egoe-plus
Doprava ve městě Trolejbusy Zprávy

Škoda završila dodávky trolejbusů do Žiliny, na závěr poslala dva bateriové vozy

Trolejbus Škoda 26Tr pro Žilinu. Pramen: Škoda Electric
Trolejbus Škoda 26Tr pro Žilinu. Pramen: Škoda Electric

Plzeňská společnost Škody Electric dokončila několik let trvající zakázku na dodávku trolejbusů do Žiliny. Do západoslovenského města dodala celkem 29 vozidel 27Tr a 26Tr. Dodávku završila v minulých dnech dvěma parciálními trolejbusu, které mohou jet část trasy bez trolejí. Škoda to dnes oznámila v tiskové zprávě.

„Podařilo se úspěšně završit proces homologace, takže oba trolejbusy s bateriovým pohonem mohou bez omezení sloužit v provozu,“ uvedl projektový manažer Škody Electric Jan Naglmüller. První parciální trolejbusy pro Žilinu jsou dvanáctimetrové, na bateriový pohon mohou jet až 12 kilometrů.

V posledních letech putovalo z Plzně do Žiliny dvanáct kloubových trolejbusů Škoda 27Tr a tři vozy typu Škoda 26 Tr. Slováci následně využili ještě opci na dalších dvanáct vozidel, z toho šest kloubových a šest dvanáctimetrových. K tomu nyní přibyly dva zmíněné bateriové trolejbusy.

Škoda Electric dodala do Žiliny také dva elektrobusy Škoda Perun, které lze částečně dobíjet za pomoci pantografu z trolejového vedení.

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pezos

Jedna drobná technická poznámka: Žilina není západoslovenské město. Politicky je to střední Slovensko, geograficky severní 😉

Kalendar

a onkologicky východní

lada13

seš blb, co sem taháš onkologii ? jsi asi nikdy neměl v rodině nikoho takto o nemocného… fakt stupidní

Jiří Kocurek

Pletete si onkologii s něčím jiným, pravděpodobně s frenologí. Onkologie se zabýrá rakovinou. Frenologie tvarem lebky a vztahem mezi tvarem lebky a povahovými vlastnostmi, dnes je to překonané, jsou to pověry.

pozorovatel

Možná myslel spíše ekologii než onkologii, ne?

DJ Train

Žilina bola je a bude významným centrom Žilinského kraja….( Severné Sl.) ani počas socializmu to nebol západ….stred,alebo sever opraviť prosím!

realista

Ani střed (tam je třeba Zvolen), ale ani sever (= třeba Orava) – je to jednoznačně (a výhradně) severozápad (takže ten západ tam v podstatě aspoň zčásti patří)!

Jindra

Žilina je krásná a trolejbusy tomuto kouzelnému městu sluší. Před mnoha lety jsem jako student na VŠD, spolu se spolužáky, litoval, že, na rozdíl od Prešova,Žilina nestihla v šedesátých letech své plány na vybudování trolejbusové sítě realizovat. Byla to doba, která elektrické trakci ve městech nepřála Tak sice opožděně, ale přeci, se toto krajské město svých vytoužených trlejbusů dočkalo.

Vít Jůza

Nazvat město necelých 30 km od západních hranic západoslovenským není chyba.

jozka

Takze Teplice jsou taky zapadoceske?

Přemek

Každému českému podniku, který produkuje solidní výrobky a úspěšně je prodává s následným provozním úspěchem, má moji úctu. Šizuňků mám plné zuby, ale vím, že někdy se ke kvalitě člověk musí dopracovat postupně. Takže palec nahoru, ŠE!