Škoda se bude podílet na výrobě lokomotiv pro Tanzanii, dodá elektrovýzbroj

Lokomotiva pro Tanzanii. Pramen: Škoda TransportationLokomotiva pro Tanzanii. Pramen: Škoda Transportation

Nové lokomotivy jsou určeny pro osobní dopravu, v Tanzánii budou sloužit mezi městy Dar es Salaam a Makutupora.

Skupina Škoda Transportation se bude významně podílet na výrobě nových elektrických lokomotiv pro Tanzanii. Se strojírenským gigantem Hyundai – Rotem podepsala smlouvu, na jejímž základě dodá sedmnáct sad kompletní elektrovýzbroje. Zakázka má hodnotu 580 milionů korun. Lokomotivy se budou kompletovat ve výrobním závodě Hyundai – Rotem v Changwonu v Jižní Koreji.

Nové lokomotivy se škodováckou výzbrojí jsou určeny pro osobní dopravu, v Tanzanii budou sloužit na zhruba 550 kilometrů dlouhé nové elektrické trati mezi přístavem Dar es Salaam a městem Makutupora. Škoda přitom označila projekt za technicky velmi zajímavý.

„Dodávat budeme kompletní výzbroj včetně hlavních i pomocných pohonů, bateriové nabíječe, trakční motory, převodovky nebo dvojkolí. Lokomotivy budou na trase jezdit rychlostí až 160 km/h, což v místních podmínkách představuje výrazné zrychlení přepravy oproti obvyklému standardu,“ uvedl ředitel obchodu Škody Electric Karel Majer.

Spolupráce na výrobě lokomotiv pro africkou zemi není prvním společným projektem Škody a konglomerátu Hyundai – Rotem. Plzeňská strojírna například pro nadnárodní koncern vyráběla kompletní výzbroj pro 80 lokomotiv pro tureckého zákazníka TCDD nebo se podílela na dodávkách vozidel lehkého automatického metra pro jihokorejské město Inčchon.

Tagy Hyundai Rotem Škoda Electric Škoda Transportation Tanzanie
29 komentářů