umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Doprava ve městě Trolejbusy

Škoda završila dodávku desítky trolejbusů do Prešova

Nový trolejbus Škoda 30 Tr (s karosérií SOR) pro Prešov. Pramen: Škoda Electric
Nový trolejbus Škoda 30 Tr (s karosérií SOR) pro Prešov. Pramen: Škoda Electric
Do provozu s cestujícími by měly trolejbusy vyrazit ještě v říjnu.

Škoda Electric dokončila na konci září dodávku deseti nových trolejbusů pro Prešov. Konkrétně jde o čtyři trolejbusy typu 30Tr a šest kloubových vozidel 31Tr. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

„Nyní probíhají zkoušky a revize. V provozu s cestujícími by se nové trolejbusy mohly objevit během října,“ uvedl projektový manažer Škody Electric Jan Naglmüller.

Nové vozy na Slovensko zamířily v rámci opce, kterou dopravní podnik uplatnil na základě smlouvy uzavřené v roce 2016. Do Prešova putovalo nejprve deset trolejbusů, dalších deset pak díky využití této opce.

Na pořízení nízkopodlažních vozidel získá Prešov dotaci z fondů Evropské unie. Trolejbusy dodala  Škoda Electric v posledních letech na Slovensku například do Bratislavy, Žiliny nebo Banské Bystrice.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Radiátor

Proč kupovali karoserie nb ? Proč nešli rovnou do ns ?

Avlaky

1) 2016 NS nebyli
2) proč by to dělali?

xyz

Snad už po této dodávce (pozn. nevím, kolik starších trolejbusů bylo mezitím vyřazeno) v Prešově již nebudou k vidění jevy, kterých jsem si tam všiml při své návštěvě v létě 2016, a to že na několika trolejbusových obězích jezdily autobusy.