Škoda už prodává nástupce Rapidu. U Scaly zmizela nejlevnější výbava, bude i na CNG

Škoda Scala. Foto: Škoda AutoŠkoda Scala. Foto: Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto začala dnešním dnem přijímat objednávky na nový model Scala. Vůz má postupně nahradit Rapid, prvními auty se

Zpět na článek
20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Prixy

Chtěl jsem se divit, že mají nové auto za 370 ale když jsem viděl , že tam je 1.0 dík nechci

Sova

to bohužel škodovka cpe všude ty jejich 1.0, tohle pro ní bude smrtící dopad na jejich prodej si myslím

Zdeněk

Kdybych měl volit mezi Škodou Rapid a Škodou Chcala, vybral bych si Rapid, a to i přes technologický rozdíl. Nepřipadá mi tak šizený, i když se už taky do značné míry podřizoval požadavkům šílených ekoteroristů. Ty motůrky v nové škodovce, s emisemi uškrcenými ad absurdum, s obsahem válců vhodným spíše do miniaut, vyhoněné otáčkami ve mně moc důvěry nevzbuzují. Rozhodně to nebudou žádné držáky co se týče životnosti. Zkrátka rychloobrátkové zboží….

Jen tak

Co veta, to perla.

On.

Akorát že ten výkon z litrového motoru je stejný jako z motoru 1,6 před 7 a více lety, točivý moment vyšší a oboje ve výrazně nižších otáčkách. Otáčky netřeba honit, chce méně hospodských keců a více informací. Jediné co je spíš horší je životnost vydrží 200 – 300 tis místo 300 – 400 tis.

Tomáš V.

Škoda Chcala? Zdeněk za chvíli překoná zdejšího Mílu Roznera, kterým je ikonický petr.r. Někdy je ta svoboda slova náročná věc. Co byste čekal za 370 tisíc? Před 11 lety byste za to ceníkově dostal Fabii 1.4 MPI (zdechlý jak prase, HTP je živější!) s lepší holotou, tzn. možná manuální klimatizaci, hliníkový kola, v lepším případě kožený paket a pár blbostí navíc. A že konkurence dá víc? Někdy jo, někdy ne. Jděte ty svoje IQ tykve psát na Novinky.cz nebo na Parlamentní listy… Ad On.: Co se životnosti týče, ano i ne. Záleží prostě na tom, jak ten motor bude povedený.… Číst vice »

petr.r

škoda scala- ty si taky pěkný číslo a napiš, kde tu scalu za tych 370tkč dostanu. Ale v něčím máte pravdu, to htp-měl jsem douvačku, byl dobrý motor s dobrou spotřebou.

Jen tak

Scala za 370 tisic bude k dispozici cca od kvetna, kdy se objevi varianta s 70kW motorem.

Yellowhammer

Když vydržíš, budou i zuby.. A k tomu dostaneš u prodejce slevu cca 5-6% a ani 370 to nebude.. A když auto na protiúčet a úvěr, tak další money dolů, neboj 🙂

FenyAmG

1.5 TSI bez manuálu, fuj :-\

petr.r

automat je lepší, třeba když máte auto s 5 kvaltem a druhý se 6, tak třeba tym druhým jedete na pětku a po deseti km si vzpomenete, že tam máte ještě kvalt jeden. Ale automat, scala bude mět dvouspojku.

Jen tak

Ono je dost pravdepodobne, ze se ta 1.5 s manualem objevi pozdeji

Dash9

To je otázka, u Rapida byla 1,4TSI v nabídce taky jen s automatem.

JaJeČ

Verze s manuálem bude ke konci roku.

Martin K.

Pěkné auto, takový Bauhaus co neurazí a ani nenadchne, věřme že bude i držák a kvalitní, ALE za tuto cenu mě napadají vhodnější alternativy.

Tomáš V.

Co vidíte vy? Mně to docela připadá, že v týhle cenový kategorii se to moc vyhrát nedá. Každý má v něčem navrch a zákonitě zase ubírá někde jinde. Slyšel jsem např. srovnání se Suzuki, a po zvědavém a natěšeném projití autosalonu jsem zjistil, že za stejnou cenu nabízí motorově sice asi zajímavější auta (velký „asi“, protože i do větších aut dávají v základu a týhle ceně tříválec – což mě by nevadilo, ale trochu postrádám smysl tohohle častýho protiargumentu). Interiéry příšerný (design je subjektivní, ale zpracování a materiály se ani nesnažily zakrýt lacinost), málo místa, vzadu místo žádný, kufr tak… Číst vice »

petr.r

tomáši-martin má pravdu, zkus si nagonfigurovat cenu a jsi na ceně větší než já jsem koupil grandpicasso technospace a když odečteš granda, tak ještě si můžeš koupit k té scale elektrokolo či motorku.

petr.r

pochop to, že škoda s tou cenou udělala ulet i když to liodi budou kupovat a k té suzuki- vitara přijde levněji jak scala a tu vitaru srovnávej raději s karogem.

Jen tak

o tom, že škoda s cenou udělala „úlet“ čteme každý rok při uvedení nového modelu nebo face liftu a zveřejnění ceníku …

… a realita? škodova nestíhá vyrábět, prodává o stošest…

kde udělali soudruzi chybu?

666

kde udělali soudruzi chybu?

Ehm..nedostatečná výrobní kapacita?? Aneb, jak s vlastní nechopnosti udělat přednost…