SkyUp otevírá další linku z Prahy, bude létat do ukrajinského Záporoží

SkyUp Airlines přistávají na Letiště Praha s prvním letem. Foto: Letiště PrahaSkyUp Airlines přistávají na Letiště Praha s prvním letem. Foto: Letiště Praha

Ukrajinská letecká společnost SkyUp spustí s letním letovým řádem už čtvrtou linku z Česka. Dvakrát týdně začne létat z Prahy

Zpět na článek
21 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Andree

Vrana k vrana seda. Cech si bratra rusa hleda „😂

Generální mandatář

Co to je za společnost? Proč to nelétají márodní dopravci – ČSA,. Aeroflot?

Andree

Lieber Herr Sura, bude to narodni dopravce cechu. Konecne cesi jsou mentalne rusove..

Andree

To mas jedno- cesi i rusovw jsou rusowe

Mirvald

Proč do Záporoží? Tam nic není. A proč nelétají sovětským (ruským) letadlem? Ta jsou pro tyto potřeby vhodnější.

Pražák

Ze stejného důvodu, proč ruskými letadly (s výjimkou Kremlem vnuceného SSJ) nelítá ani ruský Aeroflot. Ruská civilní produkce je zastaralá, neekonomická a mimo Rusko nemá servisní podporu.

Jen tak

Dneska si tady dali sraz šotouši? .)

Letec

Je třeba si všimnout, že přesto, že ukrajinský cestující bude ve většině případů velmi senzitivní na cenu, tak chce, i přes jistě vyšší poplatky, létat SkyUp do Prahy a ne do Pardubic. Vše je tím jasné. Do Pardubic létá jen, když do Prahy nemůže.

Jakub

Víte, že tohle bylo jasné od začátku? A pokud si dobře pamatuji, tak když tato společnost oznámila lety do Prahy a Pardubic, tak v článku zde ten důvod, proč budou létat do Pardubic, byl uveden. Zavedení této linky bych tedy nepovažoval za nějaké potvrzení toho, že do Pardubic létají jenom proto, že z Kyjeva do Prahy nemohou.

Jakub

Protože z Pardubic létat nechtějí, létají tam z Kyjeva jen proto, že nemohou letět do Prahy. Psali jste to, jak jsem psal ve svém předchozím příspěvku, i ve vašem článku. Viz níže:

SkyUp nemůže létat mezi Prahou a Kyjevem přímo kvůli leteckým dohodám s Ukrajinou, podle kterých nemůže být na trase více než jeden dopravce za každou zemi. Proto si vybral Pardubice, na svých stránkách i inzeruje, že jsou jen hodinu od Prahy.

Jen tak

Naopak .. zavedení této linky to, že pardubice byly jen znouzectnost, potvrzuje.

Jakub

Vždyť je to jasné od začátku, proč létají do Pardubic. Tahle linka nic nepotvrzuje, protože není co potvrzovat.

mata

No nevim jestli by jsem se zrovna jel podivat do Záporoží ,ale alespoń máme další linku z Prahy .

SaulGoodman

Minimálně je to dobrý výchozí bod pro cesty po jiho-východě, ale pravda, že třeba Dnipro by asi byla trochu přívětivější destinace pro turisty. Ale ono to je asi myšlené především pro Ukrajince.

Zdeněk

Proč ne? Tahle část Ukrajiny je pro české turisty tak trochu terra incognita, a naši lidé rádi objevují nové destinace. A nemusí jít jen o dobrodruhy. I koupáci si tam mohou v sezóně přijít na své. Je tam v létě podnebí jak u Černého moře, kam to je odtamtud ostatně kousek, a obří Zaporožská přehrada si se svými krásnými plážemi s mořem nijak nezadá.

F. K.

Už vidím ty zájemce o koupání u plážích Záporožské přehrady, hehe :-))) Nesnídal jste dnes vtipný hašiš?
Jinak ovšem časy a dny ideální, cena v pohodě, o obsazenost bych se nebál.

Zdeněk

Jsou tam moc pěkná místa, to mi můžete věřit. Jen je třeba si předem zjistit, kde. Nejlépe u samotných Ukrajinců. Samozřejmě, infrastruktura tam není na úrovni např. Bulharska, o Itálii nebo Španělsku nemluvě, ale pro lidi, kteří nevyhledávají rušná letoviska, noční život, diskotéky a zábavu 24 hodin denně, ale spíše objevování, klidná zákoutí u vody a přírodu, to tam může být velmi zajímavé. trochu bych to přirovnal k Balatonu z 60. let 20 století. Navíc ze Záporoží je to ještě blíže než k Černému moři k moři Azovskému. I tam jsou pěkná, našincům nepříliš známá místa s písečnými plážemi.

Ron

V Záporoží jsem byl ještě před rekonstrukcí letiště. To tehdy bylo fakticky nejhorší, které jsem poznal – vybydlená budova, z poloviny stržená. Dnes je tam pěkný terminál. Samotné město je velmi neatraktivní, zašlé, podfinancované. Bohužel. Stejně jako všude na světě, linka neobsluhuje jen to, ale i okolní oblasti. Jednou z nich je i Donbas. Zkrátka bude to linka pro Ukrajince, dobrodruhy nebo cestovatele s oblibou ve východní Evropě, resp. „průmyslových a hutních městech“. 🙂

Linka pro turisty? :D

Vážně si někdo myslí, že to bude linka pro pražské turisty? 😀
Bude to akorát „šichťák“ s křídly, pro Ukrajince pracující v praze na pozicích, na které jsou místí Pepíci už líní 😀