Doprava ve městě Dopravci Železnice Zprávy

Slovenské ministerstvo rozdvojilo odpolední spoj RegioJetu na podunajské trati

RegioJet na trati z Bratislavy do Komárna jezdí například s vlaky Bombardier Talent. Foto: RegioJet
RegioJet na trati z Bratislavy do Komárna jezdí například s vlaky Bombardier Talent. Foto: RegioJet

Slovenské ministerstvo dopravy se dohodlo s RegioJetem na zvýšení kapacity na trati z Bratislavy do Kvetoslavova. Dopravce ode dneška vypravuje na objednávku úřadu krátce po 17. hodině místo jednoho vlaku dva. V Kvetoslavove je hranice bratislavské integrované dopravy, kam se spoje RegioJetu na podunajské jednokolejce zařadily v dubnu.

„Jsem rád, že můžeme lidem nabídnout další možnost přestupu do veřejné osobní dopravy, což je naším dlouhodobým cílem,“ uvedl ministr Arpád Érsek. Nový osobní vlak do Kvetoslavova bude vyjíždět z Bratislavy v 17:05, zpět se bude vracet v 17:50. Ve dnech pracovního klidu pojede až do Dunajské Stredy. Původní vlak, který ve stejném čase jezdil z Bratislavy do Komárna, má od pondělí odjezd z Bratislavy v 17:13; nově jde o zrychlený spoj REX, který řadu stanic za Bratislavou naopak vynechává.

Trať z Bratislavy do Květoslavova a dále na jihovýchod je rok od roku vytíženější. Může za to především nová zástavba a rostoucí počet obyvatel v okolí Bratislavy, což se mimo jiné projevuje i v dlouhých kolonách aut. „Díky rozložení původně jediného spoje na dva se nejen zrychlí cestovní čas, ale zároveň dojde i k rovnoměrnému přerozdělení cestujících do obou vlaků, čímž se jim zvýší pohodlí při cestě domů,“ doplnil slovenský mluvčí RegioJetu Martin Žarnovický.

Trať mezi Bratislavou a Komárnem zároveň patří na Slovensku k nejrizikovějším, pokud jde o nehody na přejezdech. Nepozorní řidiči tím působí železničnímu dopravci nemalé problémy.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Romanero
Host
Romanero

To je to taková zpráva, že se na Slovensku přidá jeden vlak? 😄

To
Host
To

No vzhledem ke stavu železnice na Slovensku, je to celkem významná zpráva)))

Martin Hanzal
Host
Martin Hanzal

Taky jsem zpočátku nepochopil, jestli je to informace hodná vlastního příspěvku i přes velmi jemné preferování žluté barvy tímto portálem. Ale ok, je dobré vědět, že i na Slovensku se dokáže vývoj regionální dopravy občas posunout kupředu. Teď nezbývá, než RegioJetu popřát, aby měli (díky všem nehodám na této trati) dostatek souprav na pokrytí této vozby.

Jiří Kokrhel
Host
Jiří Kokrhel

Z názvu to vypadalo, že motorovou jednotku rozpojili na dvě části :-)))) Ono titulek, že RegioJet přidá ve špičce jeden vlak, by nikoho nezajímal…..

Křišťálová lupa

Zdopravy křišťálová lupa

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll