženější. Může za to především nová zástavba a rostoucí počet obyvatel v okolí Bratislavy, což se mimo jiné projevuje i v dlouhých kolonách aut. „Díky rozložení původně jediného spoje na dva se nejen zrychlí cestovní čas, ale zároveň dojde i k rovnoměrnému přerozdělení cestujících do obou vlaků, čímž se jim zvýší pohodlí při cestě domů,“ doplnil slovenský mluvčí RegioJetu Martin Žarnovický.

Trať mezi Bratislavou a Komárnem zároveň patří na Slovensku k nejrizikovějším, pokud jde o nehody na přejezdech. Nepozorní řidiči tím působí železničnímu dopravci nemalé problémy.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Romanero

To je to taková zpráva, že se na Slovensku přidá jeden vlak? 😄

To

No vzhledem ke stavu železnice na Slovensku, je to celkem významná zpráva)))

Martin Hanzal

Taky jsem zpočátku nepochopil, jestli je to informace hodná vlastního příspěvku i přes velmi jemné preferování žluté barvy tímto portálem. Ale ok, je dobré vědět, že i na Slovensku se dokáže vývoj regionální dopravy občas posunout kupředu. Teď nezbývá, než RegioJetu popřát, aby měli (díky všem nehodám na této trati) dostatek souprav na pokrytí této vozby.

Jiří Kokrhel

Z názvu to vypadalo, že motorovou jednotku rozpojili na dvě části :-)))) Ono titulek, že RegioJet přidá ve špičce jeden vlak, by nikoho nezajímal…..