dpp

Skokan, ještěrka, užovka. ŘSD odložilo stavbu krumlovského přivaděče na konec léta

Silnice I/39 na Českokrumlovsku. Pramen: ŘSDSilnice I/39 na Českokrumlovsku. Pramen: ŘSD

Stavba má pravomocné stavební povolení, vykoupeny jsou i všechny pozemky.

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Trumway

Super. To je jako s tím mostem pod kterým bydlí vranka. Ta už má nejvyšší čas začít si balit fidlátka a zmizet, protože čas se jí krátí.

RedBaron

Největší vztek ze zdržení budou mít obyvatelé Svinců a Třebonína, naroste jim doprava od dálnice a přidá se jim k projíždějícímu směru Třeboň – Č.Krumlov. Naopak, velkou radost budou mít ještěrky, užovky a skokani, jichž je plná každá skalka a jezírko i v naprosto těsné blízkosti obydlí. A to mám přírodu rád.

Jiří Kocurek

Přesměrovat odbočující LKW dočasně na „starou“ I/3, aby přes Svince nejeli a odbočili na II/155 smět Římce postaru, to by nemusel být až tak velký problém.

bakiy

Nerozumět řeči vašeho kmene…

bakiy

Ano. Budu mít problém s cestou z/do hospody. Ale ne do tý u nás ve vsi… 🙂

Avoda

Nerozumím té polovině srpna.

Užovky se líhnou koncem léta, zpravidla na přelomu srpna a září. Z toho důvodu by větší smysl mělo zahájení stavby až 1. října, kdy jsou mláďata samostatná, mohou se odplazit, ale ještě nehibernují.

Je ten dokument někde k mání?

DavidS

Takže přivaděč bude až dva roky po dálnici… No to se moc nepovedlo.

Jiří Kocurek

Zas na druhou stranu se mohly stát průtahy na D3 a …

Přesně na den se to dá synchronizovat jedině tak, že jedna stavba se dlouhou dobu nebude využívat, když na té druhé něco nepůjde podle plánu.

Radek

Zrovna tady ale ten přivaděč bude úplně stejně fungovat, i kdyby žádná dálnice nestála, je to zlepšení stávající dvojky. Jen bez dálnice by to asi nebyla úplně stavba nejvyšší priority.

Jiří Kocurek

Beru, že by se to dalo postavit i bez dálnice. Přivadeč samotný by pak fungoval jako dvojka a ne jako přivaděč, což by nemuselo projít přes EIA.

P73

Zdravím ze Sezemic a Dašic 🙂

Jiří Kocurek

Pozdravujme v Litomyšli a přejme brzkou dostavbu.