Logistika Silniční nákladní doprava

Skupinu ESA logistika opustili zakladatelé, plně ji ovládlo Hitachi

Kamion. Ilustrační foto. Autor: Esa logistika
Kamion. Ilustrační foto. Autor: Esa logistika

V jedné z největších logistických skupin na českém trhu aktuálně došlo ke změně vlastnické struktury. Firmu Esa (známou pod značkou ESA logistika) opustili její zakladatelé Roman Pekrt a Zdeněk Zahrádka, jediným vlastníkem se stala japonská společnost Hitachi Transport System. Do Esy vstoupila už v roce 2007, dosud držela 51 procent.

Roman Pekrt. Autor: Esa logistika
Roman Pekrt.
Autor: Esa logistika

Cenu ani důvody transakce zástupci firmy nekomentovali. V souvislosti se změnou majitele došlo s platností od 17. prosince ke změně na pozici generálního ředitele. Funkce se nově ujal Marek Cvačka, který byl od roku 2016 provozním ředitelem firmy. Zároveň byl nově jmenován prokuristou.

ESA logistika začínala v roce 1992 s jedním stěhovacím autobusem, dnes patří mezi deset největších logistických firem se sídlem v České republice. Loni tržby skupiny, která působí také na slovenském a polském trhu, činily zhruba čtyři miliardy korun.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
DPDP

Dobrá práce chlapy, prodat firmu Japoncům je určitě úspěch, gratuluji a moc….

Kéž by tady takových schopných lidí, namísto neschopných zavistivců bylo více, tady by se žilo krásně, a už bychom byli určitě na úrovni Rakouska.

Tady skoro každý čeká s nataženou rukou co mu stát dá….ať už firmy nebo lidi.

Po 30 letech od revoluce být na úrovni Řecka nebo Španělska je špatné….

JOHNNY GOMEZZ

1.) No já obecně prodání české firmy nadnárodním konglomerátům za dobrou práci nepovažuju… Já za dobrou práci považuju další expanzi na teritoriu Evropy… Ale na druhou stranu chápu, že nás v ČR cenově drtí Polské firmy s ukrajinskými řidiči, či další společnosti z Pobaltí a Rumunska… Takže to chápu jako chytrý ústup dokud ta firma má ještě nějakou zajímavou hodnotu.. Otázkou je jak dlouho ještě ???
2.) Podle Eurostatu jsme na tom lépe než v Řecku a Portugalsku, dohnání Itálie Českou republikou je predikováno do roku 2021. Letos Itálii těsně předběhlo Španělsko..